Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά μέσα απ τα settings του multiman θα μπορείς να αντιγράψεις παιχνίδια απ τον εσωτερικό δίσκο στον external και αντίστροφα. υπόψιν ότι στον external δεν μπορείς να βάλεις παιχνίδια που έχουν μέσα τους κάποιο αρχείο μεγαλύτερο από 4gb εξαιτίας του fat32.

O MM απο εσωτερικο σε εξωτερικο μπορει και περναει αρχεια >4GB γιατι αυτοματως τα κανει split (εχει αυτοματο splitter που ειναι το πιο αξιοπιστο απ ολα οσα κυκλοφορουνε για pc)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αλλο αυτο, ειναι ξεκαθαρα αλλο θεμα συμβατοτητας.

Εγω παντως δεν εχω ιδεα απο εξωτερικο, δε χρησιμοποιω ποτε.

Η κλασσικη μεθοδος ftp και εσωτερικος σκληρος ειναι η καλυτερη απ ολες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+μφωνω..!! Βέβαια με 60gb που χω γω όλο βαζεις-βγάζεις pkg και BLES! :P

 

Αλήθεια παίδες, επειδη μου χουν χαλάσει οι βόλτες απ τις βίδες της θήκες που αγκαλιάζει το ps3, ξέρετε κανεναν τρόπο να τις βγαλω κ να μη βλαψω τον δίσκο του ps3?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρησιμοποιησε ενα μαχαιράκι να σπρώχνεις την βίδα προς τα έξω. Όντως ο 60αρης είναι πάρα πολύ μικρός. εγώ ευτυχώς ή δυστυχως χάλασε ένα λαπτοπ που είχα παλιο με σπασμένη οθόνη κ το χρησιμοποιούσα με εξωτερική οθόνη και πήρα τον 320άρη σκληρό του και ησύχασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθε φορα που ο Multiman βγαζει νεο κορμο εκδοσης, πχ 4.16.00 πρεπει να κατεβαζεις και νεα Full εκδοση? Ας πουμε εγω στην 4.14.00 ημουν στην full και μετα κατεβαζα τα update. Τωρα για να βαλω την 4.16.01 πρεπει να ξανακατεβασω την 4.16.00 full ή μπορω να βαλω την base και να μου κρατησει ολα τα cover και extras που ειχαν απο την 4.14?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στανταρ? Επειδη στο Information της εφαρμογης μου δινει size 8mb. Ελπιζω να μην μου εσβησε τπτ. Απο την εφαρμογη εκανα την αναβαθμιση και απλα μου κατεβασε απευθειας την 4.16.02 χωρις να μου περασει αλλες ενδιαμεσες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γτ νομίζω ότι για την 4.16 πρέπει να την περάσει πάλι full? γιατι και τα updates περνουσαν απο την 4.14 σε παλιότερες εκδοσεις αλλά λείπαν στοιχεία απο τον multiman.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gasgion ειναι εκνευριστικό αν θες να παίξεις μερικά καινουργια παιχνιδια.. εμείς δεν έχουμε τόσο ανάγκη προς το παρον!! Κάτσε να τελειώσουμε αυτά που χουμε αφήσει στη μέση.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gasgion ειναι εκνευριστικό αν θες να παίξεις μερικά καινουργια παιχνιδια.. εμείς δεν έχουμε τόσο ανάγκη προς το παρον!! Κάτσε να τελειώσουμε αυτά που χουμε αφήσει στη μέση.. :P

 

Στα 3/4 του παιχνιδιου ειμαστε ρε.το χουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...