Προς το περιεχόμενο

Age of Conan: Unchained [MMORPG]


Toufas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Εμένα με πήραν τηλέφωνο χθες το απόγευμα μόλις ήρθε η CE.

 

το εχω διπλα μου και ειμαι στην δουλεια μου και κρατιεμαι να μην το ανοιξω :<

 

"Τι είναι αυτό το τεράστιο κουτί δίπλα σου;"

"Ένα βιντεοπαιχνίδι."

"Ααα..."

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H μηνιαία συνδρομή πόσο είναι;

 

Europe

 

Monthly Per Month Total Total Incl. VAT

1 Month 12.99 EUR 12.99 EUR 14.94 EUR

3 months 11.99 EUR 35.97 EUR 41.37 EUR

6 months 10.99 EUR 65.94 EUR 75.83 EUR

 

VAT only applicable in EU member states

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως να επιβιώσει το WoW?

Το παιχνίδι τα σπάει....

 

Εχετε πολυ πλακα.

Βγηκε ενα νεο MMORPG που ακομα δεν εχει δειξει τιποτα και θαψατε κιολας ενα αλλο που κρατει τα σκυπτρα εδω και 3 χρονια με 10mil+ συνδρομητες και με το πλεον ενεργο gaming community στο net.

 

Μεχρι στιγμης εκτος απο το προφανες οτι εχει σαφως ανωτερα γραφικα του WoW τα "διαμαντια" PvP balance,better quests κτλ απορω πως προεκυψαν οταν ακομα δεν υπαρχει ουτε ενας lvl/skill/talent capped char παγκοσμιως,ειναι πραγματικα πολυ pathetic το να εισαι hater ενος game και να το διατυμπανιζεις ετσι,δωσε μια ευκαιρια στο game να αποδειξει αν ειναι η αν οχι ανταξιο του WoW και μετα βλεπουμε.

Ελπιζω μονο να μην κλαινε τα λεφτα τους οσοι προπληρωσαν και προ-προ πληρωσαν και πηραν συλλεκτικες εκδοσεις κτλ κτλ.

 

Οποιος νομιζει οτι ενα community και ενα game σαν του WoW μπορει να πεσει τοσο ευκολα προφανως δεν εχει ιδεα απο τον κοσμο/story του Warcraft και οχι μονο του WoW.

 

Κατ'εμε ενα game χωρις το παραμικρο ενδιαφερον για το storyline (αληθεια ποσοι ξερουν το story του Conan? (google/wiki nerds not included) ) εναν εντελως αδιαφορο ηρωα και ενα κουραστικο combat system (φανταστειτε 1000+ click σε καθε raid :mrgreen: ) και εχωντας απεναντι του το WoW δεν μπορει να εχει επιτυχια,περα απο το blood bath και τα γιαλυστερα textures δεν με εχει εντυπωσιασει κατι ωστοσο θα το δοκιμασω ισως αν υπαρξει καποια trial εκδοχη για να εχω αποψη απο πρωτο χερι μιας και οι μισες αποψεις που εχω διαβασει μεχρι στιγμης σε ολα τα ελληνικα forums ειναι απο WoW haters και καθε αλλο παρα αντικειμενικη μπορει να ειναι.

 

Οσοι νομιζετε οτι δεν θα υπαρξουν whiners και PvP/PvE balance issues προσγειωθειτε ενα game θελει πολλα περισσοτερα για να πετυχει απο φανφαρες και γραφικα.

 

Τα ξαναλεμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχετε πολυ πλακα.

Βγηκε ενα νεο MMORPG που ακομα δεν εχει δειξει τιποτα και θαψατε κιολας ενα αλλο που κρατει τα σκυπτρα εδω και 3 χρονια με 10mil+ συνδρομητες και με το πλεον ενεργο gaming community στο net.

