Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17.7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δηλαδη εφαγε τα ψωμια του ενα παιχνιδι ρε παιδια που εχει 2 μηνες και 3 ημερες στην αγορα το θεωρειται λογικο και να λεγεται Diablo ? παιζω ακομα εχω εναν 57 ρι να ξεκουραζεται και ειμαι 14 σε hardcore που εχει τρελο αγχος και γελιο ( και κλαμα ) και δεν εχω βαρεθει . Ενταξει κουραζει καπου καπου αλλα οκ

 

Το πόσο καιρό έχει στην αγορά δεν έχει καμία σημασία. Έχω φίλο που ξεκινήσαμε μαζί στο launch και ψωλάρει και δεν έχει φτάσει ακόμα 60lvl.

Το θέμα είναι σε αυτό το διάστημα πόσες ώρες έχεις αφιερώσει πάνω στο παιχνίδι.

Ας πούμε το 14lvl hc που λές για κάποιον που actually παίζει hc είναι λιγότερο απο μία ώρα played.

Για όποιους έλιωσαν και με το loot που παίζει αυτή τη στιγμή, το παιχνίδι αργοπεθαίνει ή είναι ήδη dead. Για αυτούς που παίζουν χαλαρά μπορεί να τους κρατήσει και μέχρι το δεκέμβριο...

Personally μετά απο απανωτά runs με μηδενικά drops έχω χάσει κάθε ενδιαφέρον. Δεν είμαι χάμστερ. Thank god έχω μια 50ρια xbox τίτλους που περιμένουν και το lol που ψήνομαι να το ξαναπιάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πόσο καιρό έχει στην αγορά δεν έχει καμία σημασία. Έχω φίλο που ξεκινήσαμε μαζί στο launch και ψωλάρει και δεν έχει φτάσει ακόμα 60lvl.

Το θέμα είναι σε αυτό το διάστημα πόσες ώρες έχεις αφιερώσει πάνω στο παιχνίδι.

Ας πούμε το 14lvl hc που λές για κάποιον που actually παίζει hc είναι λιγότερο απο μία ώρα played.

Για όποιους έλιωσαν και με το loot που παίζει αυτή τη στιγμή, το παιχνίδι αργοπεθαίνει ή είναι ήδη dead. Για αυτούς που παίζουν χαλαρά μπορεί να τους κρατήσει και μέχρι το δεκέμβριο...

Personally μετά απο απανωτά runs με μηδενικά drops έχω χάσει κάθε ενδιαφέρον. Δεν είμαι χάμστερ. Thank god έχω μια 50ρια xbox τίτλους που περιμένουν και το lol που ψήνομαι να το ξαναπιάσω.

 

Ετσι ειναι, τα games αυτα στηριζονται στα drops, no drops = no fun!

Μεχρι να βγει το torchlight, λεω να ξαναπιασω και εγω lol.

Σε ποιον εισαι, west ή east; Παμε να feedaroume :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα με τον φίλο klainmaingr, κατα την άποψη μου η πρέπει να φτιάξουν αυτο το πράγμα με το loot για να έχει κάποιο ενδιαφέρον οσο ακόμα δεν εχει βγέι το guild wars 2 και το expansion του wow (α και το "expansion" του starcraft αν υποτίθεται οτι θα βγεί μεχρι τελος του έτους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Personally μετά απο απανωτά runs με μηδενικά drops έχω χάσει κάθε ενδιαφέρον. Δεν είμαι χάμστερ. Thank god έχω μια 50ρια xbox τίτλους που περιμένουν και το lol που ψήνομαι να το ξαναπιάσω.

 

Noμιζω ότι το παιχνιδι κινεζοφέρνει. Πρεπει να εισαι ή bot ή κινεζος δηλαδη για να συνεχισεις απο ενα σημειο και μετα τα mindless clicks χωρις καποια ανταμοιβη.

 

Ερωτηση για το στορι

 

Τη Λια λογικά θα τη δουμε στο εξπανσιον, δε νομιζω να πεθανε. Τη μανα της θα τη σκοτωσουμε και αυτη εκει, ποιο ομως θα ειναι το final boss? Imperius? Εκεινος ο Horadrim που μας βοηθησε στο 2ο act? O Imperius πεθανε; Δεν τον ειδα στο council στο τέλος.. Επίσης για archangel of valor εχει φαει πολυ ξυλο απο diablo*2 και Tyrael..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ακουστεί κάτι για την ένταξη pvp στο game? Διότι και εγώ ασχολήθηκα αρκετά την τελευταία εβδομάδα ( Το αγόρασα την προήγουμενη Δευτέρα λόγω εξεταστικής) , 60 lvl- wiz , inferno act 3 , και πλέον βαρέθηκα...Ίσως να δώσει νέα "πνοή" στο game ... Λέμε τώρα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Noμιζω ότι το παιχνιδι κινεζοφέρνει. Πρεπει να εισαι ή bot ή κινεζος δηλαδη για να συνεχισεις απο ενα σημειο και μετα τα mindless clicks χωρις καποια ανταμοιβη.

 

Ερωτηση για το στορι

 

Τη Λια λογικά θα τη δουμε στο εξπανσιον, δε νομιζω να πεθανε. Τη μανα της θα τη σκοτωσουμε και αυτη εκει, ποιο ομως θα ειναι το final boss? Imperius? Εκεινος ο Horadrim που μας βοηθησε στο 2ο act? O Imperius πεθανε; Δεν τον ειδα στο council στο τέλος.. Επίσης για archangel of valor εχει φαει πολυ ξυλο απο diablo*2 και Tyrael..

