Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto IV [GTA 4][PC]


warcraftman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με αναβάθμιση που μου κόστισε 400? , λιγότερο δηλ. από ένα PS3 , έβαλα έναν 4600 , 2Gb Ram στα 800 και μια 8800GT. Κόστισαν για την ακρίβεια 520? πριν 3 μήνες, αλλά είχα πάρει τα 120? από των πώληση της παλιάς vga+ram+mobo.

Με αυτό παίζω oblivion στα 1600Χ1200 χωρίς ΑΑ ή στα 1280Χ1024 με ΑΑ Χ 2.

(Έχω κάνει λίγο o/c στην vga).;

 

Aυτο ελειπε να μην το παιζεις κιολας εγω με το δευτερο pc της υπογραφης μου το παιζω στα 1280 με hdr τα πιο πολλα full μερικα medium για να μη σου πω τι γινεται στο πρωτο pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πιο παιχνιδι παιζεις στα "τερματα" ρε μεγαλε? μας δουλευεις τωρα? 3 φορες ισχυροτερο pc απο το φτηνιαρικο δικο σου εχω,(απανταω στον ιδιο τονο με το δικο σου "φτηνιαρικη κονσολα" που πεταξες πριν),και παιχνιδι πανω απο 1280χ1024 χωρις να γ@μιετε στα κολληματα δεν εχω παιξει.ποια τερματα μας λες εσυ?

 

τεσπα,οτι και να λετε,η ιστορια και οι πωλησεις μιλανε απο μονα τους....τι να κατσουμε να συζητησουμε; το pc gaming σβηνει,ειναι ανυπαρκτο οπως και να το κανουμε.για κανα mmmmogrt (πως το λετε αυτο),καλο ειναι.μεχρι εκει ομως.

 

Ρε μουκα μηπως μας κοροιδευεις? Εδω εγω με το συστημα της υπογραφης μου παιζω ολα τα games με full settings σε 1280χ1024 και antilasing και δεν εχω ΙΧΝΟΣ κολληματος (ολα εκτος απο CRYSIS) Και εσυ μας λες οτι εχεις 3 φορες καλυτερο pc απο εμας και κολλαει σε 1280χ1024? Μαλλον μας κοροιδευεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

αφήστε το παίδες ο Bougas νομίζει πως η 8800GT του είναι καλύτερη από την 8800GTX καθώς και ο Ε6550 (stock clocks) του από τον o/ced Ε6600...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά, συμφωνώ με nzeppos. Η κόντρα console gaming - pc gaming μου θυμίζει λιγάκι την αντίστοιχη μεταξύ X360 και PS3. Πιστεύω ότι από τις δύο αυτές κόντρες βγαίνουν δύο ηθικά διδάγματα:

1) Οι εταιρείες κοιτάνε το συμφέρον τους, το οποίο για δύο κυρίως λόγους (πρώτον, πειρατεία, δεύτερον, δεν χρειάζεται να παραμετροποιούν τόσο το παιχνίδι ώστε να παίζει καλά σε 1000 διαφορετικά configurations), βρίσκεται στις κονσόλες. Όσοι νομίζουν ότι τα στελέχη τις rockstar είναι τόσο "ρομαντικά" ώστε να θέλουν να βγάλουν το παιχνίδι "στην πλατφόρμα στην οποία γεννήθηκε" (ΛΟΛ), μάλλον ζουν 20 χρόνια πριν όταν τα παιχνίδια φτιάχνονταν από δύο 25χρονους geeks σε ένα γκαράζ. Άμα δεν τους κάνει κόπο, θα μας κάνουν τη χάρη να το βγάλουν και για τα PCs. Δεν είναι τυχαίο ότι η φημολογούμενη ημερομηνία κυκλοφορίας του στα PCs συμπίπτει με την ημερομηνία διάθεσης downloadable content, δεδομένου ότι αυτό θα φρενάρει κάπως την πειρατεία (αν εφαρμόσουν κάποιου είδους online authentication για να μπορούμε να κατεβάζουμε το περιεχόμενο).

2) Η υπολογιστική ισχύς δεν έχει καμία σημασία. Σημασία έχει η πλατφόρμα να είναι developer friendly. Τι να το κάνω που η κάρτα μου είναι 100 φορές καλύτερη από αυτή του X360, τη στιγμή που ένας τύπος που έχει σκάσει 200 ευρώ (μόνο η κάρτα μου κόστιζε τέσσερα κατοστάρικα όταν την πήρα), παίζει παιχνίδια που εγώ δεν θα δω ούτε στον ύπνο μου.

Προσωπικά, πιστεύω ότι τα τελευταία προπύργια του pc gaming έχουν αρχίσει να πέφτουν (online multiplayer, εμφάνιση στις κονσόλες strategy games κλπ), ενώ οι κονσόλες προσφέρουν και άλλες λειτουργίες όπως π.χ. το ότι αποτελούν multimedia centers. Νταξ, και το pc μπορεί να γίνει multimedia center, αλλά πιστεύω ότι οι κονσόλες είναι πιο "εργονομικές" και απλές στην χρήση τους σε αυτόν τον τομέα.

Βασικά είμαι PC gamer exclusively, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είμαι και ηλίθιος. Υπήρχαν περίοδοι που έμπαινα στο gamespot, πάταγα new releases και μετά πάταγα συνέχεια next week μέχρι να φτάσω ένα μήνα μετά, χωρίς να έχω δει ούτε ένα παιχνίδι της προκοπής. Εξακολουθώ να βολεύομαι με το PC, άσε που δεν είμαι από αυτούς που καίγονται να αποκτήσουν ό,τι βγει τρεις μέρες πριν βγει οπότε καλώς να έρθει το GTA4, όποτε και αν έρθει, αλλά λίγο χειρότερη να γίνει η κατάσταση, θα το καβατζώσω κι εγώ το εξμποξάκι μου. Αμ πώς!