 

Μεχρι στιγμης εκτος απο το προφανες οτι εχει σαφως ανωτερα γραφικα του WoW τα "διαμαντια" PvP balance,better quests κτλ απορω πως προεκυψαν οταν ακομα δεν υπαρχει ουτε ενας lvl/skill/talent capped char παγκοσμιως,ειναι πραγματικα πολυ pathetic το να εισαι hater ενος game και να το διατυμπανιζεις ετσι,δωσε μια ευκαιρια στο game να αποδειξει αν ειναι η αν οχι ανταξιο του WoW και μετα βλεπουμε.

Ελπιζω μονο να μην κλαινε τα λεφτα τους οσοι προπληρωσαν και προ-προ πληρωσαν και πηραν συλλεκτικες εκδοσεις κτλ κτλ.

 

Οποιος νομιζει οτι ενα community και ενα game σαν του WoW μπορει να πεσει τοσο ευκολα προφανως δεν εχει ιδεα απο τον κοσμο/story του Warcraft και οχι μονο του WoW.

 

Κατ'εμε ενα game χωρις το παραμικρο ενδιαφερον για το storyline (αληθεια ποσοι ξερουν το story του Conan? (google/wiki nerds not included) ) εναν εντελως αδιαφορο ηρωα και ενα κουραστικο combat system (φανταστειτε 1000+ click σε καθε raid :mrgreen: ) και εχωντας απεναντι του το WoW δεν μπορει να εχει επιτυχια,περα απο το blood bath και τα γιαλυστερα textures δεν με εχει εντυπωσιασει κατι ωστοσο θα το δοκιμασω ισως αν υπαρξει καποια trial εκδοχη για να εχω αποψη απο πρωτο χερι μιας και οι μισες αποψεις που εχω διαβασει μεχρι στιγμης σε ολα τα ελληνικα forums ειναι απο WoW haters και καθε αλλο παρα αντικειμενικη μπορει να ειναι.

 

Οσοι νομιζετε οτι δεν θα υπαρξουν whiners και PvP/PvE balance issues προσγειωθειτε ενα game θελει πολλα περισσοτερα για να πετυχει απο φανφαρες και γραφικα.

 

Τα ξαναλεμε..

 

Αν και δεν έιμαι και φανατικός του wow θα συμφωνήσω με τον φιλο σε γενικές γραμμες...

 

Ενα παιχνίδι και ειδικά ενα MMORPG δείχνει την αξία του σε βάθος χρόνου...

 

Θα πρέπει να περιμένουμε και να δούμε αν το aoc τελικα θα μας κρατήσει κοντά του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τον κολέκτορα δεν τον παίρνεις μόνο για το game αλλά προσωπικά τους αγοράζω καθαρά για συλλεκτικούς λόγους. Και όσο ναναι καλύτερα να δώσεις 10? παραπάνω και να πάρεις ένα κουτί που να έχει τα πάντα μέσα παρά να δώσεις ένα πενηντάρικο και να σου έρθει ένα σκέτο dvd με ένα manual.

Οσο για το game καλό το wow αλλά πιστεύω τα έχει φάει τα ψωμιά του. Το θέμα είναι ποιό game θα μπορέσει να πάρει τα σκήπτρα. Αυτό θα του δούμε όλοι μας ingame.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομίζω πως η πλειοψηφία των παικτών είναι wow "haters" όπως λες απλά άτομα που έπαιζαν wow χρόνια το βαρέθηκαν και απλα πήγαν στο conan. Επίσης είναι σίγουρο οτι 10εκ χρήστες δύσκολο θα ξαναφτάσει mmorpg μιας κ θα υπάρχουν πάνω απο 1 αξιοπρεπή στην αγορά όπως είναι σίγουρο ότι το wow δεν πρόκειται ποτέ να ξεπεράσει τα 10εκ πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Σε καφέ χάρτινη συσκευασία με τα κρίτσι κρίτσι μέσα που σπάνε lol :P, όπως όταν παραγγέλνεις κάτι από εξωτερικό.

