Προς το περιεχόμενο

The Secret World


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 585
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γενικά ο σερβερ δεν παίζει σχεδόν καθόλου ρόλο.Μπορείς να κάνεις τα πάντα με άτομα από άλλους σερβερ,να μπεις σε όποιο guild θες κτλ.ΔΛΔ η επιλογή σερβερ παίζει σχεδόν μηδαμινό ρόλο.Το μόνο που δεν μπορείς να κάνεις είναι να παίξεις στο ίδιο pvp χάρτη με μερικούς σερβερ(bgs παίζεις κανονικά).

Απλά αν και έχει κόσμο, γιατι δεν ανοίξαν απειρους σερβερ, καλό θα ήταν να μπεις σε έναν με Ευρωπαίους.Αν σε κόφτει πολύ μπορείς να ρωτήσεις στο επίσημο Forum.Εγώ είμαι στο Cerberus αν δεν κάνω λάθος ,αλλά παίζω με άτομα από άλλους(pve questing pvp) χωρίς πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παιζω στο Leviathan σαν ΤEMPLAR επισης κατω απο το ονομα του χαρακτηρα λεει σε ποιον server εισαι αμα θελει κανεις PVE στειλτε μου το nickname και θα σας κανω add

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΠο που αγοραζουμε οπλα?¨η μηπως τα φτιαχνουμε?Πανοπλιες παιρνουμε ή οχι.Γενικα το παιχνιδι μαρεσει αλλα δεν εχω ιδεα τι κανω..

 

Απο όσα έχω δει μέχρι τώρα, μπορείς να αγοράσεις γενικά gear (όχι μόνο weapons) απο κάποιους vendor που ονομάζονται Council of Venice Envoy, χρησιμοποιόντας τα ανάλογα Sequins που παίρνεις απο quest rewards (Sequins of Solomon Island π.χ. για Kingsmouth/Savage Coast/Blue Mountains). Αυτά συνήθως είναι στο αντίστοιχο QL των quest της περιοχής που τους βρίσκεις (π.χ. στο Kingsmouth δίνει QL3 gear).

 

Εναλλακτικά στο HQ του faction σου υπάρχουν vendors που πουλάνε gear με διάφορα tokens: 

 

*White και Black Marks of Venice - Αυτά είναι rewards απο PvP (χωρίς να είμαι σίγουρος, νομίζω Black δίνουν τα Stonehenge και El Dorado scenarios, ενώ White δίνει το server-specific Fusang Project).

 

*Black Bullion - Πέφτουν απο τα διάφορα boss των dungeon (π.χ. Wreck of the Polaris) σε Nightmare mode (QL10 gear).

 

Μπορείς επίσης να κάνεις craft κάποια συγκεκριμένα items αν έχεις βρει τα κατάλληλα materials και kits - υπάρχουν στο Kingsmouth δύο side missions (γκρίζο χρώμα) - ένα στον αστυνομικό σταθμό δίπλα στον Sandy "Moose" Jensen (Zen and the Art of Weapon Maintenance) και ένα λίγο πιο νότια στην Madame Roget (The Occultist's Cookbook) τα οποία εξηγούν πως δουλεύει το crafting.

 

Tέλος, αν και είδα μόνο για London (Templars), νομίζω έχει σε όλες τις μεγάλες πόλεις ορισμένους vendors που πουλάνε starter-quality (QL0-QL1) gear.

 

Όταν λες "πανοπλίες", εννοείς γενικά clothing (η εμφάνιση του χαρακτήρα) ή talismans (τα Head, Major, Minor που κάνεις equip στο character screen); 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα μια ερωτηση,πρεπει να τελειωσω το kingsmouth ,δηλαδη ειναι η πιο ευκολη πολη ?¨η δεν εχει σημασια?

οπλα αγωραζεις απο το action house που ειναι στην περιοχη απο την οποια ξεκινας πχ για τους templar ειναι στο london τωρα για το kingsmooth που λες το καλιτερο ειναι να κανεις το main quest που σε παει στην επομενη περιοχη που ειναι το savage coast αλλα μην το συνεχισης γυρνα στο kingsmooth και κανε ολα τα side quest πολλες φορες για να ανεβασεις τα skill σου πχ εγω ανεβαζω assault rifle elemental magic και ολα τα talisman ανεβαζοντας αυτα κανεις πολυ damage και μπορεις και βαζεις καλιτερα items αμα εχεις αλλες  ερωτησει στειλε μου ενα μηνυμα και θα σου στειλω το teamspeak που ειμαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παιζω στο Leviathan σαν ΤEMPLAR επισης κατω απο το ονομα του χαρακτηρα λεει σε ποιον server εισαι αμα θελει κανεις PVE στειλτε μου το nickname και θα σας κανω add

Leviathan και εγώ, Templar. Name: The-Athenian.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...