Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου ανοιξε ο κωλος στο 1ο μου ran inferno ACT I / II και επεσε ενα δαχτυλιδι που παραλιγο να το κανω salvage και ενας φιλος μαγος με προλαβε στο 90 με +intel +crit chance +crit damage και τεσπα πουληθηκε 25Μ.

 

πηγα λοιπον ντυθηκα και το τελικο αποτελεσμα ειναι αυτο

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Snolly-1582/hero/4480712

 

εχει κανεις παρατηρησεις/εποικοδομητικα σχολια; ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ίσα μωρή λινάτσα που μου θες και pvp με 19.500 dmg !!!....

αυτό είπα εκεί στον δικό μου wiz (νομίζω είναι και λίγο ψιλοimo....lol), όπως λέμε που πας ρε καραμήτρο !

πω,πω ... καλά μιλάμε κοιμάμαι τον ύπνο του δικαίου, εγώ! Τώρα την πήρα πρέφα από μήνυμα του (φίλου), @ThReSh... όπου παρέπεμπε με link στο profile του στην bliz.net..... και μετά από ένα γρήγορο search σε κάποιους gamer εκεί τα είδα όλα :fear: !!!! profile WIZ με 60 και 80 dmg??? OhMyGosh :devil: ! ...και μετά από αυτό το ωραίο shock, εκεί κατάλαβα τι σημαίνει αυτή η χαζή λέξη(ακούς εκεί), critical hit chance…… :blink: :wacko: ε,τι μαλακισ$#χ@ λέξεις είναι αυτές! ..lol

η συνέχεια στο επόμενο επεισόδιο …

 

Υ.Γ.; μάλλον είναι καιρός να συνεχίσω τον αγαπημένο Μονκ .......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μου ανοιξε ο κωλος στο 1ο μου ran inferno ACT I / II και επεσε ενα δαχτυλιδι που παραλιγο να το κανω salvage και ενας φιλος μαγος με προλαβε στο 90 με +intel +crit chance +crit damage και τεσπα πουληθηκε 25Μ.

 

πηγα λοιπον ντυθηκα και το τελικο αποτελεσμα ειναι αυτο

http://eu.battle.net...82/hero/4480712

 

εχει κανεις παρατηρησεις/εποικοδομητικα σχολια; ευχαριστω.

 

crit chance + crit dmg + stat=millions

 

αξίζει το Hot Pursuit? όταν ανοίγεις το rapid fire χάνεις το 15% speed, θα προτιμούσα το κλασικό archery/steady aim/sharpshooter...

 

πάντως με τα 2x hand crossbows δεν βγάζεις τόσο dmg όσο με 2h crossbows/bows, γιατί πρέπει να είναι τέλεια τα πρώτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

crit chance + crit dmg + stat=millions

 

αξίζει το Hot Pursuit? όταν ανοίγεις το rapid fire χάνεις το 15% speed, θα προτιμούσα το κλασικό archery/steady aim/sharpshooter...

 

πάντως με τα 2x hand crossbows δεν βγάζεις τόσο dmg όσο με 2h crossbows/bows, γιατί πρέπει να είναι τέλεια τα πρώτα...

 

το archery δε μου δινει τιποτα με 1h xbows. δινει +10% crit chance που ειμαι ηδη 100%.

 

το APS μου ειναι 2.25% που η αισθηση οταν παιζω ειναι φανταστικη. με τα bows βαριεμαι τοοοοοσο μα τοοοοσο πολυ. επισης εκτος του dps τα υπολοιπα του καθε xbow στακαρουν οπότε ακομα δεν εχω δει 100% αποδειξη πως ειναι καλυτερο με 2h bow/xbow από ότι με 1h xbows

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

δεν είσαι μονίμως 100%, μόνο για το πρώτο hit που θα κάνει crit, μετά κάνει reset το sharpshooter και αρχίζει να φορτώνει 3% cc κάθε sec μέχρι που θα ξανακάνεις crit, ουσιαστικά το πραγματικό σου dps είναι αρκετά χαμηλότερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο για το hot pursuit θελω ολα να γινονται γρηηηηηγορα...

 

θα μπορουσες να πεσεις λιγο στο hp (κανα 10αρι χιλιαδες) και να φορτωσεις οτι αλλο θες (dexterity/cc/crit dmg κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είσαι μονίμως 100%, μόνο για το πρώτο hit που θα κάνει crit, μετά κάνει reset το sharpshooter και αρχίζει να φορτώνει 3% cc κάθε sec μέχρι που θα ξανακάνεις crit, ουσιαστικά το πραγματικό σου dps είναι αρκετά χαμηλότερο...

