Προς το περιεχόμενο

How I met your mother


Japan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με έχει ψιλοξενερώσει η σειρά. Ίσως να φταίει ο τρόπος προβολής της την περασμένη χρονιά (κυριολεκτικά ό,τι να'ναι), ίσως να φταίει ότι την μία γκαστρώνεται η μία την άλλη γκαστρώνεται η άλλη αναγκάζονται και κόβουν χαρακτήρες για μερικά επεισόδια με τους πιο χαζούς τρόπους, ίσως και το ότι η τέταρτη σεζόν δεν ήταν και τόσο εμπνευσμένη... Τι να πω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με έχει ψιλοξενερώσει η σειρά. Ίσως να φταίει ο τρόπος προβολής της την περασμένη χρονιά (κυριολεκτικά ό,τι να'ναι), ίσως να φταίει ότι την μία γκαστρώνεται η μία την άλλη γκαστρώνεται η άλλη αναγκάζονται και κόβουν χαρακτήρες για μερικά επεισόδια με τους πιο χαζούς τρόπους, ίσως και το ότι η τέταρτη σεζόν δεν ήταν και τόσο εμπνευσμένη... Τι να πω ?

 

Τα ίδια ακριβώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H 4η σαιζον ηταν σκετη απογοητευση. Μοναχα 4-5 επεισοδια πλησιιιιιαζαν το επιπεδο 1ης, 2ης και 3ης.

Ας ελπισουμε σε καλυτερη 5η!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα με ξετρελανε απο το 1ο επεισοδιο βασικα, ειδα 4 σαιζον σε μια βδομαδα. Μεχρι και την 3η σαιζον, την θεωρουσα απιστευτη, μετα επεσε δραματικα το επιπεδο και η ποιοτητα του χιουμορ, αλλα εννοειται πως δεν σταματαμε, ειναι απο τις καλυτερες κωμωδιες αυτη τη στιγμη πιστευω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H 4η σαιζον ηταν σκετη απογοητευση. Μοναχα 4-5 επεισοδια πλησιιιιιαζαν το επιπεδο 1ης, 2ης και 3ης.

Ας ελπισουμε σε καλυτερη 5η!

 

Γενικά η σειρά ακολουθεί μια φθίνουσα πορεία. Αν δεν ήταν ο Barney και ο Marshall μάλλον θα την είχα κόψει.

 

Συμφωνώ κι εγώ, θα μ' αρέσει να τη βλέπω αλλά δε θα ναι και από τις σειρές που θα σκοτώνομαι να την κατεβάσω να τη δω αμέσως. Ενώ το big bang...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τέταρτη σεζόν ρε παιδιά;! Η τέταρτη σας φαίνεται κουραστική;!

 

Θα κάνω αυτή τη στιγμή quote τον εαυτό μου:

 

Με επεισόδια όπως

2- The Best Burger in New York

4- Intervention

7- Not a Father's Day

8- Woooo!

9- Naked Man

11- Little Minnesota

12- Benefits (αυτό που ο Τεντ και η Ρόμπιν κάνουν "ειδική συμφωνία" και ο Μάρσαλ ντρέπεται να "διαβάσει περιοδικό")

13- Three Days of Snow

14- The Possimpible

15- The Stinsons

17- The Front Porch

 

Είμαι ο μόνος που τη θεωρεί μακράν την καλύτερη; Με μεγάλη διαφορά κιόλας. :-)

 

Ας μου εξηγήσει κάποιος, ποια σεζόν είχε καλύτερα επεισόδια από αυτά;

 

Έχω μια υποψία ότι αυτό που σας κουράζει δεν είναι το χιούμορ της σειράς (που έχει μόνο ανοδική πορεία και βελτιώνεται συνεχώς) αλλά το ότι δεν υπάρχει εξέλιξη στην υπόθεση με το ποια είναι η mother. Η συμβουλή μου είναι "just relax and enjoy the ride".

