Προς το περιεχόμενο

Γρηγορες δουλειες (χωρις καριερα)


aledjo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

να το συζητησουμε βρε συ avabb!

ποτε θα βγουμε για καφε?

 

τς τς τς αμεσως καφε. κατσε να ερθω στην ελλαδα:lol::lol: αν και θα υπαρξει προβλημα νομιζω με εναν κοινο μας φιλο:o:o:o:o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 116
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
και νομιζεις οτι μετα απο τοσα χρονια, πχ στα 35 οπως λες, θα εχω αντοχη οπως τωρα να δουλευω απο το πρωι μεχρι το βραδυ μεσα στο τρεξιμο και αγχος?

το delivery που λετε ολοι ειναι ενα παραδειγμα. δε λεω οτι εχω σκοπο να κανω μονο αυτο.

απλος ψαχνω για κατι παρομοια...

π.χ. security

καθονται και ξυνουν τα @@ και περιμενουν να περασει η ωρα.

Ναι αλλά όλα αυτά τα επαγγέλματα καριέρας αυτό το σκοπό έχουν. Να τρέχεις όσο είσαι μικρός και αντέχεις και όταν σε πάρουν τα χρόνια να δουλεύει το μυαλό αντί για το σώμα και να τρέχεις τους νέους αντί για σένα. Σε μια δουλειά όπως αναφέρεις εσύ αυτό δεν γίνεται, όσο τρέχεις πληρώνεσαι είτε είσαι 20 είτε είσαι 50.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προτειμω να περνω 500 ευρω αλλα χαιρομαι τη ζωη μου παρα 1000 και το μονο που να κανω ειναι δουλεια-σπιτι-δουλεια.

 

Διαφωνω με τον τροπο σκεψης σου φιλε,πιστευω οτι εινα λαθος.

Το προβλημα σου δεν ειναι η αμοιβη .(ειναι η δικαιολογια)

Αν ηταν οικονομικο θεμα θα ειχες ηδη 2 εργασιες,ελαχιστο χρονο να σερφαρεις και το μυαλο σου μονο στον ελευθερο χρονο σου δε θα γυρναγε.

Καποιος που εχει βιοποριστικο προβλημα,δεν θετει τετοιες συνθηκες επιλογης επαγγελματος.(χαμηλος μισθος,αραλικι).

 

Μια λεξη μονο μπορει να δωσει απαντηση στο τι δουλεια θες να κανεις ...

"ΑΝΑΓΚΗ".

-Ποσο αναγκη εχεις να εργαστεις?

-Ποσο ακομα θα σε στηριζουν αλλοι στη ζωη σου η θα εισαι εξασφαλισμενος ?

-Ποση αναγκη εχεις τα χρηματα για να ριξεις τη "μυτη" και να συμβιβαστεις με μια δουλεια που δεν σου..ταιριαζει η δεν γουσταρεις.

 

Δε θα στο πω προσωπικα γιατι δε σε γνωριζω,βαση ομως αυτων που γραφεις δειχνεις οτι εισαι ενα ατομο που βαριεσαι να δουλεψεις η δεν

εχεις μαθει να δουλευεις..

 

Εχεις την αποψη οτι η σχεση εργασιας-ζωης

συναυδει με το..

αραλικι,ξυσιμο-νεοελληνικο Lifestyle των ΜΜΕ.

 

Μη παρεις το παρεις ως επιθεση προς εσε (ισως τα γραφωμενα σου τα παρεξηγω)

αλλα ως μια απαντηση σε καποιον που δεν εχει τις ασχημες πλευρες της ζωης που σε αναγκαζουν οχι να συμβιβαστεις με οτιδηποτε βρεις στον επαγγελματικο τομεα αλλα και να δεχτεις λιγοτερα απο οτι αξιζεις.

 

Ολοι νιωθουν οτι ειναι φτιαγμενοι για καριερα και μεγαλεια,

μεχρι να νιωσουν την ΑΝΑΓΚΗ

να συμβιβαστουν με την πραγματικοτητα.

 

Ποια ειναι αυτη?

Σιγουρα οχι μια δουλεια που δεν θα κανεις τιποτα και θα σε

πληρωνουν για να καθεσαι..

Σιγουρα οχι ο λαθος τροπος σκεψης σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@momotis εισαι λαθος. μαλλον δε διαβασες ολα τα ποστ μου...

η προταση που αναλυεις ειναι δικαιολογημενη αν διαβασεις το παρακατω ποστ

 

το προβλημα μου ειναι οτι εκανα 5 δουλειες για μια και επερνα λιγοτερα λεφτα απ'οτι περνει ενας deliveras!

ας αφησουμε το αγχος, ευθηνη κουραση κτλ....

 

ειμαι λαθος λοιπον που τα εχω "παρει" και προτειμω να γινω πχ deliveras αφου ετσι κι'αλλιος τα ιδια λεφτα θα παρω? με λιγοτερη κουραση,αγχος κτλ....

 

θα ηθελα να συνεχισω τη δουλεια που εκανα ΑΝ ειχε καλυτερα λεφτα, αλλα οχι μονο λεφτα δεν ειχε αλλα τα ακουγα και απο πανω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Ξεθάβω το thread λόγω απορίας.

 

 

Ρε συ aledjo, δεν θα ρωτούσα, αλλά επειδή βλέπω πως το ξαναγράφεις και quote-άρεις αρκετές φορές, θα ρωτήσω./

 

Πως διάολο γίνεται να κάνεις 5 δουλειές και να κάθεσαι και τα ΣΚ για ξεκούραση?

 

Βασικά, πώς διάολο γίνεται να κάνεις γενικότερα 5 δουλειές?

