Προς το περιεχόμενο

Joomla Installation Tutorial


silverthan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω σχεδόν έτοιμο ένα εγχειρίδιο εγκατάστασης για Joomla 1.5.5. Μόλις το έχω έτοιμο θα το ανεβάσω καθώς βλέπω ότι υπάρχει αρκετός κόσμος που ενδιαφέρεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@manosone: Δοκίμασες να κάνεις όλη τη διαδικασία από την αρχή; Εφόσον τα γράφεις όλα σωστά (user/pass/db name/host), το μόνο που μπορώ να σκεφτώ να δοκιμάσεις είναι να δημιουργήσεις έναν νέο χρήστη από το phpmyadmin, να τους δώσεις full access για localhost και να βάλεις τα δικά του στοιχεία στο 4ο βήμα μπας κι έχει φάει κανένα κόλλημα ο root.

 

Σωστος.Εγινε.Κατι τελευταιο.Οταν λεει να αφαιρεσουμε το directory και το εκανα,λεει object not found.Το "coolsite" πχ. σβηνουμε ετσι δεν ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το φακελο "Installation" σβηνεις!

για να μη μπορεις καποιος να μπει στο site σου και στο αλλαξει αν πατησει πχ http://www.coolsite.gr/administrator και τον βγαλει στο installation του joomla....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρακαλω μανο.

τα extensions απο YOOtoo [κυριως templates] δεν μου παιζουν [αυτα που περναω ειναι για την 1.5.5 και κατεβασα τα 1.5.x], καμια ιδεα?

φευγω για λευκαδα και γυριζω κυριακη. οποτε οι υπολοιπες απωριες μου απο βδομαδα αλανια ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ΥοοTools εννοείς μάλλον. Παίζουν κανονικά όπου τα έχω βάλει. Φρόντισε να είναι Published απο τον Plugin Manager.

επίσης πολλά απο αυτά είναι ajaxιες πράγμα που σημαίνει θέλουν mootools. Τσεκάρεις αν φορτώνονται στο <head> του site σου πρώτα και μετά αν φωρτόνονται και άλλες τέτοιες βιβλιοθήκες μαζί γιατί συνήθως γίνονται πολλά conflicts μεταξύ τους. Δηλαδή να έχεις και scriptacoulous για παράδειγμα μαζί.

Παράδειγμα σε μένα φορτώνει...

<script type="text/javascript" src="/templates/yoo_page/lib/js/mootools.js.php"></script>

<script type="text/javascript" src="/media/system/js/caption.js"></script>

<script type="text/javascript" src="/plugins/content/yoo_tooltip/yoo_tooltip.js"></script>

<script type="text/javascript" src="/modules/mod_yoo_carousel/mod_yoo_carousel.js"></script>

<script type="text/javascript" src="/modules/mod_yoo_accordion/mod_yoo_accordion.js"></script>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
  • 11 μήνες μετά...

Καλησπέρα παιδιά. Προσπαθώ από το Σάββατο να εγκαταστήσω το Joomla,έκδοση 1,5,2 χρησιμοποιώντας το XAMP 1.7.7 και δυστυχώς δεν το έχω καταφέρει ακόμα. Αφού κάνω τα βήματα όπως έχω διαβάσει και δεί σε όλα τα tutorials μου εμφανίζονται όλα αυτά τα στρινγκ μέθοντς 80946324.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us και δεν μπορώ να κάνω τίποτα μέσω διαχείρισης.

Μακάρι να μπορεί να βοηθήσει κάποιος γιατί τα νεύρα μου έχουν γίνει ζαρτιέρες...Ευχαριστώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...