 

ΥΓ. Από τότε που έκανα το ποστ έχω διαπιστώσει ότι δεν είμαι ο μόνος που θεωρεί την 4η την καλύτερη σεζόν. Εξακολουθεί να μου προκαλεί εντύπωση, όμως, που υπάρχουν τόσοι πολλοί που τη θεωρούν (ουσιαστικά) την χειρότερη. Τόσο πια υποκειμενικότητα βρε παιδάκι μου... χεχε :-)

 

Μα η τέταρτη; Μπα... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από 4 seasons απλά συνηθίζεις τη σειρά, δεν υπάρχει ο αρχικός ενθουσιασμός (τουλάχιστον για μένα). Και ναι, εγώ προσωπικά θα ήθελα να μάθω επιτέλους ποια είναι η μητέρα αλλά και παραπάνω να το τραβήξουν δε με ενδιαφέρει.

 

Δεν ξεχωρίζω κάποια «κακή» season, σε όλες υπάρχουν καλά και κακά επεισόδια. Απλά για μένα όλη η σειρά είναι οι Barney + Marshall, αν δεν ήταν μέσα στο cast παίζει να μην άξιζε.

 

Κι επειδή αναφέρθηκε και το Bing Bang Theory, δείτε τους 5 πρωταγωνιστές του HIMYM και τους 5 του BBT. Στο BBT εγώ διακρίνω μια φρεσκάδα συνέχεια, σε αντίθεση με την άλλη σειρά. Και δε το λέω για να ξεκινήσει κόντρα ή κάτι τέτοιο, άλλωστε και τις δύο σειρές τις ξεζούμισα μέσα στο καλοκαίρι. Απλά το συγκεκριμένο φαινόμενο είναι που με ενοχλεί αρκετά στο HIMYM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Naked Man είναι πραγματικά κορυφαίο...

 

Πάντως αν δεν κάνω λάθος τα επεισόδια που έχεις κάνει bold είναι και τα επεισόδια που ακολουθούν το μοτίβο των πρώτων σεζόν, δηλαδή αυτά τα περίεργα flashback που κάνουν. (Ειδικά στο The Best Burger in New York που θυμάμαι χαρακτηριστικά να λέω στον εαυτό μου ''Ωραία, γυρίσανε στα παλιά...'')

 

Πάντως και το φινάλε της σεζόν ήταν πολύ απογοητευτικό. Μας ζαλίσανε τα ούμπαλα τόσο καιρό με την κατσίκα, και τι ? Αυτή η μαλακία?

 

 

Σαν το φινάλε της δεύτερης σεζόν πάνως δεν έχει. Πραγματικά ότι πιο ωραίο έχω δει σε φινάλε... Wait for it!!!

 

 

@Skilpnot Νταξ, το HIMYM όμως είναι και 2 σεζόν μπροστά. Δεν ξέρουμε πως θα εξελιχθεί το BBT σε 2 σεζόν.

 

1: Το BBT είναι ότι πιο τοπ έχω στην λίστα μου.

2: Εκτός απο το Λόστ! Αυτό δεν το έχω στην λίστα. Όπως κάποτε που με ρώτησαν ποια είναι τα αγαπημένα σου συγκροτήματα και λέω αυτό, αυτό, αυτό κι'αυτό αλλά δεν αναφέρω Floyd. Και μου λένε καθότι γνωρίζαν την τρέλα που έχω με τους Floyd: ''Κάλα και οι Floyd?'' Και λέω: Ε τώρα μιλάμε για συκγροτήματα και λίστες. Τι δουλειά έχουν εδώ οι Φλόυντ. Μαζί με άλλους?'' ¨Ετσι και το Λόστ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sellers:

 

Α, κατάλαβα! Είναι όπως όταν ψηφίζουμε τους καλύτερους σκηνοθέτες και αφήνουμε απ' έξω τον Ταρκόφσκι, γιατί ο Ταρκόφσκι δεν μπαίνει σε ψηφοφορίες και λίστες. :-)

 

ΥΓ. Δεν έχω δει το BBT. Μάλλον με ψήσατε. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...