 

Το πιο ακραίο που μπορώ εγώ να υπολογίσω, είναι να κάνεις 3, εκ των οποίων η μία θα έχει normal ωράριο, η άλλη θα είναι part time, και η τρίτη θα είναι σε φάση "αρπαχτή/όποτε κάτσει".

Και σε αυτή την περίπτωση, όχι χρόνο να ξεκουραστείς δεν έχεις, αλλά με το ζόρι φτάνουν οι ώρες να ρημαδοκοιμηθείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεθάβω το thread λόγω απορίας.

 

 

Ρε συ aledjo, δεν θα ρωτούσα, αλλά επειδή βλέπω πως το ξαναγράφεις και quote-άρεις αρκετές φορές, θα ρωτήσω./

 

Πως διάολο γίνεται να κάνεις 5 δουλειές και να κάθεσαι και τα ΣΚ για ξεκούραση?

 

Βασικά, πώς διάολο γίνεται να κάνεις γενικότερα 5 δουλειές?

 

Το πιο ακραίο που μπορώ εγώ να υπολογίσω, είναι να κάνεις 3, εκ των οποίων η μία θα έχει normal ωράριο, η άλλη θα είναι part time, και η τρίτη θα είναι σε φάση "αρπαχτή/όποτε κάτσει".

Και σε αυτή την περίπτωση, όχι χρόνο να ξεκουραστείς δεν έχεις, αλλά με το ζόρι φτάνουν οι ώρες να ρημαδοκοιμηθείς...

 

 

οταν λεω 5 δουλειες εννοω οτι δουλευα σε ΜΙΑ δουλεια αλλα εκανα τη δουλεια που θα επρεπε να κανουν 5 ανθρωποι (υπερβολικο βεβαια το 5 αλλα το λεω για να καταλαβετε).

 

ΣΚ?? ποιος σου ειπε οτι ειχα κενα τα ΣΚ? Σαββατο μεχρι 9-10 το βραδυ ετρεχα. φυσικα ποτε δεν εβγαινα και τη κυριακη απλος κοιμομουν αντε εκανα και σερφ....

 

το πιστευτε οτι ΔΕΝ ετρωγα? τσιμπαγα το βραδυ οταν γυρνουσα σπιτι αλλα δε μπορουσα πλεον να κατσω να φαω λογο υπερεντασης....

κατα τη διαρκεια της μερας δε προλαβενα να φαω.... ειχα χασει 5-6 κιλα

 

ενταξει μπορει να ετυχα εγω στη περιπτωση και να εχω ασχημες εμπειριες.

μεχρι τωρα καθομαι και ΤΡΩΩ, περνω σιγα σιγα τα κιλα μου και βγαινω ανετα οποτε θελω για καφε.

 

ασχετο: το Σαββατο συγκεκριμενα ειχα βγει με ενα 19χρονο φωτομοντελο, και ακουσα τααα ακυρα. ηταν εκτος τοπου και χρονου το ατομο.

ψωνιο και δε συμαζευεται... "εγω ειμαι..." ,"εχω επιπεδο.." κτλ κτλ.

(οποιος θελει url ας μου στειλει πμ)

Αλλα θελω να πω πως αν δουλευα ακομα δε θα ειχα το χρονο γι'αυτο.... εστω και καμενο ραντεβου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

το πιστευτε οτι ΔΕΝ ετρωγα? τσιμπαγα το βραδυ οταν γυρνουσα σπιτι αλλα δε μπορουσα πλεον να κατσω να φαω λογο υπερεντασης....

κατα τη διαρκεια της μερας δε προλαβενα να φαω.... ειχα χασει 5-6 κιλα

 

 

page21_1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Χ-cuse me! (αλλά δεν μπορώ) :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαντασου λοιπον τι απιστευτη δουλεια εκανα.....

 

τωρα ειμαι τεμπελης και ειμαι περιφανος!

τουλαχιστον τρωω και βγαινω (οσο αντεχει το ταμειο δηλαδη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειάζεσαι να βρεις άμεσα δουλειά σε φαστφουντάδικο για να πάρεις τα κιλά σου πίσω!

 

Δούλευες σε μεγάλη εταιρία ή σε κάποιο μικρό κατάστημα με 1-2 υπαλλήλους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δούλευες σε μεγάλη εταιρία ή σε κάποιο μικρό κατάστημα με 1-2 υπαλλήλους?

 

ετοιμασου να πεθανεις στα γελια. εχει γινει ατακα αυτο που ελεγε το μπος.

 

ηταν ενα μικρο μαγαζακι της γειτονιας το οποιο το μπος το ελεγε ΕΤΑΙΡΙΑ. (service Η/Υ κτλ)

5-8 υπαλληλους (δηλαδη ερχοντουσαν και φευγανε συνεχεια)

 

την ατακα την ακουσα σε ενα απο τα "συμβουλια" που καναμε και ειναι η εξης:

 

"αντιπαλοι μας ειναι μονο το eshop και το πλαισιο!"

 

:lol::lol::lol:

δεν αντεξα ξεσπασα σε γελια μπροστα σε ολους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να κανεις επεκταση διπλωματος σε Γ και να καβαλησεις κανα φορτηγο το'χεις σκεφτει? Τα λεφτα ειναι καλα (στον Καμπερο ειναι μια 1200αρα στα φορτηγα του DIA, και καλα λεφτα για υπερωριες), δεν υπαρχει ιδιεταιρο αγχος η ευθυνη (εκτος φυσικα απο την ευθυνη μην προκαλεσεις ατυχημα, το να φας κανα καθρεφτη σε κανα παρανομο παρκαρισμενο δεν τρεχει τιποτα) και γυριζεις γυρω στην Αθηνα, χαζευοντας τις γκομενες στο δρομο και πειραζοντας τες με το φυσιμα του αεροφρενου (παιξιμο το φρενο στο φαναρι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...