Προς το περιεχόμενο

Ταινίες με θέμα το ταξίδι στον χρόνο !!


Cloud_7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εγώ νόμιζα ότι έβλεπα καλή και σοβαρή(έστω σχετικά) ταινία μέχρι που είδα το τέλος' date='wtf δηλαδή;;; Ξενέρωσα πλήρως....[/quote']

Χε χε.. γιατί ρε φιλέ; Γουστα ειναι αυτά βεβαία , αλλα δεν καταλαβα τι δεν σου αρεσε. Εγω το βρήκα ενδιαφέρον το τέλος.. Επειδή ήταν δραματικό και οι πρωταγωνιστές δε σώζονται; (Μάλλον θα σπάσουμε τα νευρα οσων έχουν σκοπό να τη δουνε βεβαία που θα ξερουν το τέλος..) :)

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@oldnew σχετικά με το knowing

 

 

Δεν είναι πρόβλημα το δραματικό ή το ότι πεθαίνουν,αντιθέτως αυτό θα μπορούσε να είναι και καλό, το θέμα είναι ότι οι πανίσχυρη εξωγήινου έρχονται και παίρνουν μόνο δυο παιδάκια και τα πετάνε σε έναν άδειο κόσμο «παράδεισο» ε, σκέψου το λίγο παραπέρα...εσύ σε τέτοια ηλικία τη γνώσεις είχες;;Να κάνεις γεωργία;Να χτίσεις σπίτι; Από γιατρική; και πες ζούνε καμιά 10ριά χρόνια και κάνουν και παιδιά, μετά από εκεί;;; incest και έτσι στην φάση;;;Και ακόμα και εκεί να καταλήξουν, δυο άτομα απλά δεν φτάνουν για να χτίσεις πολιτισμό,θέλει χιλιάδες άτομα για να υπάρχει αρκετό φάσμα γενετικού υλικό.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

ψαχνω ταινια 20ετιας +

Ειναι αναμνηση απο τα παιδικα μου χρονια!

Λοιπον story:

Σιγουρα ηταν ενας ανδρας ( μαλλον ηταν και μια ομαδα απο αυτους )

που ειχαν ενα ρολόι στα χερια τους ( ρολόι τσεπης http://3.bp.blogspot.com/_ZshOK0-cvEs/TIDWz7gxOzI/AAAAAAAATxs/wmRCMXjtIwk/s1600/%CE%A4%CE%A3%CE%95%CE%A0%CE%97%CE%A3.JPG )

το οποιο οταν το πατουσα απο το πλάι σταματουσε ο χρονος και μονο αυτος που το ειχε στα χερια του μπορουσε να κινηται..

Σκηνη που θυμαμαι ειναι να παταει το ρολόι, να παγωνουν ολοι και να σπαει βιτρινα με χρυσαφικα μαλλον και να την κλεβει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες αν είναι και το voyagers

http://www.imdb.com/title/tt0083500/

 

(Σε αυτό το θέμα αναφέρουμε ταινίες δεν ψάχνουμε,υπάρχει σχετικό θέμα όπου ψάχνουμε ταινίες... )

http://www.insomnia.gr/topic/384068-name-that-film-tv-series-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%B7%CF%84%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CF%84%CE%B1%CE%B9%CE%BD%CE%B9%CF%8E%CE%BD-%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%81%CF%8E%CE%BD/page__st__705

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Είναι αλήθεια ότι αυτό το είδος των ταινιών μας συναρπάζει λόγω του ότι μας δείχνει πόσο διαφορετικές θα ήταν οι ζωές μας.Έχω να προτείνω 3 ταινίες που δεν αναφέρθηκαν

1)The Family Man με τον Nickolas Cage με δύο διαφορετικές εκδοχές της ζωής του

2)Life.Or.Something.Like.It. με την Angelina Jolie

3)Mr.Destiny με τον Belushi

Δεν έχουν να κάνουν τόσο με timetravel, αλλα με παράλληλα σύμπαντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αναφέρθηκε το Family Man? Εντύπωση μού κάνει, ίσως επειδή φεύγει από το γενικό μοτίβο και επικεντρώνεται στο parallel universe, θα 'πρεπε να την έχω προτείνει πάντως εφόσον ανέφερα και το Premonition. Από τις πολύ αγαπημένες ταινίες, indeed.

 

Το Mr. Destiny το θυμόμουν από μικρός και πριν 2-3 χρόνια το έψαχνα διακαώς και τελικά το βρήκα σε video-club με ελληνικούς subs. Μάλλον δεν έπρεπε να το 'χα κάνει τελικά, κάποια πράγματα καλύτερα να μένουν στις αναμνήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)The Family Man με τον Nickolas Cage με δύο διαφορετικές εκδοχές της ζωής του

 

Παναγία μου. Νομίζω ότι και μόνο μια εκδοχή θα ήταν αρκετή για νας αποτρέψει απο την ταινία.

 

:-D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παναγία μου. Νομίζω ότι και μόνο μια εκδοχή θα ήταν αρκετή για νας αποτρέψει απο την ταινία.

 

:-D

 

Χαχαχα!!!

Κι όμως φίλε, αν και ορικισμένος εχθρός του Cage δε θα σου κρύψω ότι η συγκεκριμένη ταινία μου άρεσε, πάντα σαν κάτι το ανάλαφρο βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα!!!

Κι όμως φίλε, αν και ορικισμένος εχθρός του Cage δε θα σου κρύψω ότι η συγκεκριμένη ταινία μου άρεσε, πάντα σαν κάτι το ανάλαφρο βέβαια.

 

Χμ... Οκ τότε, κατεβ... εε νοικιάζεται. Και μαλακία να είναι θα περάσει η ώρα με τον Cage.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...