Προς το περιεχόμενο

BioShock Infinite


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 χρόνο αργότερα...
18 ώρες πριν, KilliK είπε

μετα τις δυο τελευταιες πατατες, ελπιζω να βγαλουν κατι καλο.

Οντως.

Ποσο τρομερό ήταν το πρώτο γμτ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο ήταν φανταστικό. Το δύο ήταν ένα καλό παιχνίδι με ένα εξαιρετικό DLC (Minerva's Den) και το τρίτο ήταν ένα παιχνίδι με άψογη γραφή (σενάριο) που είχε κάποια μικρά προβλήματα στο gameplay. Τα DLC του τρίτου προσωπικά για μένα χάλασαν μέρος του κόσμου του παιχνιδιού. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά μου άρεσαν και τα τρία αλλά το 1 και 2 ήταν αποκορύφωση. Και το 3 καλό ήταν όπως και κάποια dlc του, απλά δεν είχε την ατμόσφαιρα του 1 και 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/12/2019 στις 2:42 ΜΜ, liakinen είπε

Το πρώτο ήταν φανταστικό. Το δύο ήταν ένα καλό παιχνίδι με ένα εξαιρετικό DLC (Minerva's Den) και το τρίτο ήταν ένα παιχνίδι με άψογη γραφή (σενάριο) που είχε κάποια μικρά προβλήματα στο gameplay. Τα DLC του τρίτου προσωπικά για μένα χάλασαν μέρος του κόσμου του παιχνιδιού. 

Συμφωνώ και εγώ ότι το τέλος του κύκλου με το 3 ήταν πολύ πιο ωραίο από ότι με τα dlc.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το Infinity δεν ηταν καλο παιχνιδι, ουτε ως ιστορια, ουτε ως gameplay. απο ενα σημειο και μετα ειχε καταντησει μια αγγαρεια που επαιζα για να την τελειωσω, παρα μια ψυχαγωγικη εμπειρια.

τα DLC oμως τα βρηκα πολυ καλυτερα. 

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, KilliK είπε

το Infinity δεν ηταν καλο παιχνιδι, ουτε ως ιστορια, ουτε ως gameplay.

BioShock Infinite received numerous year-end awards and nominations after its release in 2013.

It won the Game of the Year award from 42 publications,[176] including the Associated Press,[177] CNN,[178] Electronic Gaming Monthly,[179] Entertainment Weekly,[180] Forbes,[181] and Games.[182] 

The game also won Best Shooter of the Year awards from several publications, including The Escapist,[183] Game Informer,[184] GameTrailers,[185] Hardcore Gamer,[186] IGN,[187] Official Xbox Magazine,[188] and PlayStation Universe.[189]

In 2013, BioShock Infinite won the award for Best Visual Design at the 31st Golden Joystick Awards,[190] while also receiving further nominations for Game of the Year, Best Storytelling, Studio of the Year (Irrational Games), and Best Gaming Moment (Hallelujah);[191] 

The 5th Annual Inside Gaming Awards saw the game receive two awards for Best Art and Best Story,[193] while also being nominated for Game of the Year, Most Immersive, Best Voice Acting, Best Additional Content (Burial at Sea - Episode One), and Gamers' Choice.[194] 

At the VGX 2013, Infinite won three awards for Best Shooter, Best Song in a Game ("Will the Circle Be Unbroken?"), and Character of the Year (The Lutece Twins);

it received six additional nominations for Game of the Year, Studio of the Year (Irrational Games), Best Xbox Game, Best Voice Actor (Troy Baker), Best Voice Actress (Courtnee Draper), and Best Soundtrack.[110]

In 2014, BioShock Infinite won two awards at the 17th Annual D.I.C.E. Awards for Action Game of the Year and Outstanding Achievement in Original Music Composition,

while also receiving four more nominations for Game of the YearOutstanding Achievement in Art DirectionOutstanding Achievement in Sound Design, and Outstanding Achievement in Story.[111]

 It won for Best Music in a Game at the 3rd Annual New York Videogame Critics Circle Awards,[112] while receiving four more nominations including Best Game.[195] 

The game won six awards at the 2013 National Academy of Video Game Trade Reviewers Awards, and was nominated for six more including Game of the Year.[113] 

It was also nominated for Outstanding Action / Adventure Video Game at the 18th Satellite Awards.[196] Infinite won for Original Music at the 10th British Academy Video Games Awards, while also receiving three further nominations for Artistic Achievement, Audio Achievement, and Performer (Courtnee Draper).[114] 

It won all two nominations it received at the 14th Annual Game Developers Choice Awards for Best Audio and Best Visual Art.[197] 

The game won three awards at the 12th Annual Game Audio Network Guild Awards including Music of the Year,[115] and was nominated for four more including Audio of the Year.[198]

BioShock Infinite was the third-highest rated video game of 2013 across all platforms, behind Grand Theft Auto V and The Last of Us

Το 95% των κριτικων στο Steam ειναι θετικες https://store.steampowered.com/app/8870/BioShock_Infinite/

https://www.metacritic.com/game/pc/bioshock-infinite και το user score στο metacritic ειναι στο 8.6

Το να μην ειναι το πιο αγαπημενο καποιου ειναι κατανοητο. Το να λεμε ομως οτι ενα παιχνιδι που εχει την παραπανω υποδοχη/βραβεια απο κριτικους και κοινο δεν στεκει(ειδικα στο κομματι του story που ξεχωρισε κυριως).

Και εμενα το πρωτο ειναι το αγαπημενο μου,αλλα και το 3 μια χαρα το απολαυσα και φυσικα δεν γινεται να πω οτι ειναι κακο παιχνιδι ή μετριο,μην τρελαθουμε κιολας.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως χωρίς να το έχω ψάξει ιδιαίτερα, νομίζω ότι ήταν από τις περιπτώσεις που είχε πέσει πολλή διαφήμιση και προσπάθεια να αναδειχτεί.

Το είχα από AMD bundle με την 7950 που είχα πάρει τότε, το τερμάτισα μόλις πριν 2 χρόνια, και ενώ αντιλαμβάνομαι την ποιότητά του, δε μπορώ να πω ότι μου έμεινε αξέχαστο και ότι θα το κατέτασσα τόσο ψηλά.

Βέβαια δεν έχω παίξει τα πρώτα δύο, ήμουν φρέσκος στο σύμπαν του Bioshock δηλαδή, αλλά και πάλι θεωρώ πως είναι λίγο ντεμί η φάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηταν ενα παιχνιδι το οποιο οταν κυκλοφορησε το 2013 εκανε γενικα πολυ ντορο και αν δεν ειχαν βγει τα GTA V και last of us,θα ειχε ξεχωρισει ακομα περισσοτερο.

Δεν ηταν τελειο παιχνιδι σε καμια περιπτωση,αλλα οχι να το βγαλουμε και μετριο/κακο με τοσες διακρισεις.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασσικά , βγαίνει το Bioshock 2, κράξιμο γιατί ήταν ίδιο με το 1ο. Βγαίνει το Infinite, κράξιμο γιατί δεν ήταν ίδιο με το 1ο....

Εμένα μου άρεσαν και τα 3.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...