Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βγήκε Open Manager Version 1.0

 

μεταφέρει απο εξωτερικό σκληρό στον εσωτερικο

 

It backs up files over 4gb like it says to your external, then when you copy them onto another PS3's internal it rejoins them so the game is playable. Tested with Killzone 2 and Red Dead Redemption

 

way faster than back up manager. Killzone 2 took 12 minutes to back up to external. RDR took 7 minutes

 

Πολύ πιο γρήγορος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πατάς το τρίγωνο πάνω στο προγραμμα που θες και επιλέγεις delete. Πρώτα όμως δοκίμασε να παίξεις από το original disk (Χωρις να κανεις jailbreak πρωτα) και δες αν θα έχεις το πρόβλημα πάλι. Αν σου κάνει το πρόβλημα δες εδώ:

 

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=404721

 

Σου λέει πως να καθαρίσεις το fan σου. Αν ούτε και αυτό δουλέψει τότε μάλλον τα παιξε το ps3 σου.:rolleyes:

 

Λοιπόν έβγαλα το PS3Key και τον εξωτερικό και έπαιξα κανονικά το original ΝΒΑ Live 09 από το Bluray. Μετά από περίπου 10 λεπτά παιχνίδι, πάλι άρχισε το ανεμιστηράκι να γυρίζει σαν τρελό και να κάνει σαν "ηλεκτρική σκούπα" το μηχάνημα!! Τελικά δεν φταίει το στικάκι σίγουρα, οπότε πιστεύεις θέλει καθάρισμα μέσα;;; Μπορεί να έχει τόση σκόνη που να μην επιτρέπει την σωστή ψύξη του συστήματος; Πάντως κοιτάζοντας απέξω τις διόδους αέρα που φαίνονται προς τα μέσα φαίνονται καθαρά, δεν ξέρω τι να πω...

Το link που μου έδωσες δεν εξηγεί πως να καθαρίσεις το PS3 μέσα. Υπάρχει κάποιο άλλο link που να περιγράφει αν μπορώ να το κάνω μόνος μου (όπως π.χ. ένα laptop);

Αλλιώς θα πρέπει να το πάω στην Sony για καθαρισμό (και ίσως έλεγχο)...

 

---------- Προσθήκη στις 09:19 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 08:14 ----------

 

Βγήκε Open Manager Version 1.0

 

μεταφέρει απο εξωτερικό σκληρό στον εσωτερικο

 

It backs up files over 4gb like it says to your external, then when you copy them onto another PS3's internal it rejoins them so the game is playable. Tested with Killzone 2 and Red Dead Redemption

 

way faster than back up manager. Killzone 2 took 12 minutes to back up to external. RDR took 7 minutes

 

Πολύ πιο γρήγορος

 

Το συγκεκριμένο software είναι μόνο για PSGroove λύσεις; Οπότε να φανταστώ δεν κάνει για PS3Key κτλ.;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποια λιστα με συμβατοτητες? Στην αρχη θυμαμαι καπου ειχα βρει μια με καποια παιχνιδια που δεν παιζουν. Τωρα που εχουν ενταθει τα πραγματα τρεχουν ολα τα παιχνιδια? Υπαρχουν δλδ ακομα αρκετα που να μην τρεχουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά δεν παίζουν παιχνίδια από διαφορετική περιοχή. Είναι θέμα χρόνου να το διορθώσουν και αυτό.
όχι δεν παίζει κάτι τέτοιο το ps3 απο "μαμα" είναι region free οπότε τα παίζει
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κώστα, ισως θελει αλλαγη θερμοαγωγιμης σε επεξεργαστη και γραφικων. Προσεχε μη παθεις κανενα YLOD.

 

YLOD ??? Τι είναι αυτό;

Μπορώ εύκολα να κάνω μόνος μου αυτή τη δουλειά; Υπάρχουν αναλυτικές οδηγίες πως να ανοίξω το PS3 και να βάλω την πάστα;

 

Έχω κάνει παρόμοια δουλειά για PC CPU αρκετές φορές στο παρελθόν, και μόνο μία(!) φορά για κάρτα γραφικών, που ήταν πολύ πιο δύσκολο γιατί οι ψύκτρες στις κάρτες γραφικών δεν βγαίνουν εύκολα για να κάνεις δουλειά από κάτω. Ιδίως τώρα με τις καινούριες κάρτες γραφικών, που έχουν ψύκτρα "γουρούνι", δεν θα το έκανα με πολύ διάθεση, γιατί πρέπει να είναι πολύ δύσκολο να βρεις πως βγαίνουν.

