Προς το περιεχόμενο

The Secret World


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάλλον έκανα βλακεία, δεν γίνονται reset τα SP και τα AP ε??! :P

 

Όχι απ'όσο ξέρω, αλλά δεν υπάρχει πρόβλημα - αν δεν κάνω λάθος, δεν υπάρχει όριο στα πόσα AP/SP μπορείς να μαζέψεις (αν και μπορείς να "φυλάξεις" μέχρι και 175 AP / 40 SP χωρίς να ξοδέψεις) και τα missions (με εξαίρεση ορισμένων seasonal και story missions) μπορείς να τα ξανακάνεις μέτα απο ένα συγκεκριμένο χρονικό διάστημα (κάπου 16 ώρες νομίζω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 585
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι μπορείς να τα ανοίξεις όλα. απλά για κάθε 3 AP παίρνεις μόλις ένα SP. 

 

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις στην αρχή είναι να διαλέξεις ένα starter deck και να το ακολουθήσεις. και όταν βαρεθείς απλά διάλεξε ένα άλλο και άλλαζε μετάξύ των δύο κλπ. 

 

Τα starter θα σε κρατήσουν χαλαρά μέχρι το quality 5 items. Μετά θα έχεις μάθει αρκετά το παιχνίδι ώστε να συνεχίσεις σε δυνατότερα abilities κλπ. Απλά διάλεξε για αρχή το πολύ 2 σετ όπλων πχ σπαθί/πιστόλι, γιατί να ανεβάζεις SP παίρνει χρόνο όπως προείπα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks για τις συμβουλές, βασικά elementalist παίζω (αν δεν βλέπω cast δεν γουστάρω :P) και απλά έβαλα ένα AP στο blood όπου μου έδωσε ένα ability το οποίο δεν μπορούσα να χρησιμοποιήσω γιατί δεν είχα blood focus, ε και μετά έβαλα από 1 SP στο blood (heal-damage) μήπως και μπορώ να το χρησιμοποιώ αλλα τίποτα... τζάμπα 2+1 points... για την ώρα φουλάρω τα elementalist AP και τα talisman για να μπορώ να φορώ και κανα Item της προκοπής... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε γενικές γραμμές τα actives (μπλέ/κόκκινο/κίτρινο χρώμα, ανάλογα του weapon) θέλουν να έχεις equip το ανάλογο weapon/focus για να τα χρησιμοποιήσεις, τα passives (μωβ χρώμα) όμως δεν το χρειάζονται (εγώ π.χ. είχα ρίξει και ένα point στο Lick Your Wounds απο Fists για τις αρχικές περιοχές). Πάντως, 1-2 points λάθος να βάλεις δεν χάθηκε ο κόσμος, μέχρι να τελειώσεις Kingsmouth θα μαζεύεις αρκετά AP/SP (ένα investigation που θυμάμαι στις αρχές του Savage Coast έδινε κοντά 600κ xp για παράδειγμα).

 

Elementalism πάντως λένε είναι καλός συνδιασμός με Assault Rifles για καθαρό ranged build αν δεν έχεις πάρει ήδη 2ο weapon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω πάρει όχι, απλά σκεφτόμουν για το Pandemonium Deck..... :D
Πάντως weapon για blood δεν έχω βρει ακόμη... επίσης δεν έχω βρει που πουλάω τα item που δεν χρειάζομαι και πως κάνω repair :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@XPHSTOS_ Νομίζω τα πρώτα mission που κάνεις στο Kingsmouth δίνουν κάποια weapons, εναλλακτικά μπορείς να craft κάποιο μόνος με τα κατάλληλα materials :P.

 

Vendors έχει σε αρκετές τοποθεσίες, για Kingsmouth είναι ένα μικρό group απο vendors βόρεια απο τον αστυνομικό σταθμό (απο το faction Council of Venice, φοράνε άσπρα), όπου μπορείς επίσης να χρησιμοποιήσεις τα Sequins of Solomon Island που μαζεύεις απο missions και να κάνεις repair.

