Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο δημιουργός του Diablo 1 και 2 David Brevik έδωσε την δική του άποψη για το Diablo 3.

 

Αυτά που ανέφερε ενόχλησαν έντονα μέλη από την ομάδα ανάπτυξης του 3 με αποκορύφωμα την δήλωση του game director Jay Wilson στο facebook που τον αποκαλεί χαμένο και να πάει να γ....ει.

 

Η σελίδα στο facebook βρίσκεται εδώ αλλά έχει αφαιρεθεί η επίμαχη δήλωση η οποία μπορείτε να την δειτε εδώ.

 

Δεν γνωρίζω κατά πόσο έχει δίκαιο ο Brevik καθότι δεν έχω παίξει καθόλου το 3, όμως σίγουρα μια τέτοια στάση είναι τουλάχιστον άδικη προς τον δημιουργό δυο από τα πιο επιτυχημένων παιχνιδιών στην ιστορία του gaming.

Επιπλέον, αν το παιχνίδι τους δεν λεγόταν Diablo δεν θα γινόταν ποτέ το πιο γρήγορο σε πωλήσεις παιχνίδι (ακόμα και αν ήταν το καλύτερο game ever) και αυτό το οφείλουν στον Brevik και την ομάδα του και όχι στο δικό τους δημιούργημα.

 

Την ειδηση την διαβασα στο gamebashee

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο δημιουργός του Diablo 1 και 2 David Brevik έδωσε την δική του άποψη για το Diablo 3.

 

Αυτά που ανέφερε ενόχλησαν έντονα μέλη από την ομάδα ανάπτυξης του 3 με αποκορύφωμα την δήλωση του game director Jay Wilson στο facebook που τον αποκαλεί χαμένο και να πάει να γ....ει.

 

 

Όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται. Στη συγκεκριμένη περίπτωση βέβαια είναι αλογόμυγα. Uber Fail

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό είναι, ο πρώην έκραξε τον νυν και ο νυν απάντησε. Αναμενόμενο. Και εγώ το ίδιο θα έκανα αν ήμουν στη θέση του τωρινού αλλά (μάλλον) δε θα ασχολιόμουν αν ήμουν στη θέση του πρώην, θεωρώ ότι είναι *μικρότητα* να κάτσεις να θάψεις τον άλλο (ακόμα και αν έχεις δίκιο).

Βέβαια στον άγριο κόσμο που ζούμε, ποιος χέ***ηκε....

Επί της ουσίας θα δείξει το αποτέλεσμα μετά από καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και γ@μιέται ο J.Wilson για αυτό που είπε για τον Brevik, έχω την εντύπωση πως νόμιζε ότι το profile δεν είναι Public.

Οπότε ας πούμε την αλήθεια σε παρέα με φίλους λέμε μαλακίες ελεύθερα που μπροστά σε άλλους δεν θα τις λέγαμε.

Δεν τον δικαιολογώ αλλά πιστεύω πως έτσι έχουν τα πράγματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέν ειναι σοβαρές απαντήσεις αυτές απο ανθρώπους που δουλευουν σε μια εταιρια κολοσσό οπως η Blizzard. Τι έχει κάνει αυτός ο Wilson για να λέει τον Brevik loser...εχει φτιάξει κανένα παιχνίδι με τοση μεγάλη επιτυχία? δεν νομίζω...

 

Άσε που ο τύπος λέει αλήθειες, η blizzard του τότε δέν έχει καμια σχέση με τώρα, έχουν φύγει παρα πολλοί που συνέβαλαν στην δημιουργία των μεγάλων επιτυχιών της Blizzard

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας βλέπω στο νέο τεύχος του game-politan έτσι όπως το πάμε.

Καλύτερα να ασχοληθούμε με το game αυτό καθεαυτό και όχι με τους δημιουργούς του και τους πρώην κτλ.

Όχι ότι δεν είναι άξιοι αναφοράς αλλά (γνώμη μου) με αυτές τις δηλώσεις / συνεντεύξεις χάνεται και το νόημα δείχνουν μικρότητα στο χαρακτήρα και το ήθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό είναι, ο πρώην έκραξε τον νυν και ο νυν απάντησε. Αναμενόμενο. Και εγώ το ίδιο θα έκανα αν ήμουν στη θέση του τωρινού αλλά (μάλλον) δε θα ασχολιόμουν αν ήμουν στη θέση του πρώην, θεωρώ ότι είναι *μικρότητα* να κάτσεις να θάψεις τον άλλο (ακόμα και αν έχεις δίκιο).