Τελοσπάντων, αν υπάρχουν καλές οδηγίες για το PS3, μπορεί να το δοκιμάσω μόνος μου, να μην πληρώνω και ένα σωρό λεφτά στo Sony service.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ρε παιδιά επειδή έχω μπερδευτεί. Χρειάζεται ή δεν χρειάζεται το folder name του παιχνιδιού να είναι το game id ;;; Διαβάζω τώρα σε κάτι forums οτι μπορείς να βάλεις ότι όνομα θέλεις στο folder και τα αναγνωρίζει κανονικά ο backup manager !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά μια βοήθει αν μπορείτε, έχω ένα minimus avr usb και θέλω να του περάσω το psgroove του hermes για να φωρτώσω τον backup manager 2 μιας και μου έχει χαλάσει το bluray στο ps3, αλλά δεν βρίσκω πουθενά το hex του hermes για το minimus... όποιος μπορεί να το ανεβάσει ή να μου στείλει link καθώς και μια βοήθεια για το πως εγκαταστούμε τα pagkafe files... Ευχαρίστω εκ των προτέρων! :)

Επεξ/σία από binix
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

YLOD ??? Τι είναι αυτό;

Μπορώ εύκολα να κάνω μόνος μου αυτή τη δουλειά; Υπάρχουν αναλυτικές οδηγίες πως να ανοίξω το PS3 και να βάλω την πάστα;

 

Έχω κάνει παρόμοια δουλειά για PC CPU αρκετές φορές στο παρελθόν, και μόνο μία(!) φορά για κάρτα γραφικών, που ήταν πολύ πιο δύσκολο γιατί οι ψύκτρες στις κάρτες γραφικών δεν βγαίνουν εύκολα για να κάνεις δουλειά από κάτω. Ιδίως τώρα με τις καινούριες κάρτες γραφικών, που έχουν ψύκτρα "γουρούνι", δεν θα το έκανα με πολύ διάθεση, γιατί πρέπει να είναι πολύ δύσκολο να βρεις πως βγαίνουν.

Τελοσπάντων, αν υπάρχουν καλές οδηγίες για το PS3, μπορεί να το δοκιμάσω μόνος μου, να μην πληρώνω και ένα σωρό λεφτά στo Sony service.

 

Στο ytube έχει οδηγίες για το πρόβλημα YLOD.Moυ φάνηκε δύσκολο γιατί δε σκαμπάζω και πολλά και το πήγα στο ebw.gr και έκανα αντικατάσταση κονσόλας(εμένα είχε παρουσιάσει το YLOD και δεν λειτουργούσε) .Εδώ και 1,5 χρόνο δουλεύει ρολόι χωρίς να ανεβάζει θερμοκρασία με τη νέα πάστα που είχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.r4king.com/ps-jailbreak-modchip-for-ps3_p720.html

 

Είναι δυνατόν αυτό;!;;; Πιο φθηνό το original και από τους κλώνους;; Μάλλον κάτι δεν πάει καλά εδώ...

Και σκεφτόμουν σοβαρά να πάρω αυτό:

http://www.r4king.com/ps3yes-2nd-generation-ps3-jailbreak-usb-dongle_p730.html

 

Λέει ότι ουσιαστικά είναι το AT90USB162 DFU, αλλά σε στικάκι (όχι πλακέτα), πιο "σουλουπωμένο", και καλύτερο ώστε να εισάγεται, χωρίς κίνδυνο να σπάσει, κατευθείαν στην θύρα USB του PS3, αλλά και του PC, για τα πολλά updates του PSGroove!

 

Βλέποντας όμως αυτή την απίστευτη τιμή για το original PSJailbreak, δεν εμπιστεύομαι πολύ το συγκεκριμένο κατάστημα...

 

Τι λέτε για όλα τα παραπάνω για το original PSjailbreak, το PS3Yes! και το συγκεκριμένο κατάστημα;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

YLOD ??? Τι είναι αυτό;

Μπορώ εύκολα να κάνω μόνος μου αυτή τη δουλειά; Υπάρχουν αναλυτικές οδηγίες πως να ανοίξω το PS3 και να βάλω την πάστα;

 

Έχω κάνει παρόμοια δουλειά για PC CPU αρκετές φορές στο παρελθόν, και μόνο μία(!) φορά για κάρτα γραφικών, που ήταν πολύ πιο δύσκολο γιατί οι ψύκτρες στις κάρτες γραφικών δεν βγαίνουν εύκολα για να κάνεις δουλειά από κάτω. Ιδίως τώρα με τις καινούριες κάρτες γραφικών, που έχουν ψύκτρα "γουρούνι", δεν θα το έκανα με πολύ διάθεση, γιατί πρέπει να είναι πολύ δύσκολο να βρεις πως βγαίνουν.

Τελοσπάντων, αν υπάρχουν καλές οδηγίες για το PS3, μπορεί να το δοκιμάσω μόνος μου, να μην πληρώνω και ένα σωρό λεφτά στo Sony service.

 

Αν πιάνουν τα χέρια σου, δεν είναι κάτι δύσκολο.

 

Εγώ ως τώρα έχω ανοίξει και κλείσει Playstation 3-4 φορές χωρίς κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.r4king.com/ps-jailbreak-modchip-for-ps3_p720.html

 

Είναι δυνατόν αυτό;!;;; Πιο φθηνό το original και από τους κλώνους;; Μάλλον κάτι δεν πάει καλά εδώ...

 

 

To περιτύλιγμα είναι το ίδιο με το γνήσιο.Βέβαια γνήσιο-μα'ι'μού δύσκολο να τα ξεχωρίσεις πλέον με τα τόσα που έχουν βγει και θα βγούνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...