Προς το περιεχόμενο

Κίνδυνος διώξεων για όσους έχουν ψηφιακά αρχεία μουσικής


Αδμιν

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 183
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Θα πρέπει κάποια στιγμή τα καραγκιοζάκια* της IFPI,FBI,EMI,GSI ή όπως αλλιώς λέγεται,να μάθουν ότι όταν παλεύεις επί ματαίω για την τσέπη σου και όχι για κάποιο ευγενή σκοπό(να σωθεί ο Αμαζόνιος, ας πούμε)υποπέφτεις στο ένα από τα θανάσιμα και απεχθή αμαρτήματα:

Την Απληστία.

 

Και τον άπληστο κανείς δεν τον συμπαθεί ειδικά όταν πρόκειται περί χρημάτων.Και πολλών μάλιστα.

 

Μάλιστα, ίσως εκτός από τους δικηγόρους,κανείς ποτέ δεν πρόκειται να κατανοήσει γιατί θα πρέπει να σταματήσει την αντιγραφή cd ή το κατέβασμα τους.

Είναι τόσο απλό, και τόσο εύκολο, και το ένα και το άλλο πλέον...

Και το κατούρημα σε δημόσιο χώρο απαγορεύεται αλλά όλοι σχεδόν το κάνουμε.

 

*Πριν χρόνια είχε βγει σε συνέντευξη τύπου νομίζω,μια φαλακρή υστερική αδερφή εκπρόσωπος της εγχώριας δισκογραφίας,που ωριόταν κυριολεκτικά, για τους πλανόδιους πωλητές.Ηταν αστείο το θέαμα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣυγνωμη αλλα το θεμα μας ειναι ''Κίνδυνος διώξεων για όσους έχουν ψηφιακά αρχεία μουσικής'' οχι ποσα παιρνουν και ποσα καταναλωνουν τα μαστουρωμενα αμερικανακια.Δεν θα ξεφυγουμε ποτε απο αυτο το χουι να μιμουμαστε αλλους.Εντελει βγηκε νοημα απο το ολο σκηνικο ;;; Μπα οι μισοι απο δω λενε ναι να κατεβαζουν οι υπολοιποι μαλλον ναι και καποιοι ολιγοι οχι.Με ολο αυτο το σκηνικο ειμαστε υπαιτιοι και γι αυτους που μας κυβερναμε.Εμας θα μας φαει ο ωχαδερφισμος αν δεν μας εκαψε ηδη.Τεσπα,ο θεος ειπε ου κλεψεις να πιασουν ολους αυτους που τα ανεβαζουν και μετα να πιασουν και αυτους που τα κατεβαζουν αλλα πιο γρηγορα πιανεις αυτους που τα κατεβαζουν και τους τα κατεβαζουν.Σωστοςςςςςςςςςςςςς.Παιδες καλη η κουβεντα αλλα δεν καταληγει πουθενα σωστος ο προηγουμενος φιλος που ειπε πριν υπηρχε το ναπστερ μετα το peer to peer αργοτερα θα υπαρξει κατι αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οποιο βεβαια δεν πιανει, εκτος κι εχεις ολες τις αποδειξεις με ονομαστικα επανω τους συγκεκριμενους 5680 τιτλους :)

 

Συγγνώμη εγώ που έχω χάσει και την απόδειξη της τηλεόρασης μου θα πάω μέσα για διάρρηξη καταστήματος; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη εγώ που έχω χάσει και την απόδειξη της τηλεόρασης μου θα πάω μέσα για διάρρηξη καταστήματος; :P

 

Καλά τις αποδείξεις, τα 5680 cd τι τα 'κανες? :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πάντως ξύπνησα ένα πρωί,δεν είχα πριν χρήματα για αντιβιοτικό ιών και είδα στο notebook ένα μήνυμα σαν ιό και άνοιξα τον φάκελο music και βρήκα 30.000 κομμάτια! :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι οτι ειναι απαραδεκτο η αρση του απορρητου για διακινηση αρχειων.Αs πιασουν πρωτα τουs tracker και δη τουs private και μετα δεχομαι και εγω να σταματησω το peer to peer!Αν και πολυ φοβαμαι οτι το κρατοs μπορει εν μερει να ενδωσει και να τρελλαθουμε τελειωs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αs πιασουν πρωτα τουs tracker

εχουν κλεισει αρκετοι...μερικοι μαλιστα (τορρεντσπαι η τορρεντλιτς,δεν θυμαμαι ακριβως) και με βαρυτατο προστιμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τι ειναι προτιμοτερο rapid η torrent ; και κατι αλλο !!! κατι dc++ και κατι αλλα p2p ειναι μεσα στην μπλακ λιστ ;;; και τι προτεινετε να κανουν οσοι κατεβαζουν και εχουν συνηθισει να κατεβαζουν ;;; (ΜΕ ΕΝΑ ΣΤΟΜΑ ΜΙΑ ΦΩΝΗ).να το ακουσουμε ολοι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...