Προς το περιεχόμενο

BioShock Infinite


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελείωσα το main game και το 1ο Burial at Sea. Η ιστορία είναι πράγματι καλή αν και το 1ο Bioshock μου είχε κάνει μεγαλύτερη αίσθηση. Ο κόσμος, η αισθητική και το voice acting είναι επίσης εξαιρετικά φτιαγμένα.

Από την άλλη, δε θυμάμαι άλλο FPS που να έχω τόσο μεγάλο πρόβλημα με τα πυρομαχικά (το παίζω στο Hard). Μου έσπασε τα νεύρα και όλο έλεγα να το παρατήσω.

 

Το 2ο Burial at Sea μέχρι τώρα φαίνεται καλύτερο από το main game ως προς το FPS gameplay. Τουλάχιστον έχεις τη δυνατότητα stealth και περισσότερα weapon slots.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.Ειχα τελειωσει το main game απο τον θειο αλλα επειδη μου αρεσε το αγορασα μετα...τωρα λεω να παρω τα dlc πρεπει να ξαναπαιξω το main game ή παιζω κατευθειαν τα dlc??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.Ειχα τελειωσει το main game απο τον θειο αλλα επειδη μου αρεσε το αγορασα μετα...τωρα λεω να παρω τα dlc πρεπει να ξαναπαιξω το main game ή παιζω κατευθειαν τα dlc??

 

Μπορείς να παίξεις κατευθείαν τα DLC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Δεδομένου οτι πλησιάζει το Πάσχα και θα έχω αρκετό χρόνο για κανά game, αξίζει να αγοράσω τα DLC του Bioshock Infinite? Μου έχει αρέσει πάρα πολύ το 1ο παιχνίδι της σειράς καθώς και το infinite. Το 2ο μου ήταν αδιάφορο, αλλά τα άλλα 2 games έχουν φέρει την 3λογία στα top games εκεί έξω κατά την άποψη μου. Οπότε θα ήθελα άποψη για τα DLC καθώς και να ρωτήσω αν έχουν περίπλοκο story σαν το infinite?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν ιστορία τα 2 Burial at Sea έχουν ενδιαφέρον αφού

συνδέουν το Infinite με το 1ο Bioshock.

 

 

Το gameplay είναι παρόμοιο αν και στο 2ο Burial γίνεται καλύτερο όπως έχω γράψει και παραπάνω.

 

Σε τιμή κάτω από 10 αξίζουν πάντως αφού σου άρεσε και το main game:

http://www.allkeyshop.com/blog/buy-bioshock-infinite-season-pass-cd-key-compare-prices/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν ιστορία τα 2 Burial at Sea έχουν ενδιαφέρον αφού

συνδέουν το Infinite με το 1ο Bioshock.

 

 

Το gameplay είναι παρόμοιο αν και στο 2ο Burial γίνεται καλύτερο όπως έχω γράψει και παραπάνω.

 

Σε τιμή κάτω από 10 αξίζουν πάντως αφού σου άρεσε και το main game:

http://www.allkeyshop.com/blog/buy-bioshock-infinite-season-pass-cd-key-compare-prices/

 

ευχαριστώ για την απάντηση. Άμα συνδέουν τα 2 από τα παιχνίδια της σειράς τότε σίγουρα πρέπει να τα αγοράσω :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι έγραψε ο Despotas για τα DLC του 3. Το DLC του 2 ελπίζω να το έχεις παίξει και εκείνο. Γενικά με την "ολοκλήρωση" της σειράς θεωρώ πως πρέπει κάποιος να παίξει τα πάντα για να έχει την πλήρη απόλαυση αλλά και γνώση του σύμπαντος του Bioshock.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι έγραψε ο Despotas για τα DLC του 3. Το DLC του 2 ελπίζω να το έχεις παίξει και εκείνο. Γενικά με την "ολοκλήρωση" της σειράς θεωρώ πως πρέπει κάποιος να παίξει τα πάντα για να έχει την πλήρη απόλαυση αλλά και γνώση του σύμπαντος του Bioshock.

 

Αυτή είναι πολύ καλή παρατήρηση. Δεν ήξερα οτι είχε DLC το 2. Ευχαριστώ για την πληροφορία :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Ενα βασικο προβλημα που εχω ειναι οτι δε μπορεις να σωσεις οποτε θες πραμα το οποιο με ενοχλει καθως ψυχαναγκαζομαι να μαζεψω οτι βρω και αν κατι παει στραβα αντε παλι τα ιδια, και το ακομα χειροτερο οτι δε ξερω ποτε εσωσε τελευταια φορα η αν βρισκομαξ κοντα σε chexkpoint. Υπαρχει καποια λυση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασα καπου πως σε εμας με ssd το σωσιμο ειναι ακαριαιο και στην ουσια δεν βλεπουμε και δε ξερουμε ποτε αν σωζει και ποτε εσωσε τελευταια φορα. Μπλεξιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο, είναι ίσως το μόνο πράγμα που με πείραξε στο παιχνίδι.

Η δική μου "λύση" ήταν να παίζω με το κινητό δίπλα, και όταν ένιωθα ότι λογικά κάπου εδώ πρέπει να έγινε auto save, πατούσα έξοδο και σου βγάζει ένα μήνυμα σε στιλ "είστε σίγουροι" που λέει και πότε ήταν το τελευταίο auto save. Ε, κοιτούσα το ρολόι και επιβεβαίωνα.

Χαζομάρα, αλλά πραγματικά αυτό έκανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...