 

Εεε! Θέλω κι εγώ κρίτσι κρίτσι!

Δεν είναι πολύ εθιστικό να σκας αυτές τις φουσκίτσες;

Το είχα βρει και σε flash game. :D (κάψιμοοο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά το WoW για μένα έχει τελματώσει. Δεν έχει τπτ να κάνει με το παιχνίδι που όλοι αγαπήσαμε όταν πρωτοβγήκε (παίζω απο το launch του).

Αυτό + το γεγονός ότι η Blizz πλέον το λειτουργεί σαν cash cow αρμεγοντάς το ασταμάτητα δε με εξίτάρει πλέον.

Το κερασάκι για μένα ήταν με το TBC και τώρα με το επερχόμενο WOTLK όπου όλα τα epics που μας βγήκε η Παναγία στα raids να αποκτήσουμε αντικαταστάθηκαν με greens, και οτι απο epic dragon slayers καταντήσαμε να μαζεύουμε σκατά απο giants στο Zangamarsh, έσπασε κάτι μέσα μου για το game.

 

Τέλος ο κύριος λόγος που θα ασχοληθώ με το AoC είναι το PvP, το οποίο είναι ανύπαρκτο πλέον στο WoW (pillar humping any1? ) και αυτό στο λέει ένας παίκτης με 100,000 + kills.

 

Μέχρι στιγμής το AoC είναι αυτό που έλπιζα και παραπάνω, λίγο rough around the edges αλλά κατά την γνώμη μου ΠΟΛΥ μπροστά σα game attitude απο το WoW.

 

Just my 2c

 

Edit: Τα περισσότερα παιδιά εδώ είναι βετεράνοι (όπως και εγώ) του WoW, οπότε αυτά τα "Οποιος νομιζει οτι ενα community και ενα game σαν του WoW μπορει να πεσει τοσο ευκολα προφανως δεν εχει ιδεα απο τον κοσμο/story του Warcraft και οχι μονο του WoW." μή τα λές εδώ plz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
προφανως δεν εχει ιδεα απο τον κοσμο/story του Warcraft και οχι μονο του WoW.

 

Κατ'εμε ενα game χωρις το παραμικρο ενδιαφερον για το storyline (αληθεια ποσοι ξερουν το story του Conan? (google/wiki nerds not included) ) εναν εντελως αδιαφορο ηρωα και ενα κουραστικο combat system (φανταστειτε 1000+ click σε καθε raid :mrgreen: ) και εχωντας απεναντι του το WoW δεν μπορει να εχει επιτυχια...

 

Και αρχίζει το hate war, έτσι;

 

Δεν έχει ενδιαφέρον το storyline; Ενώ του WoW είναι τρομακτικά φοβερό ε; :P

Κρίμα που γενικά το WarCraft ήθελε να είναι αντιγραφή του Warhammer Fantasy, αλλά μετά άλλαξαν γνώμη. Εκτός αν λες το background, το οποίο είμαι σίγουρος πως έχει επίσης χιλιάαααδες google/wiki nerds να το κοιτάνε, γιατί δεν νομίζω πως οι raid-άδες ασχολούνται με το story.

 

Αν είχες διαβάσει ιστορίες του Conan (όχι μόνο τα comics/ταινίες) θα έπιανες λίγο το νόημα του και πόσο αδιάφορος είναι. Όσο για το combat system, δεν το έχω βρει κουραστικό, αλλά ο καθένας στο δικό του.

 

Τέλος πάντων, καλά αρχίσαμε με το "ήρθα στο topic σας, να σας την σπάσω".

 

Γεγονός είναι πως το AoC είναι πολύ καινούργιο ακόμα για να δούμε αν καν θα μπορέσει να πιάσει τον κόσμο του WoW (αμφιβάλλω, γιατί το WoW είναι το CS των ΜΜΟs κατ'εμέ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...