Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οποιος εχει το ps3break απο το digimartz.net ας δοκιμασει να κανει update απο το site του ps3break στην 1.1 για να δουμε αν ειναι μουφες τα στικακια η οχι.Δυστυχως το δικο μου δεν εχει ερθει ακομα για να το τεσταρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11.5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To jailbreak μπορεί να γίνει με ipod όλων των γενεών ? Αφού κάνεις jailbreak το ps3 χρειάζεται να είναι συνδεδεμένο συνέχεια πάνω στο ps3 το ipod?Ρωτάω γιατί θέλω να δανειστώ ένα ipod απο ένα φίλο μου για να την βγάλω τζάμπα χωρίς να αγοράσω usb stick..:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού κάνεις jailbreak το ps3 χρειάζεται να είναι συνδεδεμένο συνέχεια πάνω στο ps3 το ipod?Ρωτάω γιατί θέλω να δανειστώ ένα ipod απο ένα φίλο μου για να την βγάλω τζάμπα χωρίς να αγοράσω usb stick..:P

 

Ναι. Χρειάζεται να είναι συνδεδεμένο συνεχώς πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Χρειάζεται να είναι συνδεδεμένο συνεχώς πάνω.

 

Όχι. Κάθε φορά που κάνεις reboot πρέπει να είναι συνδεδεμένο.

 

εχω το iphone 4, μπορω να κανω jb το ps3 με αυτο?

 

Όχι. Μόνο με 2g και 3g με παλιά bootrom.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To jailbreak μπορεί να γίνει με ipod όλων των γενεών ? Αφού κάνεις jailbreak το ps3 χρειάζεται να είναι συνδεδεμένο συνέχεια πάνω στο ps3 το ipod?Ρωτάω γιατί θέλω να δανειστώ ένα ipod απο ένα φίλο μου για να την βγάλω τζάμπα χωρίς να αγοράσω usb stick..:P

 

Πρέπει να είναι πάνω όταν θες να κάνεις jailbreak το PS3 σου. Το jailbreak δεν κρατάει για πάντα αλλά μέχρι να κλήσεις το PS3. Αφού ξεκινήσει το PS3 και γίνει jailbreak, τότε μπορείς να βγάλεις από πάνω το ipod.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε μαγκες ποιο απο αυτα τα στικακια περνει αναβαθμιση γιατι πηρε ενας φιλος μου ενα και ειδε οτι δεν περνει... να παρω το οριτζιναλ ή εχετε καποιο αλλο να μου προτεινετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίδια ερώτηση και Εγω... Να αγοράσω κάποιο από τα στικακια τώρα? η να περιμένω κανά μήνα μήπως βγει κάτι που θα ξεκλειδώνει και μηχανήματα με 3.50?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Ρε παιδιά πως το κάνουμε upgrade το ps3break, δεν βρήκα πουθενά οδηγίες!!!!

 

http://www.ps3break.com/Download.asp

Υποτίθεται ότι αν έχει chipάκι atmel η αναβάθμιση γίνεται με το Flip.. Αλλά δεν βλέπω τίποτα οδηγίες στο site.. Άλλωστε μόνοι τους βγάλανε φωτογραφίες με chipάκι PIC..

 

Περιμένουμε να δούμε αν τα κατάφερε κανείς..

 

UPDATE: μόλις ανέβασαν ένα επιπλέον αρχείο "PS3break_V1.1.exe "

Επεξ/σία από SMIRNOFF
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προτείνω να περιμένεται κύριοι, όπως περιμένω και εγώ. Ήδη σήμερα κυκλοφόρισε καινούργιο stick νέας γενιάς.

 

Επιπλέον εδώ.

 

Φίλε μου για να καταλάβω, αυτή πρέπει να είναι η καλύτερη δυνατή λύση μέχρι στιγμής, εφόσον ακολουθεί το PSGroove!! Λογικά καλύτερη λύση από το minimus(;)...

 

Εγώ πάντως περιμένω από μέρα σε μέρα το PS3Key, το οποίο έστειλε ενημέρωση από την περασμένη εβδομάδα μάλιστα, ότι βγήκε update που υποστηρίζει το Backup manager v2! Πρέπει να είναι καλή λύση και αυτό, έστω και αν δεν ακολουθεί το PSGroove.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλύτερη λύσει είναι το PS3 jailbreak.

 

Αυτοί το φτιάξανε και έχουν την τεχνογνωσία για να ψάξουν για λύσεις.

Το psgroove είναι κλώνος του πρωτου jailbreak. Μου φαίνεται απίθανο η αντιγραφή να γίνει καλύτερη από το πρωτότυπο. Στην καλύτερη περίπτωση να βγαίνουν update στο psgroove μετά τα update του ps3 jailbreak.

 

Τώρα το πως το PS3break έβγαλε νέο Firmware πριν το ps3 jailbreak είναι άξιο απορίας. Ίσως να είναι προϊόν την ίδιας ομάδας από πίσω ή ίσως η ομάδα του ps3 jailbreak καθυστερεί το νέο update μέχρι να βρει τρόπο να μην αντιγράφεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλύτερη λύσει είναι το PS3 jailbreak.

 

Αυτοί το φτιάξανε και έχουν την τεχνογνωσία για να ψάξουν για λύσεις.

Το psgroove είναι κλώνος του πρωτου jailbreak. Μου φαίνεται απίθανο η αντιγραφή να γίνει καλύτερη από το πρωτότυπο. Στην καλύτερη περίπτωση να βγαίνουν update στο psgroove μετά τα update του ps3 jailbreak.

 

Τώρα το πως το PS3break έβγαλε νέο Firmware πριν το ps3 jailbreak είναι άξιο απορίας. Ίσως να είναι προϊόν την ίδιας ομάδας από πίσω ή ίσως η ομάδα του ps3 jailbreak καθυστερεί το νέο update μέχρι να βρει τρόπο να μην αντιγράφεται.

Φίλε συγνώμη αλλά φαίνεται ότι δεν έχεις ψάξει... Το PSjailbreak ήταν το 1ο που βγήκε και κόστιζε 120$ περίπου... Το PSGroove δεν είναι κλώνος... Είναι από την αρχή φτιαγμένο OPEN SOURCE jailbreak που βέβαια χρησιμοποιεί το ίδιο ακριβώς exploit. Επίσης έχουμε πολύ καιρό να ακούσουμε νέα από την ομάδα του PSjailbreak που σημαίνει ότι ή τους έπιασε η Sony και τους είπε να σταματήσουν ή κάτι τέτοιο. Αντίθετα το PSGroove γίνεται update ΣΥΝΕΧΩΣ μιας και το κάνουν οι developers όχι για τα χρήματα... Σαν τα linux ένα πράγμα. Επίσης. Το PSjailbreak έιναι και hardware. To PSGroove είναι μόνο software... Και το βάζεις όπου θέλεις. Τώρα εσύ τι προτιμάς... Κάτι παρατημένο και κλειδωμένο, ή κάτι ανοιχτό που μπορείς να το βάλεις παντού που αναβαθμίζεται συνεχώς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...