Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι προσπαθησε να αλλαξεις drivers,(προσπαθησε να κατεβασεις το τελευταιο, καντο εγκατασταση και μετα πηγαινε δεξι κλικ στο υπολογιστη> manage> device manager> display adapter>δεξι κλικ στη καρτα γραφικων σου> update driver software> browse my computer και διαλεγεις το φακελο Ati που ειναι στο C)

 

επισης τωρα το καλοκαιρι τα laptop ανεβαζουν πολυ 8ερμοκρασια για κοιτα ποσο πιανει μηπως φταιει αυτο.

και σε φιλο μου αυτο φταιει και στο laptop του αδερφου μου:

 

idle 66

με darksiders πιανει 100 ανετα αλλα απτα 95 αρχιζει να κολλαει τελειως το παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

λοιπον εχουμε ενα helm με γενικο δεικτη armor 700.

 

απο κατω λεει διαφορα και στο τελος

 

- μπλα μπλα

- μπλα μπλα

- + 250 armor

 

ποιος ο λογος να γραφει το 250 κατω αφου το πραγματικο armor einai 250 ? μαλακια δεν ειναι ? 1 ειναι το armor δεν εχει

πολλα και διαφορετικα.

 

ομιως για τα weapon και τα dps (damage per second). τι να διαβασεις τις αναλυσεις για attack speed kai saxlamareς

αφου το μονο νουμερο που μας ενδιαφερει ειναι το πανω.

 

λιγο μπερδεμα υπαρχει οταν εχει

 

-cold 50

- all ressisance 30

 

αφου το cold περιλαμβανεται στα all γιατι τα ξεχωριζει στην αναλυση ? εσεις τι λετε για ολα αυτα ?

 

επισης οταν εχει σε weapons +30% αυτο περιλαμβανεται στο γενικο dps! μαλακια δεν ειναι ?

εγω πιστευω καλυτερα θα ηταν να ηταν extra και να βαζουνμε λιγο το μυαλο μας να δουλεψει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον εχουμε ενα helm με γενικο δεικτη armor 700.

 

απο κατω λεει διαφορα και στο τελος

 

- μπλα μπλα

- μπλα μπλα

- + 250 armor

 

ποιος ο λογος να γραφει το 250 κατω αφου το πραγματικο armor einai 250 ? μαλακια δεν ειναι ? 1 ειναι το armor δεν εχει

πολλα και διαφορετικα.

 

Το +250 εφαρμόζεται στην κατηγορία/ilvl του helm. Δηλαδή το συγκεκριμένο αντικείμενο δε θα έπεφτε ποτέ με armor πάνω από 450 (χωρίς το extra armor affix), όμως επειδή roll-αρε extra armor, πήγε στο 700.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-cold 50

- all ressisance 30

 

αφου το cold περιλαμβανεται στα all γιατι τα ξεχωριζει στην αναλυση ? εσεις τι λετε για ολα αυτα ?

 

Φαντάζομαι (χωρίς να ξέρω και σίγουρα) οτι τα δείχνει έτσι μια και τα properties Cold Resistance και Resistance to All είναι ξεχωριστά properties που απλά έτυχε (λόγω του random item system) να πέσουν στο ίδιο item.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε greeneye, όταν λέει +50 cols + 30 res all το cold ανεβαίνει συνολικά 50+30= 80 και τα υπόλοιπα 30.

 

βρε το ξερω σαν παραδειγμα το ανεφερα, απλα γενικοτερα ηθελα να πω οτι ο τροπος γραφης του τι κανει το καθενα στο αναλυτικο ειναι για μενα παντελως χαλια αφου κουραζει, και ουσιαστικα δε σου δινει τα απαραιτητα μονο info. Επισης εχει μπερδεψει πολυ κοσμο.

Εγω π.χ οταν πρωτοψωνισα πηρα κατι με 300 armor που κατω ειχε +280 και νομιζα οτι πετυχα κελεπουρι... τσαμπα gold.

