Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι έγινε ρε παιδιά? έπεσε κομήτης? 29 λεπτά χωρίς ποστ? :mrgreen:

 

 

btw πήρα στο gameexplorers και έιπανε κατά τις δέκα θα αρχίσουν να πουλάνε. Οπότε μου έκατσε καλά, θα παίξω και κανα δυωράκι σήμερα εκτός αν δε ξεκολησω και πάω στη δουλειά κουνουπίδι χαχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μετά από θεούς και δαίμονες που καταράστικα και ένα μικρό time travel (30 λεπτά ύπνος) έφτιαξα το πρόβλημα με το corrupted TOME 3.mpqe, διαγράφοντάς το και ξανακατεβάζοντάς το. Αφού έκανε ένα μικρό update 26mb τελείωσε το intallation και σαν κανονικότατος ΤΣΑΤΣΟΣ πήγα να παίξω στον Ασιατικό σέρβερ που έχει ανοίξει αλλά μας έπιασε κορόιδα η Blizzard.

 

Μπορεί να έχουμε Global Region άρα να παίζουμε όπου θέλουμε, για την ώρα μέχρι να ξεκινήσουν οι server όλοι, έχουμε licence μόνο για το region που έχουμε το battle.net account μας...

 

Περιμένουμε να πάει 1 λοιπόν...

 

Μάλλον θα πέσω για άλλο ένα time travel και να ξυπνήσω με όρεξη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδες,πως διορθωνεται αυτη η μλκια με που το πιανει οταν ανοιγεις το Launcher και σου λεει συνεχεια Updating Setup Files και μετα κανει ολο το ιδιο πραγμα reload και ξανα Updating Setup files.. Δοκιμασα με αλλη version στο compatability,και με δικαιωματα administrator αλλα τπτ απο αυτα δεν επιασε ..και μου το εχει ξανακανει δεν ξερω τι το πιανει ... Καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από θεούς και δαίμονες που καταράστικα και ένα μικρό time travel (30 λεπτά ύπνος) έφτιαξα το πρόβλημα με το corrupted TOME 3.mpqe, διαγράφοντάς το και ξανακατεβάζοντάς το. Αφού έκανε ένα μικρό update 26mb τελείωσε το intallation και σαν κανονικότατος ΤΣΑΤΣΟΣ πήγα να παίξω στον Ασιατικό σέρβερ που έχει ανοίξει αλλά μας έπιασε κορόιδα η Blizzard.

 

Μπορεί να έχουμε Global Region άρα να παίζουμε όπου θέλουμε, για την ώρα μέχρι να ξεκινήσουν οι server όλοι, έχουμε licence μόνο για το region που έχουμε το battle.net account μας...

 

Περιμένουμε να πάει 1 λοιπόν...

 

Μάλλον θα πέσω για άλλο ένα time travel και να ξυπνήσω με όρεξη...

αυτο το προβλημα μου εβγαλε για το tome3, προς το παρον το εσβησα και περιμενω να κατεβει παλι.ελπιζω να δουλεψει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω συνεχιζω να εχ προβλημα με το install και μου εχουν γυρισει τα ματια

 

Και εγώ το ίδιο μου βγάζει αυτό το error diablo_3_error.jpg:thumb_224745.jpg

 

o client ειναι κατεβασμενος απο εδώ http://eu.battle.net/d3/en/blog/4410912/

 

έχουν και άλλοι αυτό το πρόβλημα και σαν λύση δίνουν να τρέξει η εγκατάσταση απο τον blizzard downloader απευθείας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  1.  
  2. Έχεις σβήσει όλα τα αρχεία από την Beta;
     
  3. Έχεις σβήσει όλα τα αρχεία από το C:\ProgramData\Battle.net ;
     
     
  4. Αφού τα κάνεις αυτά, άνοιξε τα αρχεία του Diablo-III-8370-enGB-Installer και δες τα αρχεία

    •  
    • Installer Tome 1.MPQE
    • Installer Tome 2.MPQE
    • Installer Tome 3.MPQE

 

[*]αν κάποιο από αυτά είναι κάπως έτσι

 

Installer Tome 3.MPQE.part

 

[*]ΔΙΕΓΡΑΨΕ ΤΟ

 

[*]μετά κατέβασε ξανά τον installer

 

http://eu.media.battle.net.edgesuite.net/downloads/d3-installers/589acdb4-c660-318a-b993-01528fad7da6/Diablo-III-8370-enGB-Installer-downloader.exe

 

[*]και όταν σε ρωτήσει κάνε point το directory που έχεις μέσα το φάκελο με τα αρχεία.

