Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το PS3 έχει χακαριστεί πλέον ολοκληρωτικά. Κυκλοφόρησε ο Rogero cfw 4.40 που είναι συμβατό για όλα τα PS3 ανεξαρτήτως firmware και μπορείτε να το περάσετε όλοι.

 

http://www.psjailbreak.gr/2013/04/rogero-440-custom-firmware-ps3-firmware.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το PS3 έχει χακαριστεί πλέον ολοκληρωτικά. Κυκλοφόρησε ο Rogero cfw 4.40 που είναι συμβατό για όλα τα PS3 ανεξαρτήτως firmware και μπορείτε να το περάσετε όλοι.

 

http://www.psjailbreak.gr/2013/04/rogero-440-custom-firmware-ps3-firmware.html

Αυτα βλεπουμε και εμεις οι ofw και ελπιζουμε.Την τυχη μου μεσα. :@

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης αναβαθμιζεται αυτοματα οταν αναβαθμισει η σονυ,παιζει αντιγραμενα δισκακια,θα παιζει τα παιχνιδια του ps4 ps5 ps6 κ στο τσακιρ κεφι θα φτιαχνει κ καφε

 

Αποστολή από το E15i με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά κι απο εμένα,

 

μου έδωκαν ένα fat ps3 με Fw 4.11. Λόγω μεγέθους του thread τι πρέπει να ελέγξω για να δω αν έχω δυνατότητα για hacking ? Γενικά τι πρέπει να έχω υπόψη μου; Δεν είχα καμία επαφή με τη παιχνιδομηχανή μέχρι τώρα :)

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι κωδικο CECH γραφει απο πισω;

Ειναι της ταξης CECHx04 οπου x=ενα γραμμα απο C εως P που ειναι το πιο σημαντικο απ ολα για την απαντηση σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια οποτε απλα δινεις Ip Και connect. Απλα εχω να μπω καιρο και παλια θυμαμαι ηταν κατι σαν ftpd12345, και ειπα να ρωτησω για σιγουρα για να μην ψαχνομαι. Ευχαριστω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι κωδικο CECH γραφει απο πισω;

Ειναι της ταξης CECHx04 οπου x=ενα γραμμα απο C εως P που ειναι το πιο σημαντικο απ ολα για την απαντηση σου

 

Τάχυστος! To L έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη αρκετοι ρωτανε ποιο CFW ειναι καλυτερο και αλλα παρεμφερη, να εχετε ενα πραγμα στο μυαλο σας:

 

Το καθαρο καλο CFW ειναι το 4.21. Οσοι ειστε σε αυτο η συμβουλη μου ειναι να μην αναβαθμιζετε σε αλλα ανωτερα. Τα 4.21+ ειναι ουσιαστικα cfw φρανκεσταιν. Οχι οτι θα παθει κατι η κονσολα σας αν αναβαθμισετε (αλλωστε κλεινει και ο κυκλος του ps3, το πολυ να υπαρξει ενα ακομα OFW), αλλα οσοι επιθυμουν "καθαρη" κονσολα μενουν στο 4.21. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη αρκετοι ρωτανε ποιο CFW ειναι καλυτερο και αλλα παρεμφερη, να εχετε ενα πραγμα στο μυαλο σας:

 

Το καθαρο καλο CFW ειναι το 4.21.

Και το 4.30 v2.03 τι ειναι;

για το οποιο o rogero αναφερει

rebuilt from scratch using OFW4.30 files only (no DEX/SEX files) with official XMB and full features working as in OFW4.30

και για ποιο ακριβως 4.21 λες γιατι υπαρχουν πολλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το 4.30 v2.03 τι ειναι;

για το οποιο o rogero αναφερει

rebuilt from scratch using OFW4.30 files only (no DEX/SEX files) with official XMB and full features working as in OFW4.30

και για ποιο ακριβως 4.21 λες γιατι υπαρχουν πολλα

 

Για το rebug κυριως αναφερομαι. Φρανκεσταιν ειναι αυτο που λες. Αλλο εννοει ο φιλος rogero με τον οποιο σε αρκετα πραγματα δεν συμφωνω, παρολο που πραγματικα εχει βοηθησει την σκηνη του ps3 hack.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...