Βέβαια στον άγριο κόσμο που ζούμε, ποιος χέ***ηκε....

Επί της ουσίας θα δείξει το αποτέλεσμα μετά από καιρό.

 

Μα το θέμα είναι ότι δεν απάντησε καν. Δεν μπήκε ούτε στον κόπο να δώσει την άποψή του,να αντιτάξει κάποιο επιχείρημα ότι έχει ο άλλος άδικο. Πέταξε ένα "αι γ..." και τέλος. Αυτά δεν γίνονται ούτε σε ανώνυμα forum.

 

Και δεν νομίζω ότι ισχύει ότι δεν περίμενε να βγει προς τα έξω Ότι γράφεις στο fb είναι θα γίνει γνωστό.

 

Το "αστείο" της όλης ιστορίας είναι ότι ο Brevik δεν κατέκρινε καν το παιχνίδι. Απλά λέει ότι αυτός θα το έκανε διαφορετικά ενώ αντιθέτως δικαιολογεί σε μερικά θέματα στην ομάδα του 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα σήμερα paragon level 2, και από ότι φαίνεται τα πρώτα 20 θα φύγουν γρήγορα... Έριξα και ένα Stone of Jordan για μάγους με 24% έξτρα damage εναντίων elite και το έβαλα 38 ευρώ ελπίζοντας να πουληθεί και να πάρω τσάμπα το MoP να το δοκιμάσω και αυτό..! Παίζει να πουληθεί; Δεν έχω κοιτάξει ποτέ RMAH και δεν ξέρω αν πληρώνει κανείς...

 

Αποστολή από το GT-N7000 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα καλό πάνε να κάνουν και τα κάνουν !#$@1

 

Γιατί δεν κάναν το paragon lvl στο account?

Όλα δικά μας ε?

Ξεκολλάτε λίγο.

 

 

Γιατί δεν μου δίνουν μερικά skull grasp μόλις αγοράζω το game για δωράκι?

!@#$@!$@#

 

Πήγα σήμερα paragon level 2, και από ότι φαίνεται τα πρώτα 20 θα φύγουν γρήγορα... Έριξα και ένα Stone of Jordan για μάγους με 24% έξτρα damage εναντίων elite και το έβαλα 38 ευρώ ελπίζοντας να πουληθεί και να πάρω τσάμπα το MoP να το δοκιμάσω και αυτό..! Παίζει να πουληθεί; Δεν έχω κοιτάξει ποτέ RMAH και δεν ξέρω αν πληρώνει κανείς...

 

Αποστολή από το GT-N7000 με τη χρήση Insomnia App

Αν δεν έχει bid βγάλτο και βάλτο παραπάνω πιστεύω πολύ άνετα θα πουληθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 παρα κατι paragon lvl .... ενα upgrade item για μενα ή για άλλο class δεν εκατσε και ειμαι με low-medium geared. Πρεπει να σηκωσα γύρω στα 100 κιτρινακια σε σε ολο το act3 και act 2 με NV.

 

Προβλεπω σε λιγο καιρο να υπάρχουν πάλι γκρινιες, εκτός απο τα fanboys που εβλεπαν το game μια χαρα ακομα και pre 1.04.

 

Ξεκαθαρα το game ειναι πρωτιστως AH based, μιας και ειναι πιο γρηγορο να ντυθεις αν ασχοληθείς με το εμποριο στο ΑΗ παρα αν θες να παίξεις με τον αγαπημένο σου char...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχει bid βγάλτο και βάλτο παραπάνω πιστεύω πολύ άνετα θα πουληθεί.

Λες; Αμα έβγαζε κανα 65άρι παίρνω και starcraft 2 μαζί :Ρ Δεν είμαι σπίτι να κοιτάξω... Όταν γυρίσω σε κανα 3ωρο θα δω.

 

Αποστολή από το GT-N7000 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κύριοι,

 

Μου έπεσε πριν από μερικές μέρες το Exalted Grand Sovereign Vambraces (6 Random Magic Properties). Αξίζει από πλευράς κέρδους να φτιάξω αντικείμενα και να τα σπρώξω στο gold AH ή θα βγάλω περισσότερα αν το πουλήσω (~23Μ);

 

Δεν ασχολούμαι με RMAH.

Επεξ/σία από Jikail
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...