 

@SOCRATIS1000, δες και εσύ τους παραπάνω vendors, αν θυμάμαι πουλάνε QL3 rare items για Sequins of Solomon Island, αλλίως όσο απομακρύνεσαι απο τον αστυνομικό σταθμό τα mission αρχίζουν να δίνουν QL2 και QL3 gear (σιγά-σιγά δηλαδή όσο "τερματίζεις" μια περιοχή καλυτερεύει το gear).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μιας που στε ακόμη kingsmouth κάντε και το polaris το πρώτο dungeon~Βασικά πριν αλλάξετε περιοχή φαρμάρετε το dungeon της για gear.Θα βοηθήσει για την επόμενη να μειωθεί η δυσκολία στα quest.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος, το Polaris είναι για QL2~ gear, μια και ρίχνει QL3 rare items (εκείνο το ρημάδι το Tyrfing έκανα και 10-βάλε runs για να πέσει...). Τα περισσότερα fights είναι (mostly) tank n' spank, εκτός του last που θέλει αρκετό movement και καλό positioning.

 

Κάποιος ρώτησε πριν αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο του WoWhead για το TSW, βρήκα 2-3 διαφορετικά site που ίσως φανούν χρήσιμα:

 

AP/SP Planner - Calculator

Loot Tables

Mission Guides

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Xorxhs!

Lol, μπερδεύτικα.

 

Έκανα έγγραφή και μου λέει στην αρχική σελίδα, This account has a game key ..

Κατέβασα το game όλο! (όλο το βράδυ!) αλλά δεν μπορώ να κάνω Login.

(Μου γράφει ότι "You have a pending payment Click here to complete payment")

Αλλά να το κάνω?! Αφού λέει ότι έχω game key.. Μήπως με χρεώσει 2 φορές?!

 

Πάντως που κοίταξα την κάρτα δεν με έχει χρεώσει ακόμη... Περίεργο σύστημα μου φαίνεται... :P

Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει (μέρες που είναι.. γιορτάζω κιόλλας... :P)

 

δεν ξερω αμα εχεις ακομα θεμα με αυτο που εγραψες παραπανω αλλα αμα ακομα εχεις προβλημα κανε log in στον λογαριασμο σου και τερμα κατω λεει live chat πηγενε εκει και θα λυσης το προβλημα σου εχουν πολυ καλο support

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@nikolaos91


Ευχαριστώ το έλυσα το θεματάκι.. απλά το έκανα complete to payment...

@all


Μετά από 2 μέρες μπορώ να πω ότι είναι ενδιαφέρον το game με όντως πραγματικά καλή υπόθεση, μου αρέσει το ότι δεν έχει lvl και ότι μπορείς να είσαι πραγματικά όποιος θέλεις!!!
Βέβαια έχω ακόμη μερικά θολά σημεία όπως με το assembly δεν έχω καταλάβει τι και πως... :P
Έκανα σήμερα και το πρώτο μου Dungeon το Polaris, ωραίο fight με το τελικό Boss...
 

Βέβαια ακόμη δεν έχω συνηθήσει την σκοτεινή ατμόσφαιρα καλά καλά, γιατί στο wow everything is brighter!!! :D
Επίσης τα γραφικά του μου κάνουν κάπως, μάλλον δεν τα έχω συνηθίσει, όπως επίσης και το movement...
Θα το παίξω τώρα στις γιορτές θα το λιώσω όσο μπορώ, θα προσπαθήσω να ψήσω και κανα φίλο να έρθει γιατί έχω καταλάβει επίσης ότι πολλά quest solo δεν γίνονται... (άτιμα zombies 5-5 έρχονται... :P)
 

Όποιος θέλει με κάνει add στο Cerberus μπήκα, γιατί αυτόν διάβασα περισσότερες φορές εδώ... :P
Δεν ξέρω τι θέλει για να με κάνετε add οπότε το πλήρες name είναι Chris "xphstos" Psilocybin.
Newbs εννωμένοι δύσκολα ητημένοι :P


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@nikolaos91

 

Ευχαριστώ το έλυσα το θεματάκι.. απλά το έκανα complete to payment...

