Προς το περιεχόμενο

The Secret World


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 585
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν είμαστε κατεξοχήν single-player παίχτες, το παιχνίδι παίζεται ή πρέπει οπωσδήποτε να συνεργάζεσαι με άλλους?

 

Κοίτα, παίζεται και single player μέχρι να σου τελειώσουν τα missions. Όμως θα χάσεις πολλά απο το παιχνίδι αν δε συνεργαστίς με κόσμο να κάνεις lairs και dungeons.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε πιο server μπορώ να βρω Έλληνες;

Επίσης τι διαφορές έχει ο RP server από τον κανονικό. Μήπως για το είδος του παιχνιδιού είναι καλύτερα ένας RP server; Αφού επιλέξεις server μπορείς να αλλάξεις μετά σε άλλον;

Επεξ/σία από vfragos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Leviathan RP για έλληνες.

Είμαι σε αυτό το cabal http://www.argonaut.gr/ ,τα παιδιά είναι βοηθάνε πολύ,ειδικά για GW2

 

Ευχαριστω πολύ, απο ότι βλέπω οι argonaut δεν είναι στον Leviathan αλλά στον Cerberus, σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει σημασία σε ποιον server είσαι για να μπεις σε κάποια clan. Ακόμα και τα dungeon μπορείς να κάνεις μαζί τους με άμεσο transfer στον server τους. Αργοναύτες ήμουν και εγώ αλλά το είχαν ψιλοπαρατήσει κάποια στιγμή. Τώρα δεν ξέρω τι γίνετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ένα μεγάλο map με objectives για world pvp(templars vs illuminati vs dragon) και 2 bgs.Πάντως το δυνατό του σημείο δεν ήταν το pvp όταν είχα ασχοληθεί.Βέβαια αν μπεις σε pvp cabal ίσως το ευχαριστηθείς.

 

Επειδή είχα φτάσει στο pve end game content,το δυνατό σημείο του παιχνιδιού είναι το questing με ωραίες περιοχές,adventure quest κτλ(μπορείς να φας πολύ χρόνο κάνοντας απλά τις αποστολές.Εγώ σε ένα μήνα τον Αύγουστο παίζοντας πάρα πολύ και ακόμη δεν έχω τελειώσει τα quest από όλες τις περιοχές και το main story quest), τα dungeons που έχουν φοβερές και δύσκολες boss μάχες(ειδικά σε nm mode), η δυσκολία του single story που αποτρέπει τους "μικρής" ηλικίας παίκτες να ασχοληθούν και γενικότερα η ατμόσφαιρα του και το abiility system του ,που δεν υπάρχουν lvl,μπορείς να σετάρεις τον χαρακτήρα σου όπως θες και οποιαδήποτε στιγμή αρκεί ξεκλειδώνοντας τα abilities(δλδ μπορείς την μια στιγμή να είσαι melee dps για solo και την άλλη με αλλαγή όπλων και gear να healareis group ή να tankareis).Μεγάλο plus επίσης είναι του τα συνεχή content updates.

 

Μεγάλο μείον αν και από ότι είδα έχουν φτιάξει αρκετά τα πράγματα ,είναι τα animation των skills και ίσως το επαναλαμβανόμενο builder- consumer combat system.

Οποιος θέλει να με ρωτήσει κάτι ingame ή και βοήθεια σε δύσκολο quest καντε με add, Diafana ο char μου.

 

P.S. σχετικά με την ατμόσφαιρα του game ορίστε μια screenshot :

 

 

post-103029-0-57113800-1355687349_thumb.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιά μικρή απορία, τα Lair (όπως για παράδειγμα αυτό στο Kingsmouth που με ενδιαφέρει άμεσα) για τι QL και group size είναι recommended; Έχουμε καθαρίσει τα πάντα εκτός αυτού στην πόλη και ετοιμαζόμαστε για Savage Coast - βγαίνει με QL3~ gear ή επιστρέφουμε πιο μετά (group τριών ατόμων, chaos/blade tank - blood/fist healer - assault rifle/blade DPS);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση ότι τα lairs είναι για ql10 parties.Ή τουλάχιστον παλιά(αν και τότε δεν τα κανε κανείς γιατί ήθελε του κόσμου το grind για να ανοίξεις το boss).Νομίζω όμως ότι έχουν αλλάξει πράγματα στα lairs και έχουν βάλει και καινούρια οπότε...Γενικά έχουν φτιάξει και αλλάξει πράγματα από τέλη Αυγούστου που είχα να παίξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση ότι τα lairs είναι για ql10 parties.Ή τουλάχιστον παλιά(αν και τότε δεν τα κανε κανείς γιατί ήθελε του κόσμου το grind για να ανοίξεις το boss).Νομίζω όμως ότι έχουν αλλάξει πράγματα στα lairs και έχουν βάλει και καινούρια οπότε...Γενικά έχουν φτιάξει και αλλάξει πράγματα από τέλη Αυγούστου που είχα να παίξω.

 

Ωραία, οπότε μας βλέπω για ακόμα 3-4 runs στο Polaris (ωραίο mission το άτιμο) και μετά με ελαφρά πηδηματάκια για Savage Coast :P. Thanks για τις πληροφορίες :).

 

Πάντως μέχρι τώρα οι εντυπώσεις θετικότατες, είναι κάτι το όμορφο story, το real-world setting και το "leveling" system που αφήνουν αρκετά ευχάριστες εντυπώσεις - personal favorites απο την πρώτη περιοχή τα missions "The Kingsmouth Code", "Digging Deeper" και "The Vision" μια και είναι πολύ κοντά στο πως φαντάζομαι ένα καλό "co-op" adventure game (ειδικά άμα έχεις τρία άτομα στο voice chat να συζητάνε και να ψάχνουν στο Wikipedia ταυτόχρονα, μου θύμισε κατά κάποιο τρόπο τις παλιές καλές εποχές του adventure gaming)

 

@LuxJaja Στείλε e-mail address με PM :P

 

Edit: Έχει ασχοληθεί κανένας με το ARG που τρέχει η FunCom αυτές τις μέρες; Εκτός απο μερικά καλά rewards (AP potions και ένα outfit μέχρι τώρα), είναι και αρκετά καλοφτιαγμένο (και δύσκολο) το άτιμο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...