 

Παράδειγμα:

 

αν είναι αυτό το Path

 

"C:\Diablo Files\Diablo 3 Installer\Diablo 3\Diablo-III-8370-enGB-Installer"

 

εσύ θα διαλέξεις μέχρι το Path "C:\Diablo Files\Diablo 3 Installer\Diablo 3"

 

μέσα στο οποίο βρίσκεται ο φάκελος "Diablo-III-8370-enGB-Installer"

θα κάνει check τα αρχεία και θα κατεβάσει ότι λείπει.

 

 

Ελπίζω να βοηθήσει όσους είχαν το ίδιο πρόβλημα με μένα γιατί μετά από πολλά νεύρα το κατάφερα και το έφτιαξα αφού έκανα ότι είπε και ο Bashiok που τελικά δεν δούλεψε ούτε για αυτόν (της Blizzard είναι το τύπος), οπότε μετά είπα να πάρω το θέμα στα χέρια μου και βρήκα αυτό το workaround.

 

Ελπίζω να σας βοηθήσει.

 

Στην χειρότερη, clean download από την αρχή με το αρχείο που έχω δώσει πιο πάνω, σε καινούριο directory αλλά μην ξεχάσετε να σβήσετε τα αρχεία που είπα στην αρχή αρχή.

 

 

 

έχουν και άλλοι αυτό το πρόβλημα και σαν λύση δίνουν να τρέξει η εγκατάσταση απο τον blizzard downloader απευθείας

 

οτιδήποτε και αν κάνετε, αφού κάνει check τα αρχεία αφήστε το να ανοίξει ΜΟΝΟ ΤΟΥ το installer και ας φαίνεται ότι έχει κολλήσει για 15 λεπτά ενώ είναι στο 100%. ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΟ INSTALLER ΜΟΝΟ ΤΟΥ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα εκανα εγω και χθες κατεβασα και την digital μορφη του απο το battlenet account . Θα ξεκινησω με το dvd αν δεν μου κατσει ας ελπισουμε στην digital

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το κατεβάσω με τον ινσταλερ Link θα μπορέσω αύριο που θα το πάρω στα χερια μου το παιχνίδι να περάσω το "cd-key" που θα έχει μέσα? για να μπω στα μπαμ να παίξω , μην κάνω εγκατάσταση ξανά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα τωρα κολησε στο 99%.... ο downloader εδω και 15 λεπτα

 

Eγώ το είχα κατεβάσει εχθες ολόκληρο 100% (είχε κολήσει στο 99% κανένα μισάωρο).

 

σήμερα που έτρεξα πάλι τον downloader αφού δεν εκανε install απο το exe απευθείας μου ξανακατεβάζει τα μισα files απο το 55% και μετά λες και χάθηκε το μισό download ...ότι να ναι. Στο site της blizzard έχει εκατονταδες μυνήματα απο κόσμο που δεν μπορεί να κανει install...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το κατεβάσω με τον ινσταλερ Link θα μπορέσω αύριο που θα το πάρω στα χερια μου το παιχνίδι να περάσω το "cd-key" που θα έχει μέσα? για να μπω στα μπαμ να παίξω , μην κάνω εγκατάσταση ξανά.

Ναι. Μόλις τελειώσεις την εγκατάσταση θα επιλέξεις το "Activate Diablo 3".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το κατεβάσω με τον ινσταλερ Link θα μπορέσω αύριο που θα το πάρω στα χερια μου το παιχνίδι να περάσω το "cd-key" που θα έχει μέσα? για να μπω στα μπαμ να παίξω , μην κάνω εγκατάσταση ξανά.

yeap θα μπορέσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Μόλις τελειώσεις την εγκατάσταση θα επιλέξεις το "Activate Diablo 3".

 

 

yeap θα μπορέσεις..

 

thanks παίδες :-D

καλό κάψιμο σας εύχομαι και see you in hell :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...