Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και εγω σε Rogero 4.30 ειμαι να κανω update σε rogero 4.40 v1.03?  Απλα βαζω το .Pup σε ενα στικακι και κανω Update απο τα settings?

 

ναι, αλλα αν εχεις σπουφερ να το βγαλεις πρωτα, κλεισε τη συνδεση στο ιντερνετ μη γινει καμια παπαρια και οπωσδηποτε βγαλε οτι δισκακι εχεις μεσα στο ps3 για τον ιδιο λογο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>ok δεν το εχω συνδεδεμενο στο νετ, σπουφερ που βλεπω αν εχει, δεν νομιζω να το εχω βαλει.</p>

 

Στο system information στο xmb. Αν γραφει 4.40 εχεις spoofer(αν κ μαλλον γραφει 4.31 καθοτι νομιζω εχει spoofer η cfw.μαλλον ομως αυτο δε σε νοιαζει αν γραφει 4.31 κ δε ξερω αν αλλαζει μιας κ δεν ειχα ποτε ροτζερο)

 

Αποστολή από το E15i με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα τα cfw4.30 του ροτζερο ειναι απο κατασκευης τους spoofed σε 4.31. Οποτε στα system settings --> system info του ΧΜΒ πρεπει να γραφει 4.31. Αν γραφει κατι αλλο (4.40) σημαινει οτι εχει περαστει spoofer μεσα.

Αν γραφει 4.31 ειναι ολα οκ και προχωρατε αφοβα σε αναβαθμιση απο ΧΜΒ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν εδώ και 2 μέρες παίζουν κάποια παιχνίδια του psp στο ps3 τροποποιόντας τα σε Minis. παίζει και το crisis core!! θα προσπαθήσω να μετατρέψω ένα και μετά θα γράψω οδηγίες στα Ελληνικά αν τα καταφέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πεφτει πολυ πιξελιασμα;

Προσπαθησα να παιξω Tombraider2 και πονεσαν τα ματια μου. τιποτα δεν εβλεπα

 

mtzs μπας και πήγες στην 1.03v του Rogero? Τι παίζει με τον multiman που τον είχαμε στο singstar? Θα έχουμε πρόβλημα με την νέα αναβάθμιση; Γιατι προστέθηκε το toolbox ξανα στην 1.03...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλευει μια χαρα σε 4.40 v1.03 ο Stealth MM. Δεν εχει τα προβληματα που ειχε στην 1.02

Αν μαλιστα τον εχεις εγκατεστημενο στην τελευταια του εκδοση 4.30.00 ουτε αναβαθμιση δε χρειαζεται. Βαζεις cfw και παιζει. Τον φορτωνεις απο Tollbox. Κοιτα μονο να εχεις στα settings του ΜΜ τα τελευταια κατω κατω ως εξης:

Redirection of App_home: Toolbox

BDRom Emulation: Enable

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλευει μια χαρα σε 4.40 v1.03 ο Stealth MM. Δεν εχει τα προβληματα που ειχε στην 1.02

Αν μαλιστα τον εχεις εγκατεστημενο στην τελευταια του εκδοση 4.30.00 ουτε αναβαθμιση δε χρειαζεται. Βαζεις cfw και παιζει. Τον φορτωνεις απο Tollbox. Κοιτα μονο να εχεις στα settings του ΜΜ τα τελευταια κατω κατω ως εξης:

Redirection of App_home: Toolbox

BDRom Emulation: Enable

 

Ναι αλλα έχει παραμείνει ο mm και στο singstar...δεν θα ήταν καλύτερα να επιστρέψει το singstar όπως ήταν πρώτα;

 

Τώρα δηλαδή έχω 2 mm... στο toolbox και στο singstar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Stealth MM δεν εχει παραμεινει στο singstar

ο StealthMM ειναι σε αλλη διαδρομη και απλα φορτωνει και απο singstar :)

 

Για να επαναφερεις το singstar σβησε εντελως τα game data του singstar.

Μετα μπες με ftp και σβησε τον φακελο NPEA00374 μεσα στο dev_hdd0/game

Μετα θα δεις οτι στο XMB εχει παραμεινει το singstar αλλα το εικονιδιο του ειναι χαλασμενο το δειχνει corrupted. Πατας εκει τριγωνο και delete. ισως βγαλει error (δεν εχει σημασια). μετα το εικονιδιο θα φτιαξει. Φορτωνεις απο εκει το singstar μεσω online official update (κανε 2 φορες update και σε 1.01) και εισαι οκ.

Stealth φορτωνεις απο toolbox πλεον :)

 

 

 

 

 

.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα Rogero 4.40 v1.03 χθες μαζι με το τελευταιο MM, ολα καλα. Εχει ασχοληθει κανεις με Ps2 games, για μετατροπη σε ps2 classics;

Θα με ενδιέφερε και εμένα αυτό... Κάποιος οδηγός; mtzs πως σου ξέφυγε αυτό;;; :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...