Προς το περιεχόμενο

BioShock Infinite


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πήρα χθες πακέτο με dlc από λίνκ που έπαιξε στο γνωστό τόπικ, έχω παίξει σχεδόν μια ώρα.

Τι γραφικά ξεπερασμένα διαβάζω ωρέ! Τι αριστούργημα είναι αυτό, βαρέθηκα να πατάω το F12, κάθε σημείο είναι πίνακας. Ας είναι το χειρότερο σε gameplay, ότι είδα μου φτάνει. Πολύ καλά παίζει στο σύστημά μου, δεν το περίμενα.

 

 

 

edit: καλά είναι ακόμα καλύτερο όσο προχωράει. και δεν μου αρέσουν τα fps εδώ και πολλά χρόνια. μπράβο τους. παίζω και στο hard για maximum experience :P

Επεξ/σία από spirit)earth)aflame
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα γραφικά κάποιοι τα κρίνουν καθαρά βάση τεχνολογικών προϋποθέσεων, μπορεί π.χ σε Cryengine η φυσική λεπτομέρεια να δίνει ρέστα, να χαζεύεις τα δέντρα να κουνιούνται με το αεράκι και τις σφαίρες να τρυπάνε τα πάντα, αλλά το artwork που έχουν όλα τα Bioshock με την ταπεινή unreal δεν το έχει κανένα άλλο παιχνίδι, απ'όσα έχω παίξει τουλάχιστον.

Και αυτό μου φαίνεται πιο σημαντικό σαν εμπειρία όταν παίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω αν και εχω τελειωσει και τα 2 προηγουμενα τα οποια μου αρεσαν αρκετα αλλα ως εκει το απεφευγα μεχρι προχθες που το βρηκα προσφορα οπου και το πηρα το εκανα install και ειπα αστο μεχρι να τελειωσω το batman και το ac που τα εχω ξεκινησει ταυτοχρονα μην ανοιξω κ αλλο μετωπο...μετα λεω ε βαλτο λιγο να δεις πως παιζει...ε 5 ωρες κρατησε αυτο το λιγο :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα το artwork με ενθουσιάζει, αυτό εννοώ. Αυτό ψάχνω στα γραφικά σε ένα παιχνίδι, να σε πηγαίνει "αλλού". Γκρεμισμένα κτίρια σφαίρες και physics βλέπουμε συχνά, καλοδεχούμενα και αυτά βέβαια, αλλά συνηθισμένα σαν concept. Εδώ έχουμε τελείως άλλο κόσμο, έργο τέχνης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι δεν βαριεστε το tweak κτλ παιξτε το συγκεκριμενο game με sweetfx injector να δειτε την διαφορα.

 

Ριξτε μια ματια και εδω και αρχιστε να πειραζετε τα games σας. 

 

http://sfx.thelazy.net/games/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

BioShock Infinite: Burial at Sea Episode Two Lasts 6 Hours

 

Sure, Ground Zeroes lasts two hours max and costs more, but BioShock Infinite's Burial at Sea Episode Two DLC will clock in at about 5-6 hours for the completionist. That's according to Irrational's Ken Levine, who responded when asked about it on Twitter, "5, maybe 6 hours." So that makes it about three times as long as Episode One, which clocked in at about two hours.

 

Levine also sounded off on the second part of the DLC recently, saying, “In Burial at Sea Episode Two, we are delivering a story that involves nearly every major character from the original BioShock and BioShock Infinite. It is a story that will give gamers a new perspective on the BioShock universe and conclude the story of BioShock Infinite and Burial at Sea.”

 

bioshock_burialatseaepisode2.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ΣΚΑΤΑ !!!  :cry:  Από τις χειρότερες ειδήσεις που έχω ακούσει εδώ και πολύ καιρό. Τώρα κάθε βράδυ πριν κάνουμε νάνι, μην ξεχνάμε να κάνουμε προσευχούλα να έχει ο θεούλης καλά, τα παιδάκια της CD Project :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το 2ο μέρος του Burial at Sea DLC κυκλοφορεί κανονικά τον επόμενο μήνα.

 

Σε update στο παραπάνω άρθρο παραθέτουν δήλωση της 2K που αναφέρει ότι:

"BioShock is one of our most beloved and critically acclaimed franchises, and we are indebted to Ken and the talented team at Irrational Games for their contributions to the series with BioShock and BioShock Infinite; the latter being one of the most decorated games of 2013. The BioShock universe remains a rich creative canvas for many untold stories, and we look forward to exploring the next BioShock experience."

Οπότε, αν και υποθέτω τα πράγματα μπορεί να είναι πολύ ρευστά τόσο νωρίς, η Irrational κλείνει, ο Levine με μια μικρή ομάδα συστήνουν εταιρεία για smaller scale παιχνίδια που εστιάζουν στην πλοκή και που θα διανέμονται ψηφιακά (κλπ κλπ αν έχουν κάποια ουσία οι γενικές δηλώσεις του Levine), και η 2K διατηρεί το IP και επεκτείνει το σύμπαν/ το αρμέγει όσο πάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο το ψαγμενο/underground παιχνιδι System shock

στην τιτανοτεραστια παιχνιδαρα που ακουει στο ονομα System Shock 2 (αν δεν το εχεις παιξει αγορασε το χτες)

στο αριστο Bioshock

σε μια καλη συνεχεια στο Bioshock 2

στο flat & μετριο Bioshock Infinite (καλος καλλιτεχνικος τομεας/χαρακτηρες/υποθεση - broken gameplay gtp)

 

(αφηνω εσκεμμενα το Freedom Force εξω γιατι δεν ηταν FPS αν και ηταν καλο παιχνιδι)

 

Δυστυχως τα δικαιωματα του System Shock 3 τα εχει (ποιος αλλος) η ΕΑ και ετσι μαλλον θα ασχοληθουν με τιποτα xbox live arcade/indie type παραγωγες.

 

Για να δουμε, αν και τα νεα δεν ειναι καλα σιγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...