Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

μια χαρά loggαρα πριν λίγο...

 

Λογικά δεν έχεις otenet.

 

Δεν ξέρω αν είναι έγκυρο αλλά φαίνεται να έχουν πέσει τα μισά router στην Ευρώπη

 

http://www.internettrafficreport.com/europe.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τοτε που βγηκε το paragon level αποφασισα να το γυρισω αποκλειστικα σε DH και εχω μερικες αποριες.

1)Γιατι ολοι προσπαθουν να απαλλαγουν απο το sharp shooter ποσο cc πρεπει να εχεις για να αρχισει να χανει την αποτελεσματικοτητα του και να σκεφτεσαι να το βγαλεις?

2)Τι αξιζει να βαλεις στη θεση του σαν passive?

3)Παιζει κανενας με 1-hand bow υπαρχει καποιο build για 1-Η ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έπαιζα κανονικά το πρωί, με πέταξε και απο τότε μου βγάζει error 3003. Ξερει κανείς τι παίζει και αν πρέπει να κάνω εγω κάτι?

 

Και σε εμενα τα ιδια, δεν δουλευει, ουτε το battle net site

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλεπω barbs με κατι 40κ life και 40-60k dps.

Στεκονται καθολου ή ειναι σαν τους dh , one hit kill , σ'εφαγα ή μ'εφαγες κτλ.?

 

Παντως ολη τη μερα μπαινω κανονικα με οτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλεπω barbs με κατι 40κ life και 40-60k dps.

Στεκονται καθολου ή ειναι σαν τους dh , one hit kill , σ'εφαγα ή μ'εφαγες κτλ.?

 

Παντως ολη τη μερα μπαινω κανονικα με οτε

 

Αν εχουν 800 resists ανετα στεκονται ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Απο τοτε που βγηκε το paragon level αποφασισα να το γυρισω αποκλειστικα σε DH και εχω μερικες αποριες.

1)Γιατι ολοι προσπαθουν να απαλλαγουν απο το sharp shooter ποσο cc πρεπει να εχεις για να αρχισει να χανει την αποτελεσματικοτητα του και να σκεφτεσαι να το βγαλεις?

2)Τι αξιζει να βαλεις στη θεση του σαν passive?

3)Παιζει κανενας με 1-hand bow υπαρχει καποιο build για 1-Η ?

 

δεν νομίζω ότι το κάνουμε για να απαλαγούμε, απλά για να βγάζουμε αρκετό dmg εξαρχής, πχ έχω 41% cc και με το SS αν δεν κάνει crit ένα hit μου θα έχει πάρει 3-6% cc τουλάχιστον, αν μιλάμε και για kiting ακόμα παραπάνω...

 

προσωπικά σε μένα το 3% είναι 4000DPS και κάτι ψιλά, σε άλλου με μεγαλύτερο CD είναι ακόμα περισσότερο...

 

http://eu.battle.net...705/hero/618872 check equip...

 

για dual 1hand xbows πρέπει να σου κάτσουν άψογα rolls για να αξίζουν imho, αλλίως χάνεις DPS...

 

βλεπω barbs με κατι 40κ life και 40-60k dps.

Στεκονται καθολου ή ειναι σαν τους dh , one hit kill , σ'εφαγα ή μ'εφαγες κτλ.?

 

Παντως ολη τη μερα μπαινω κανονικα με οτε

 

έχουν αρκετά resistances, armor, shield και loh ή lifesteal, δεν νοιώθουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος thresh, δεν μπορω να δω το link ειναι κατω το bnet αυτη τη στιγμη τι rings να προτιμησω με AS η με cd?Το ενα με ανεβαζει οταν το cc ειναι στο min το αλλο οταν ειναι στο max, κανω kiting τους elite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

έχω προτιμήσει rings με dmg (min-max), dext, cc & cd τα οποία είναι αρκετά ακριβά αλλά είναι από τις καλύτερες επιλογές imho...

 

τα πάντα είναι θέμα budget πάντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Τhresh

 

δοκιμαζω το cluster arrow αυτην την στιγμη (act2) και ενω στα νορμαλ γκρουπς δεν θεωρω οτι υπαρχει θεμα....ολα φευγουν με 1-2 ριπες , στα ελιτ γκρουπς πολλες φορες νοιωθω οτι ξοδευω χρονο "τρεξιματος" χωρις ομως να μπορω να ριξω καμμια ψιλη γιατι περιμενω το hatred να ανεβει..γιατι με 125 hatred ριχνεις 2 μαζεμενες (cluster arrow) και μετα περιμενεις λιγακι για τις επομενες...

 

Ετσι ειναι η φαση και σε σενα ?Θελει καποιο μινιμουμ hatred/sec ας πουμε για να ειναι πιο καλα..ή απλα ξεχναμε την εννοια του σπαμαρω δεξι κουμπι ? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα 3 τελευταια gems μετα το star δηλαδη πως τα φτιαχνουμε ? ο μαστορας μου εμφανιζει να φτιαξω μεχρι το star

ενω εχω κανει ολα τα upgrade.

 

μαλλον με recipes...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

@Τhresh

 

δοκιμαζω το cluster arrow αυτην την στιγμη (act2) και ενω στα νορμαλ γκρουπς δεν θεωρω οτι υπαρχει θεμα....ολα φευγουν με 1-2 ριπες , στα ελιτ γκρουπς πολλες φορες νοιωθω οτι ξοδευω χρονο "τρεξιματος" χωρις ομως να μπορω να ριξω καμμια ψιλη γιατι περιμενω το hatred να ανεβει..γιατι με 125 hatred ριχνεις 2 μαζεμενες (cluster arrow) και μετα περιμενεις λιγακι για τις επομενες...

 

Ετσι ειναι η φαση και σε σενα ?Θελει καποιο μινιμουμ hatred/sec ας πουμε για να ειναι πιο καλα..ή απλα ξεχναμε την εννοια του σπαμαρω δεξι κουμπι ? :)

 

αριστερό κλικ hungering arrow που είναι hatred generator plus bat companion, 2 cluster arrows, spam hungering μέχρι να έχω hatred και μετά ξανά cluster arrow...

τα 3 τελευταια gems μετα το star δηλαδη πως τα φτιαχνουμε ? ο μαστορας μου εμφανιζει να φτιαξω μεχρι το star

ενω εχω κανει ολα τα upgrade.

 

recipes οι οποίες δεν πέφτουν εύκολά, αν δεν κάνω λάθος μόνο από act 3 και 4...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...