 

@all

 

Μετά από 2 μέρες μπορώ να πω ότι είναι ενδιαφέρον το game με όντως πραγματικά καλή υπόθεση, μου αρέσει το ότι δεν έχει lvl και ότι μπορείς να είσαι πραγματικά όποιος θέλεις!!!

Βέβαια έχω ακόμη μερικά θολά σημεία όπως με το assembly δεν έχω καταλάβει τι και πως... :P

Έκανα σήμερα και το πρώτο μου Dungeon το Polaris, ωραίο fight με το τελικό Boss...

 

Βέβαια ακόμη δεν έχω συνηθήσει την σκοτεινή ατμόσφαιρα καλά καλά, γιατί στο wow everything is brighter!!! :D

Επίσης τα γραφικά του μου κάνουν κάπως, μάλλον δεν τα έχω συνηθίσει, όπως επίσης και το movement...

Θα το παίξω τώρα στις γιορτές θα το λιώσω όσο μπορώ, θα προσπαθήσω να ψήσω και κανα φίλο να έρθει γιατί έχω καταλάβει επίσης ότι πολλά quest solo δεν γίνονται... (άτιμα zombies 5-5 έρχονται... :P)

 

Όποιος θέλει με κάνει add στο Cerberus μπήκα, γιατί αυτόν διάβασα περισσότερες φορές εδώ... :P

Δεν ξέρω τι θέλει για να με κάνετε add οπότε το πλήρες name είναι Chris "xphstos" Psilocybin.

Newbs εννωμένοι δύσκολα ητημένοι :P

 

 

 

εσυ που εισαι νεος στο παιχνιδι προσεχε που θα βαλεις τα skill και ability points επισης πως εκανες το dungeon με παρεα η μονος επισης ηταν δυσκολο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι βλακεία ήταν να κάνω με τα skills τα έκανα... :P ξόδεψα 1-2 λάθος... αλλά δεν πειράζει...
Στο Dungeon έκανα sign από το menu και μετά από αρκετή ώρα μπορώ να πω με έκαναν Invite και έτσι μαζεύτηκε το group και πήγαμε.
Ένας άλλος τρόπος κλασσικά είναι να promotάρεις μεσω του channel looking for group μέχρι κάποιος να σε κάνει inv...
Ένας λόγος που άργησα να βρω party είναι γιατί είμαι dps και dps υπάρχουν άπειρα! :D
Δεν μπορώ ακόμη να καταλάβω το heal πως πάει... έχω τερματίσει όλα τα AP (τους πρώτους κύκλους) από blood και και elementalist και έχω βάλει μια shield που μου κάνει heal στην αρχή και μετά με σκοτώνει στην κυριολεξία από το dmg που μου κάνει!
Δεν... δεν... θα το ψάξω αύριο καλύτερα αυτό :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι βλακεία ήταν να κάνω με τα skills τα έκανα... :P ξόδεψα 1-2 λάθος... αλλά δεν πειράζει...

Στο Dungeon έκανα sign από το menu και μετά από αρκετή ώρα μπορώ να πω με έκαναν Invite και έτσι μαζεύτηκε το group και πήγαμε.

Ένας άλλος τρόπος κλασσικά είναι να promotάρεις μεσω του channel looking for group μέχρι κάποιος να σε κάνει inv...

Ένας λόγος που άργησα να βρω party είναι γιατί είμαι dps και dps υπάρχουν άπειρα! :D

Δεν μπορώ ακόμη να καταλάβω το heal πως πάει... έχω τερματίσει όλα τα AP (τους πρώτους κύκλους) από blood και και elementalist και έχω βάλει μια shield που μου κάνει heal στην αρχή και μετά με σκοτώνει στην κυριολεξία από το dmg που μου κάνει!

Δεν... δεν... θα το ψάξω αύριο καλύτερα αυτό :D

ναι σε σκοτ΄ςνει διότι σου λέει ότι αν δεν έχεις αρκετά blood points (8α τα δεις πάνω απο το focus) κάνεις blood sacrifice για την ασπίδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...