 

ΥΓ: Η μόνη μας ελπίδα είναι να στηρίξουν το PC gaming πιο έμπρακτα οι hardware developers, γιατί αυτοί είναι που θα χάσουν τα περισσότερα από τον διαφαινόμενο θάνατό του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφήστε το παίδες ο Bougas νομίζει πως η 8800GT του είναι καλύτερη από την 8800GTX καθώς και ο Ε6550 (stock clocks) του από τον o/ced Ε6600...

 

1)Πλέον έχω 2χ3870 εδώ και κάτι βδομάδες.

2)Ποιός σου είπε ότι είναι stock clock ο 6550;

3)Άπο τα 10000 σου πόστ,στα 3000 μας έχεις πει "μήν πάρετε την GTX που κάνει 400 ευρώ,πάρτε την GT που έχει 190 και έχει σχεδόν τις ίδιες επιδόσεις με την GTX.Άντε βγάλε άκρη τώρα,(έντελως φιλικά ρε θρές,μήπως είσαι και εσύ κολοτούμπας τελικά; :P ).

 

ΥΓ.Πάω να παίξω GTA Live με τον nzeppos,και τα υπόλοιπα 14 φιλαράκια μου τώρα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω διαβάσει ολόκληρο το thread (οπότε δεν ξέρω αν το έχει πει κανείς) αλλά ανεπίσημα η PC έκδοση θα κυκλοφορήσει τον Νοέμβριο. Επίσης το Saints Row 2 θα κυκλοφορήσει και στα PCs τον Αύγουστο ;)

 

PS: Είδα ότι το έχουν πει. Βέβαια δεν αναφέρομαι στα game boxes που κυκλοφόρησαν πριν λίγες μέρες αλλά γενικά προς Νοέμβρη αναμένεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω διαβάσει ολόκληρο το thread (οπότε δεν ξέρω αν το έχει πει κανείς) αλλά ανεπίσημα η PC έκδοση θα κυκλοφορήσει τον Νοέμβριο. Επίσης το Saints Row 2 θα κυκλοφορήσει και στα PCs τον Αύγουστο ;)

 

PS: Είδα ότι το έχουν πει. Βέβαια δεν αναφέρομαι στα game boxes που κυκλοφόρησαν πριν λίγες μέρες αλλά γενικά προς Νοέμβρη αναμένεται.

 

το Saints Row 2 θα κυκλοφορήσει και στα PCs? γιατι δεν λεει κατι τετοιο εδω http://www.saintsrow.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε και το Condemned2 έχει ανακοινωθεί επίσημα αλλά αναπτύσσεται η PC έκδοση (επιβεβαιωμένο από την ίδια την Monolith και πιο συγκεκριμένα από τον Frank Rooks ;) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1)Πλέον έχω 2χ3870 εδώ και κάτι βδομάδες.

2)Ποιός σου είπε ότι είναι stock clock ο 6550;

3)Άπο τα 10000 σου πόστ,στα 3000 μας έχεις πει "μήν πάρετε την GTX που κάνει 400 ευρώ,πάρτε την GT που έχει 190 και έχει σχεδόν τις ίδιες επιδόσεις με την GTX.Άντε βγάλε άκρη τώρα,(έντελως φιλικά ρε θρές,μήπως είσαι και εσύ κολοτούμπας τελικά; :P ).

 

ΥΓ.Πάω να παίξω GTA Live με τον nzeppos,και τα υπόλοιπα 14 φιλαράκια μου τώρα....

 

από την στιγμή που δεν postάρεις κάτι στο o/c thread δεν θα μυρίσουμε και τα νύχια μας γιατί στο screenshot που έιχες δώσει ήταν στα stock clocks o E6550

τελευταία φορά είχες πει ότι έχεις 8800GT, τελικά παραπονιέσαι ότι το pc gaming είναι ακριβό αλλά δεν σε βλέπω να κρατιέσαι από το να μην σκας λεφτά για αναβαθμίσεις κάθε τρεις και λίγο :P

ναι έχω πει και το λέω ακόμα ότι δεν αξίζει η 8800GTX ΤΩΡΑ, αλλά αν την έχει πάρει κάποιος από τον χειμώνα του 2006 που βγήκε, έκανε από τις καλύτερες αγορές EVER μιας και η κάρτα αντέχει ακόμα σχεδόν τα πάντα στο full...

KAI όχι το pc σου ΔΕΝ είναι 3 φορές καλύτερο από του Throwdown...ούτε καν 2 φορές...

 

ΥΓ. σε ρώτησε κανείς? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....αμα σε 3 μερες εχετε γεμισει 12 σελιδες γκρινια,

ποσες θα μαζεψετε μεχρι τελος χρονου που ενδεχομενως να βγει στο pc?

 

παρτε το χαμπαρι οι pc-only, εχετε μεινει ΠΙΣΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
παρτε το χαμπαρι οι pc-only, εχετε μεινει ΠΙΣΩ

 

hmmm γιατί νομίζεις ότι μας νοιάζει κάτι τέτοιο? :o

δόξα το Θεό δεν είμαστε σε διαγωνισμό ποιος θα το τερματίσει πρώτος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...