 

* στο παραπανω απλα θα μπορουσε να ελεγε αμεσως cold - 80

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στο all resistance τι θα έλεγε; +30 , except cold ;

 

 

:P

 

 

btw επειδή έχω ασχοληθεί ελάχιστα λόγω έλλειψης χρόνου μετά το Patch, έχει αλλάξει τπτ δραματικό στα builds για farm στον barba ή γενικά στα βέλτιστα acts για farming; παίζω κυρίως με parties γιατί βαριέμαι

 

ο char είναι ο παρακάτω:

 

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Svarte-2379/hero/5670346

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά συγνώμη που αλλάζω θέμα αλλά θέλω να κάνω μια ερώτηση. Έχω έναν level 16 demon hunter αλλά νομίζω ότι η δυσκολία που έχω βάλει είναι normal αλλά μπορώ να το αλλάξω σε hell ή και inferno; Αλλά αν γίνεται,θα μπορώ να παίξω με τον ίδιο χαρακτήρα;

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παιδιά συγνώμη που αλλάζω θέμα αλλά θέλω να κάνω μια ερώτηση. Έχω έναν level 16 demon hunter αλλά νομίζω ότι η δυσκολία που έχω βάλει είναι normal αλλά μπορώ να το αλλάξω σε hell ή και inferno; Αλλά αν γίνεται,θα μπορώ να παίξω με τον ίδιο χαρακτήρα;

Ευχαριστώ.

 

Για να αλλάξεις δυσκολία, πρέπει να τερματίσεις. :)

 

Μετά ξεκινάς το Nightmare, αφού τερματίσεις πας στο Hell και μετά στο Inferno.

 

Αν τώρα πήγαινες στο Hell ή Inferno θα σε είχαν σε 2 χτυπήματα, στο Inferno σίγουρα 1. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά συγνώμη που αλλάζω θέμα αλλά θέλω να κάνω μια ερώτηση. Έχω έναν level 16 demon hunter αλλά νομίζω ότι η δυσκολία που έχω βάλει είναι normal αλλά μπορώ να το αλλάξω σε hell ή και inferno; Αλλά αν γίνεται,θα μπορώ να παίξω με τον ίδιο χαρακτήρα;

Ευχαριστώ.

 

οχι δε μπορεις να παιξεις nightmare, hell, inferno ακομα. μολις τελειωνεις το ενα επιπεδο δυσκολιας θα ξεκλειδωνει το επόμενο.

 

 

λοιπον πλεον εμεινα με 100Κ χρυσο ξοδεψα και τα 23Μ και μετα απο δοκιμες στα εκαστοτε builds και τη βοηθεια σας κατεληξα εδω

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Snolly-1582/hero/4480712

 

Thresh κλπ θελω feedback :)

 

επίσης add me as a friend

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στο all resistance τι θα έλεγε; +30 , except cold ;

 

 

:P

 

 

btw επειδή έχω ασχοληθεί ελάχιστα λόγω έλλειψης χρόνου μετά το Patch, έχει αλλάξει τπτ δραματικό στα builds για farm στον barba ή γενικά στα βέλτιστα acts για farming; παίζω κυρίως με parties γιατί βαριέμαι

 

ο char είναι ο παρακάτω:

 

http://eu.battle.net...79/hero/5670346

 

Οι περισσότεροι barb προτιμούν κάποια παραλλαγή του double tornado atm: π.χ. http://eu.battle.net/d3/en/profile/Locko-2839/hero/305620

 

Απλά χρειάζεσαι ένα OH με πολύ LOH (700+), natural CD και socket για το αντίστοιχο gem.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για να αλλάξεις δυσκολία' date=' πρέπει να τερματίσεις. :)

 

Μετά ξεκινάς το Nightmare, αφού τερματίσεις πας στο Hell και μετά στο Inferno.

 

Αν τώρα πήγαινες στο Hell ή Inferno θα σε είχαν σε 2 χτυπήματα, στο Inferno σίγουρα 1. :P[/quote']

 

Όταν λες να το τερματίσω, ενοείς να εξηνταρήσω και μετά να αλλάξω difficulty, ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσότεροι barb προτιμούν κάποια παραλλαγή του double tornado atm: π.χ. http://eu.battle.net...839/hero/305620

 

Απλά χρειάζεσαι ένα OH με πολύ LOH (700+), natural CD και socket για το αντίστοιχο gem.

 

χμ έχω ένα με 800 dps και 800 LOH που προσπαθω να πουλήσω ΑΗ απο πριν το patch , οπότε κάτι γίνεται.

 

επειδή κόλλησε όμως ο εγκέφαλος δεν μου ρχεται τι είναι το "natural CD."

 

edit: ξεκόλλησα ... Critical damage :P

 

Πάντως δεν παίζει φράγκο για τόσο δραματική αλλαγή σε gear.

 

Επίσης για farming καλύτερα ACT 3;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...