Προς το περιεχόμενο

Popcorn A-110 Review : Ο απόλυτος media player ;


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορεί κάποιος να μου πεί αν υποστηρίζει .iso αρχεία και άν φτιάχνει playlists με τα videos?

 

Αυτό που ξέρω είναι πως αν δυο video βρίσκονται στο ίδιο folder κει επιλέξουμε να παίξουμε το πρώτο πατώντας το Play και όχι το ΟΚ, μόλις τελειώσει το πρώτο θα ξεκινήσει απευθείας το δεύτερο.

 

Το μεγαλύτερο μείον είναι η ελλειπής υποστήριξη playlists είτε στα mp3 είτε στα video. Αλλά είμαι βέβαιος πως με επόμενη αναβάθμιση του firmware θα λυθεί, όπως ακριβώς έγινε και με την (πρώην) προβληματική λειτουργία του photos slideshow που πλέον είναι πάρα πολύ καλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 115
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Υποστηρίζει και .iso , το έχω δοκιμάσει με dvd και παίζει σαν να έχεις βάλει το δισκάκι. Για torrent έχει προς το παρόν 2 λύσεις , το btpd το οποίο ελέγχεις μέσα από το interface του και μέσω web αλλά τρώει ban από τους περισσότερους private tracker αλλά και το transmission το οποίο το ελέγχεις μέσα αποκλειστικά από web interface και δουλεύει κανονικά με private trackers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μηχάνημα το έχω από το τέλος Σεπτέμβρη και απλά είναι καταπληκτικό!!!!!!!!!

Όσο για την τιμή του....αν το παραγγείλει κάποιος απο το δικό τους site η τιμή δεν ξεπερνάει τα 200euro!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημέρα !

Η ποιότητα εικόνα που δίνει το Popcorn A-110 ,σε σχέση με το PS3, πώς είναι ;

 

Εξαρτάται τι αρχείο θα του βάλεις. Υπάρχουν ταινίες κωδικοποιημένες σε 720p με μέγεθος περίπου στα 5gb που φαίνεται μια διαφορά και αρχεία 1080p στα 12gb που προσωπικά δε κατάλαβα διαφορά σε 52' τηλεόραση.

 

Το μηχάνημα το έχω από το τέλος Σεπτέμβρη και απλά είναι καταπληκτικό!!!!!!!!!

Όσο για την τιμή του....αν το παραγγείλει κάποιος απο το δικό τους site η τιμή δεν ξεπερνάει τα 200euro!!!!

 

Ναι αλλά είναι σίγουρο το τελωνείο και το χαράτσι που θα σου βάλουν. Αν συνυπολογίσεις και το ότι δεν θα έχεις εγγύηση, είναι ρίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να πω την δική μου εμπειρία,τελωνείο δεν πλήρωσα,μου το στείλανε μέσω ems,άλλοι όμως που τους ήρθε μέσω ups πλήρωσαν τελωνείο.Για την εγγύηση δεν την χρειάστηκα αλλά από κουβέντα που έγινε σε άλλο forum ισχύει κανονικά,αλλά πρέπει να στείλεις το popcorn Αμερική, δώρο άδωρο δηλαδή.Επίσης από το διεθνές site δεν το παραγγέλνεις αλλά το προπαραγγελνεις a.k.a preorder , αυτό σημαίνει ότι μπαίνεις σε λίστα αναμονής και όταν έρθει η σειρά σου στο στέλνουν, δηλαδή αναμονή 1 με 1,5 μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίζει άνετα τα 1080p mkv χωρίς κολλήματα και άλλα προβλήματα;προς το παρόν μένω και με το xbmc στο xbox άκι μου...

μια χαρά είναι ακόμα για divx και δεν χρειάζεται να ξεζιπάρω και τα rar πριν δω μια ταινία- σειρά μέσω δικτύου...\

 

hal δοκίμασε να δεις αν παίζει μέσα από multiple rars ταινίες να μας πεις αν γίνεται. :)

 

HINT: http://www.networkedmediatank.com/showthread.php?tid=11456

http://www.networkedmediatank.com/showthread.php?tid=11063

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίζει άνετα τα 1080p mkv χωρίς κολλήματα και άλλα προβλήματα;προς το παρόν μένω και με το xbmc στο xbox άκι μου...

μια χαρά είναι ακόμα για divx και δεν χρειάζεται να ξεζιπάρω και τα rar πριν δω μια ταινία- σειρά μέσω δικτύου...\

 

hal δοκίμασε να δεις αν παίζει μέσα από multiple rars ταινίες να μας πεις αν γίνεται. :)

 

Δεν γίνεται αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά είναι σίγουρο το τελωνείο και το χαράτσι που θα σου βάλουν. Αν συνυπολογίσεις και το ότι δεν θα έχεις εγγύηση, είναι ρίσκο.

 

Τελωνείο....δεν θα το έλεγα....έχω πάρει 5 μέχρι τώρα για μένα και για φίλους μου και δεν έχω πληρώσει ποτέ τελωνείο....η αποστολή γίνεται με EMS και όχι με DHL ή UPS που εκεί δεν το γλιτώνεις το τελωνείο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ορισμένες ερωτήσεις γιατί αποφάσισα να αλλάξω τον DSM-520 επειδή δεν υποστηριζει ελληνικού υποτιτλους .

 

Α. Σε mkv ή αλλο αρχείο υψηλής ανάλυσης αν βάλω υπότιτλους στον ιδιο φάκελο τους διαβάζει ?

 

Β. Μπορώ να ρυθμίσω τους υπότιτλους ή του βγάζει οπου θέλει ?

 

Γ. Εχει κανεις εμπειρία αν το συνδεσω σε homeplug αν παίζει και δεν κολλάει (σε Τ η συνδεση και όχι πολύμπριζο) ?

 

Δ. Το εχει κανεις κάνει ασύρματο και ποια η εμπειρία του?

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Α,Β,Δ αναφέρονται στο review. Για το homeplug δε γνωρίζω

 

 

Eχεις δίκιο το κοιταξα και σε αλλα videakia . Τωρα απομένει καποιος να μου πει τι γινεται με το Homeplug

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχεις δίκιο το κοιταξα και σε αλλα videakia . Τωρα απομένει καποιος να μου πει τι γινεται με το Homeplug

 

 

Απλό ethernet σου δίνει το homeplug , δεν υπάρχει λόγος να έχει κάποιο πρόβλημα με το popcorn,φαντάζομαι ότι εννοείς αν μπορείς να stremάρεις hd μέσω homeplug ετσι ; Έχω ένα ζευγάρι homeplug που κάθεται το βραδάκι θα κάνω μια δοκιμή .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...