Προς το περιεχόμενο

Ταινίες με θέμα το ταξίδι στον χρόνο !!


Cloud_7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 μήνα μετά...

Απο τις καλυτερες ταινιες τετοιου ειδους που εχω δει.. απιστευτη παιδια, δειτε τη!

 

 

Επιτελους μια ταινια με καλο τελος του στυλ "γαμησε τον τον π0υστη τον κακο!"

 

 

http://www.imdb.com/title/tt0186151/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τις καλυτερες ταινιες τετοιου ειδους που εχω δει.. απιστευτη παιδια, δειτε τη!

 

 

Επιτελους μια ταινια με καλο τελος του στυλ "γαμησε τον τον π0υστη τον κακο!"

 

 

http://www.imdb.com/title/tt0186151/

 

με επεισες θα τη δω σημερα και θα πω εντυπωσεις αυριο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, κάντε τον κόπο να διαβάσετε λίγο τις προηγούμενες σελίδες του thread, δεν είναι δα και τόσες πολλές. Άλλο να εκφράζεις άποψη για μια ταινία (ή ακόμα καλύτερα να γράφεις & μια μίνι περίληψη) κι άλλο να προτείνεις, το τελευταίο καταντάει κουραστικό όταν μια ταινία έχει ήδη προταθεί 5-6 φορές στο θέμα.

 

Φιλικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγω έχω να προτείνω δύο πολύ καλές ταινίες σχετικά με το ταξίδι στο χρόνο, το Frequency και το Timeline... δε ξέρω αν τα έχετε δεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν δίαβασα το προηγούμενα σχόλια μην με κράξετε αν έχουν ήδη προταθεί:

Frequency και Timeline από μένα.

Πολύ καλές.

 

Έξαιρετικές επιλογές.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Knowing δεν εχει καμια σχεση με time-travel.

Ίσως έχεις δίκιο. Οι προβλέψεις παρελθόντος μέλλοντός στις οποίες στηρίζεται, περίπου αυτό ειναι βεβαία.. Αλλα ακριβώς time travel δεν το λες, όντως.. Anyway επειδή ειναι κοντά στο θεμα ας το εχει υποψην του οποίος βλεπει τέτοιες ταινίες. Τι βρήκα ποιο ενδιαφέρουσα απο πολλές άλλες που ειναι εντελώς εντος θέματος. Γουστα ειναι αυτά παντα βεβαία.. :)

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται πως είναι στο πνεύμα του thread αν έχει να κάνει με premonitions ή οτιδήποτε παρόμοιο.

 

Δεν την ήξερα πάντως την ταινία και σίγουρα θα την τσεκάρω κάποια στιγμή, ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα κολπάκι αν κανένας δεν το ξερει. Κατεβάζοντας την εφαρμογή IMDb (ή πηγαίνοντας στο site), βάζοντάς τον τίτλο κάποιας ταινίας πχ απο αυτές που προτάθηκαν εδω, σου βγάζει πληροφορίες, καθώς επίσης εχει και trailer της κάθε ταινίας. Έτσι σε 2 λεπτα ξέρεις αν σε ενδιαφέρει το θεμα ή όχι. Βλέποντας τη λιστα εδω, δεν ήξερα τι να πρωτοδω.. Έτσι επελεξα ποιες με ενδιέφεραν. Πολυ καλη προσπάθειά ομολογουμένως.

Ίσως πρέπει να προτείνουμε και κάποιες στο κλιμα του post, χωρίς απαραιτητα να ειναι εντελώς μέσα. Πχ το prince of persia, the sands of time 2010 ίσως ταιριάζει (εχει ταξίδια στο χρονο).

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης μια ταινια που εβαλε και το σταρ χτες και το δα παμπολλες φορες και δεν ξερω αν εχει αναφερθει ειναι το time travellers wife .Μια ταινια που θα τη χαρακτηριζα notebook meets the twilight zone .Ειναι κυριως δραματικη χωρις να λειπει το scifi στοιχειο,αλλα και πολυ ρομαντικη ενω το τελος ειναι συγκηνιτικο..

και εχει και ενα ωραιο σαουντρακ και παιζει η ρειτσελ μακ ανταμς. :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Knowing 2009 με το nicolas cage. Πως το ξεχάσατε, είναι και καλη ταινία, μόλις την ειδα..

Και εγώ νόμιζα ότι έβλεπα καλή και σοβαρή(έστω σχετικά) ταινία μέχρι που είδα το τέλος,wtf δηλαδή;;; Ξενέρωσα πλήρως....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...