 

 

Θα μπορούσαν να είναι και ο Malthael ή ο Inarius,ο ένας ήταν Archangel of Wisdom και λολάθηκε και ο Inarius ήταν αυτός που πήγε με την Lilith(Demon κόρη του Mephisto) και γεννήσανε εμάς,μετά από κάποια γεγονότα(μην στα κάνω και όλα spoil) οι Άγγελοι αποφάσισαν να τον παραδώσουν στον Mephisto για να τον βασανίζει αιώνια.

Οπότε όλο και κάποια επιστροφή μπορεί να έχουμε.

Επίσης keep in mind το black soulstone δεν καταστράφηκε,οπότε παίζουν πολλά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θα μπορούσαν να είναι και ο Malthael ή ο Inarius,ο ένας ήταν Archangel of Wisdom και λολάθηκε και ο Inarius ήταν αυτός που πήγε με την Lilith(Demon κόρη του Mephisto) και γεννήσανε εμάς,μετά από κάποια γεγονότα(μην στα κάνω και όλα spoil) οι Άγγελοι αποφάσισαν να τον παραδώσουν στον Mephisto για να τον βασανίζει αιώνια.

Οπότε όλο και κάποια επιστροφή μπορεί να έχουμε.

Επίσης keep in mind το black soulstone δεν καταστράφηκε,οπότε παίζουν πολλά.

 

 

 

Σωστος ο Μεφιστο και εγω ετσι θα εκανα στον γαμπρο μου :-D

Καλες επιλογες, για να δουμε τι θα εχει η συνεχεια. Μονο σε εμενα μου φανηκε λίγο το στορυ; Περιμενα κανα event παραπανω και οχι μονο να ερχεται μαζι μου καμια φορα ο Tyrael και η Leah.. Tεσπα, ωραιο παιχνιδακι παντως.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι ειναι, τα games αυτα στηριζονται στα drops, no drops = no fun!

Μεχρι να βγει το torchlight, λεω να ξαναπιασω και εγω lol.

Σε ποιον εισαι, west ή east; Παμε να feedaroume :mrgreen:

 

Ακριβώς αυτό.

Lol και στους 2, αλλα mainly west όταν έπαιζα τελευταία. Το NE το χω παρατημένο.

Σε στέλνω σε λίγο gn στο skype να failάρουμε λίγο γιατί με το move στο m2 και έχoντας συνηθίσει απο το diablo μου είναι αδύνατο να κινηθώ (πόσο μάλον να κάνω last hit). Μην πώ για map awareness. Oh i'm such a garbage :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προς θεού δεν έβγαλα μούφα το παιχνίδι...το παιχνίδι σπέρνει απλά δεν είναι αυτό που περίμενα έλεος δηλαδή...ναι για ένα RPG ή Hack n' Slash παιχνίδι τα λεφτά είναι υπερβολικά για τις μέρες που περνάμε!!!σύντομο,απλό και εύκολο αν το πανεύκολο σου φαίνεται υπερβολικό φιλε μου Doug21...και δεν μιλάω στο να κάτσω να το λιώσω στο Farm να βγάλω τούμπανο gear,δεν είναι WoW,ουτε Lineage,εκτος αν καίγεστε και για Diablo καριέρα τότε πάω πάσο!!!

επίσης ντόρο δημιουργείς εσύ όταν ανακοινώνεις ότι το παιχνίδι είναι έτοιμο και κανεις μισό χρόνο να βγάλεις BETA και άλλο μισό και παραπάνω να το κυκλοφορήσεις

 

μπορούσαν μέσα σε αυτά τα 2 χρονια από την στιγμή που ανακοινώθηκε ότι το δουλεύουν να το είχαν κάνει ακομα καλύτερο και όχι στο πως να βγάλουν παραπάνω φράγκα...εκεί θέλω να καταλήξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προς θεού δεν έβγαλα μούφα το παιχνίδι...το παιχνίδι σπέρνει απλά δεν είναι αυτό που περίμενα έλεος δηλαδή...ναι για ένα RPG ή Hack n' Slash παιχνίδι τα λεφτά είναι υπερβολικά για τις μέρες που περνάμε!!!σύντομο,απλό και εύκολο αν το πανεύκολο σου φαίνεται υπερβολικό φιλε μου Doug21...και δεν μιλάω στο να κάτσω να το λιώσω στο Farm να βγάλω τούμπανο gear,δεν είναι WoW,ουτε Lineage,εκτος αν καίγεστε και για Diablo καριέρα τότε πάω πάσο!!!

επίσης ντόρο δημιουργείς εσύ όταν ανακοινώνεις ότι το παιχνίδι είναι έτοιμο και κανεις μισό χρόνο να βγάλεις BETA και άλλο μισό και παραπάνω να το κυκλοφορήσεις

 

μπορούσαν μέσα σε αυτά τα 2 χρονια από την στιγμή που ανακοινώθηκε ότι το δουλεύουν να το είχαν κάνει ακομα καλύτερο και όχι στο πως να βγάλουν παραπάνω φράγκα...εκεί θέλω να καταλήξω

το παιχνιδι ειναι συμπαθητικο αλλα το ολο σκηνικο με το auction house ειναι γελοιο.για να solareis στο inferno απο οτι εχω καταλαβει ειναι δυσκολο τρομερα.ευτυχως με βοηθησε ενας φιλος απο εδω μεσα και μου εδωσε λιγα gold αλλιως και εγω δε θα επαιζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...