 

εχεις δικιο. αρα το να εχεις CC εξοπλισμο εισαι +% σταθερα ηδη και ανεβαινει απο εκει και περα με το SS συνεπως σε λιγοτερο χρόνο...

 

 

να συζητησουμε λιγο και το 2H + Quiver VS 1 handed?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ουσιαστικά όταν έχεις αρκετό CC το SS προσφέρει 3-9% CC το οποίο δεν είναι καθόλου άσχημο μιας και με επίσης αρκετό CD είναι σημαντικό DPS boost...

 

προσωπικά θα προτιμούσα dual 1 handed αν έβρισκα με 1000-1100dps που να έχουν +100 dext, crit dmg και socket το καθένα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστος!! που σου επεσε?

 

Random Group Act 2

 

 

γενικά δεν θα το κάψω αλλά μου κίνησε το ενδιαφέρον το pragon level. Και ίσως παίζω 4fun 1-2 ωρίτσες την ημέρα να χαλαρώνω. Και ότι κάτσει.

 

δυστυχώς δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω RMA γιατί δεν έχω κινητό με ελληνικό αριθμό πλέον και δεν δέχεται τον καναδικό μου. Οπώτε ότι χρήματα - και αν - πιάσω από το RMA θα πάνε σε game cards σε φίλους. Αφού ντύσω τον βάρβαρο που είναι τρισάθλιος :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Random Group Act 2

 

 

γενικά δεν θα το κάψω αλλά μου κίνησε το ενδιαφέρον το pragon level. Και ίσως παίζω 4fun 1-2 ωρίτσες την ημέρα να χαλαρώνω. Και ότι κάτσει.

 

δυστυχώς δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω RMA γιατί δεν έχω κινητό με ελληνικό αριθμό πλέον και δεν δέχεται τον καναδικό μου. Οπώτε ότι χρήματα - και αν - πιάσω από το RMA θα πάνε σε game cards σε φίλους. Αφού ντύσω τον βάρβαρο που είναι τρισάθλιος :)

 

μη στεναχωριεσαι για RMA εδω ειμαστε!! με 10% προμηθεια ξεμπερδεψες!! χεχεχε πλακα κανω, βρες ενα φιλο που εχει ελληνικο νουμερο να το πουλησει αυτος για σενα, και τα βρισκετε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια...

 

Παιδευομαι με το laptop ενος φιλου

Ενω ειναι πολυ δυνατο

i7, 6Gb, ati 5650

Σερνεται στο game (10fps)

 

Χαμηλωσα ρυθμισεις, αφαιρεσα /καθαρισα πριγραμματα.τιποτα

 

Εκανα καθαρη εγκατασταση στα win, τα ιδια.

 

Το περιεργο ειναι οτι εχει αργη αποκριση ακομα και οταν γραφεις στο chat του παιχνιδιου.πατας τα πληκτρα και εμφανιζονται μετα απο λιγο τα γραμματα.

Η συνδεση ειναι καλη, δεν εχει lag

 

 

Εχει ακουσει κανεις κατι παρομοιο;

 

ΥΓ. Σε χειροτερα laptop παιζει καλυτερα, δεν ειναι οτι δεν το σηκωνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια...

 

Παιδευομαι με το laptop ενος φιλου

Ενω ειναι πολυ δυνατο

i7, 6Gb, ati 5650

Σερνεται στο game (10fps)

 

Χαμηλωσα ρυθμισεις, αφαιρεσα /καθαρισα πριγραμματα.τιποτα

 

Εκανα καθαρη εγκατασταση στα win, τα ιδια.

 

Το περιεργο ειναι οτι εχει αργη αποκριση ακομα και οταν γραφεις στο chat του παιχνιδιου.πατας τα πληκτρα και εμφανιζονται μετα απο λιγο τα γραμματα.

Η συνδεση ειναι καλη, δεν εχει lag

 

 

Εχει ακουσει κανεις κατι παρομοιο;

 

ΥΓ. Σε χειροτερα laptop παιζει καλυτερα, δεν ειναι οτι δεν το σηκωνει

 

Ισως φταινε οι drivers της καρτας γραφικων. Δες γιατι και εγω ειχα ενα θεμα με nvidia (εσυ εχεις ατι) αλλα με τους νεους

δεν κανει ουτε 1 κολλημα !

 

οποιος θελει να μου πει μια γνωμη ευπροσδεκτη... οτι εχω παρει ειναι με bujet 3.600.000 μεχρι εκει αντεξε η τσεπη μου!

 

http://eu.battle.net/d3/en/profile/GMWARRIOR-2670/hero/13152069

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...