Προς το περιεχόμενο

Popcorn A-110 Review : Ο απόλυτος media player ;


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε τότε θα είμαστε βλάκες εμείς και το combo N270/950 δεν παίζει τα 720άρια και δεν ξέρουμε τι βλέπουμε, ούτε τι μας γίνεται. Τα περί "scene με ποιότητα divx" δεν τα σχολιάζω καν. Θεωρούμε εκ των προτέρων ότι όλοι εδώ γνωρίζουμε για τι πράγμα συζητάμε και τι ακριβώς εννοούμε όταν μιλάμε για ποιότητα και bitrate του 720p x264 σε mkv.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 115
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Το μηχάνημα μπορεί να παίζει τα μενού από blu-rau iso rips ή παίζει μόνο τα μενού από dvd iso rips?

Δεν παίζει menu απο blue ray iso, εχει να κάνει με άδειες, δικαιώματα (java) κτλπ

 

Υπάρχει κανένα νεωτέρο :rolleyes::rolleyes: ? Η τιμή του δεν βλέπω να πέφτει :devil::devil:

Και ούτε πρόκειται αν δεν βγει καινούριο μοντέλο. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τότε θα είμαστε βλάκες εμείς και το combo N270/950 δεν παίζει τα 720άρια και δεν ξέρουμε τι βλέπουμε, ούτε τι μας γίνεται. Τα περί "scene με ποιότητα divx" δεν τα σχολιάζω καν. Θεωρούμε εκ των προτέρων ότι όλοι εδώ γνωρίζουμε για τι πράγμα συζητάμε και τι ακριβώς εννοούμε όταν μιλάμε για ποιότητα και bitrate του 720p x264 σε mkv.

 

 

μπορεί δεν ξέρω εσύ το είπες....

άμα θέλετε να σας δώσω λινκ με sample να το δοκιμάσετε αν δεν το σβήσουν πάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι μου φαίνεται ότι η τιμή ανέβηκε κιόλας από τότε που σύναψαν συμφωνία με καταστήματα λιανικής όπως το Multirama, το Γερμανό κλπ Αν θυμάμαι καλά το είχα πάρει 245 και τώρα πωλείται 260. Νεότερα δεν υπάρχουν, πέραν ενός f/w update που βγήκε στις αρχές Απρίλη (το οποιο δεν φαίνεται να διορθώνει τίποτα σημαντικό, γι' αυτό και δεν το έχω περάσει καν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Λογικά ναι δεν νομίζω να έχεις κάποιο πρόβλημα.

Και μόλις σήμερα βγήκε νέο firmware για το Α-110

 

Αν γνωρίζει κάποιος κάτι θα εκτιμούσα πολύ την βοηθειά του.

Συγκεκριμένα έχω βάλει το τελευταίο firmware στι Α 100 και συνεχίζει να μην παίζει τον ήχο στα mkv αρχεία. Η σύνδεση δέν είναι HDMI αλλά η απλή. Αν υπάρχει κάποια λύση? και επίσης δέν αναγνωρίζει εξωτερικούς υπότιτλους στα mkv αρχεία, μήπως χρειάζεται κάποια ρύθμιση?

Ευχαριστώ για την βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δεν κολλάει στα 1080, τόσο αυτό όσο και το αντίπαλο δέος (βλ. egreat) είναι φτιαγμένα ακριβώς γι' αυτό το σκοπό. Να παίζουν HD υλικό. Τώρα σχετικά με την ερώτηση για το τι είναι καλύτερο, εγώ θα σου έλεγα να πάρεις το egreat34 και να ξενοιάσεις, στα λεφτά του δεν πρόκειται να βρεις κάτι που να έχει παραπλήσια σχέση απόδοσης/τιμής.

 

Το PCH ήταν καλή λύση όταν είχε πρωτοβγεί, στα 245 ευρώ (ή φθηνότερα αν το έφερνες απ' έξω), με το egreat να κοστίζει πάνω από 200. Με τα τωρινά δεδομένα θα έπαιρνα ένα egreat+δίσκο και θα ησύχαζα. Οπωσδήποτε αν θέλεις να δώσεις περισσότερα λεφτά (τα 350 που λες) κοίτα τα HTPC που παίζουν τα πάντα. Γιατί τα PCH/egreat/κλπ όσο καλά κι αν είναι, δεν είναι PC. Όλο και με κάποιο είδος αρχείου θα στραβώσουν (πχ. δεν θα σου παίζουν flv, υπότιτλους idx/sub και διάφορα άλλα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου σε ευχαριστω για την απαντηση.

Επειδη θελω να το ψαξω λιγο και για htpc, σου ειναι ευκολο να μου στειλεις κανενα link για να παρω πληροφοριες σχετικα με επιδοσεις, τιμες κτλ και που μπορω να τα αγορασω? Εχεις να μου προτεινεις καμια καλη λυση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Είμαι στο ψάξιμο και εγώ για να εξοπλίσω το σαλόνι μου ;) και είμαι ανάμεσα στο Popcorn A-110 και το Egreat M-31B με την πλάστιγγα να γέρνει για το 2ο λόγω χρημάτων αφού είναι σχεδόν τα ίδια μηχανήματα. Ανακάλυψα όμως και αυτό http://www.plaisio.gr/Peripherals/Data-Storage/HDD-Optical-Frames/Freecom-Media-Player-HDMI-MKV.htm το έχει δοκιμάσει κανείς να πει εντυπώσεις? Που υστερεί? Ελπίζω να έγραψα το post σε σωστό σημείο :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...