Προς το περιεχόμενο

Ποιά είναι τα αγαπημένα σας επιτραπέζια παιχνιδια;


beliot1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει κανείς το CATAN πώς είναι το παράγγειλα χθές και σκεύτομαι να πάρω και το sid mayer Civilization και το cosmic encounters τι λέτε? τα εχετε παίξει? έχει ασχοληθεί κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους Αποίκους, μη βιαστείτε να το αγοράσετε, βγαίνει version 2 σύντομα..

 

 

Έχει κανείς το CATAN πώς είναι το παράγγειλα χθές και σκεύτομαι να πάρω και το sid mayer Civilization και το cosmic encounters τι λέτε? τα εχετε παίξει? έχει ασχοληθεί κανεις?

 

...

 

Και μην παρεις το sid meiers civilization αλλά το υπεργαμάτο Through the ages: A story of civilization

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοω νεα εκδοση

 

Μέσα στον Ιούλιο αναμένεται να κυκλοφορήσει η 2η έκδοση του επιτραπέζιου παιχνιδιού «Οι Άποικοι του Κατάν».

 

καισσα

 

(εκτος αν η ανακοινωση ειναι περσινη και δεν την εχουν αλλάξει κι εγω δεν εχω παρει χαμπαρι)

 

Το πηρες στα Αγγλικα η τα Ελληνικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δέν το πήρα ακόμα, ψάχνω να πάρω ενα παιχνίδι Civilization αλλα δέν ξέρω πιο, έχετε να προτείνετε? το Through the ages: A story of civilization έχει αλληλεπίδραση με τους άλλους παίχτες? Σκετόμουν για το Age of Empires η το Sid mayers civilization

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω πάρει τα εξής:

 

 

Lord of the rings the card game

 

Agricola

 

Cosmic encounter

 

Defenders of the realm

 

Small World

 

 

Προς το παρών έχω στα χέρια μου μόνο το Agricola αλλα θα ήθελα κάποιος να μου το εξηγήσει αν μπορεί γιατί μου φαίνεται κάπως πολύπλοκο!! Τώρα σε περίπτωση που ξέρετε κάποιο και απο τα άλλα και αν είναι και κάποιος Ηράκλειο Κρήτης ας με πάρει ενα τηλ να πιούμε και ένα καφέ!

 

Τοα καλύτερο GAME!!! ΤΕΛΟΣ!

 

http://www.youtube.com/watch?v=PYpAn4qZHB0

Επεξ/σία από Daemonos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Παιδιά καλησπέρα!

 

Γνωρίζει κανείς στο επιτραπέζιο HOTEL πόσα χρήματα παίρνει ο καθένας στην αρχική μοιρασιά;

Εχω χάσει τις οδηγίες...

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Ξεθάβω το θέμα. Τον τελευταίο 1+ χρόνο εχω αρχίσει και ασχολούμε με επιτραπέζια παιχνίδια ξεπερνώντας τα κλασικά μονόπολη ταμπού κτλ. Είχα αρκετά χρόνια να ασχοληθώ και πιστεύω πως είναι μία πολύ καλή λύση αν θες να κάτσεις σπίτι. Αυτά που έχουμε μέχρι τώρα είναι η Πανδημία Pandemic_game.jpg , οι Άποικοι του Κατάν μαζί με τους θαλασσοπόρους m3520153pp_0621424.jpg και το Betrayal at house on the hill ah_prod_houseonthehill_pic1_en.jpg ,επικό το συγκεκριμένο , μαζί σε αυτά να προσθέσω και το κλασικό munchkin. Επειδή με την παρέα μου ψαχνόμαστε γενικά αν μπορείτε καντε καποια πρόταση ή γράψτε τις εντυπώσεις σας απο κάποιο που παίξατε. ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε γαμώτο εμένα δε μου πολυ αρέσουν τα επιτραπέζια, ούτε και τα χαρτιά και ξενερώνω.. γιατί 8α 8ελα έτσι να μου άρεζαν, να έπαιζα με παρέα, να με διασκέδαζαν, να πορωνόμουν εκεί, να γούσταρα, να βγαζα γέλιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε γαμώτο εμένα δε μου πολυ αρέσουν τα επιτραπέζια, ούτε και τα χαρτιά και ξενερώνω.. γιατί 8α 8ελα έτσι να μου άρεζαν, να έπαιζα με παρέα, να με διασκέδαζαν, να πορωνόμουν εκεί, να γούσταρα, να βγαζα γέλιο

ισως δεν εχεις την καταλληλη παρεα , απο χαρτια η μπλοφα ισως ειναι το αγαπημενο μου (αν εξαιρεσουμε το ποκερ) και αλλα επιτραπεζια οπως το μεγαλο ταμπου ή παντομίμα αν ειστε παρεα βγαζουν γελιο οπως είπα βέβαια χρειάζονται και οι κατάλληλοι τύποι ανθρώπων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε γαμώτο εμένα δε μου πολυ αρέσουν τα επιτραπέζια, ούτε και τα χαρτιά και ξενερώνω.. γιατί 8α 8ελα έτσι να μου άρεζαν, να έπαιζα με παρέα, να με διασκέδαζαν, να πορωνόμουν εκεί, να γούσταρα, να βγαζα γέλιο

ισως δεν εχεις την καταλληλη παρεα , απο χαρτια η μπλοφα ισως ειναι το αγαπημενο μου (αν εξαιρεσουμε το ποκερ) και αλλα επιτραπεζια οπως το μεγαλο ταμπου ή παντομίμα αν ειστε παρεα βγαζουν γελιο οπως είπα βέβαια χρειάζονται και οι κατάλληλοι τύποι ανθρώπων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε γαμώτο εμένα δε μου πολυ αρέσουν τα επιτραπέζια, ούτε και τα χαρτιά και ξενερώνω.. γιατί 8α 8ελα έτσι να μου άρεζαν, να έπαιζα με παρέα, να με διασκέδαζαν, να πορωνόμουν εκεί, να γούσταρα, να βγαζα γέλιο

 

Και εγω τα βαριεμαι. Προτιμω να αραξουμε με την παρεα και να μιλησουμε και μουσικη να παιζει στο background

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...