Προς το περιεχόμενο

Popcorn A-110 Review : Ο απόλυτος media player ;


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλό ethernet σου δίνει το homeplug , δεν υπάρχει λόγος να έχει κάποιο πρόβλημα με το popcorn,φαντάζομαι ότι εννοείς αν μπορείς να stremάρεις hd μέσω homeplug ετσι ; Έχω ένα ζευγάρι homeplug που κάθεται το βραδάκι θα κάνω μια δοκιμή .

 

Αυτό ακριβώς!! Και πες μου πόσα Mps είναι το homeplug που εχεις και αν δεν το χρησιμοποιείς το συζητάμε αλλά πρώτα η δοκιμή.Υποψιν οτι εχω τριφασικό .Εσύ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 115
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

παιδες συγχρητηρια για το thread...

ολα τα ποστ ειναι ευστοχα και βοηθουν πολυ...

ερωτηση

μπορω να επιλεξω, κατα την παραγγελια, την εταιρια courier με την οποια θα μου αποσταλει ? (ετσι ωστε να γλυτωσω τις ups....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

badbaddog εδώ αναφέρει πως Ελλάδα αποστέλλονται αποκλειστικά με ems (ναι διάβασα και τα παραπάνω posts).

 

Να ρωτήσω κι εγώ, Ελλάδα έχει κανείς υπόψη πού πωλείται εκτός απ τα δύο (ένα ουσιαστικά) αποτελέσματα του skroutz; Δεν έχω πρόβλημα να το στείλουν από Αμερική αλλά αν είναι να κάνει 1+ μήνα, θα ρθει κάπως αργά για χριστουγεννιάτικο δώρο (αν και τα 225€ που στοιχίζει -σήμερα- με μεταφορικά και wifi adapter είναι καλή τιμή)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

badbaddog εδώ αναφέρει πως Ελλάδα αποστέλλονται αποκλειστικά με ems (ναι διάβασα και τα παραπάνω posts).

 

Να ρωτήσω κι εγώ, Ελλάδα έχει κανείς υπόψη πού πωλείται εκτός απ τα δύο (ένα ουσιαστικά) αποτελέσματα του skroutz; Δεν έχω πρόβλημα να το στείλουν από Αμερική αλλά αν είναι να κάνει 1+ μήνα, θα ρθει κάπως αργά για χριστουγεννιάτικο δώρο (αν και τα 225€ που στοιχίζει -σήμερα- με μεταφορικά και wifi adapter είναι καλή τιμή)...

 

 

225 euro ή 232, με τον μετατροπέα του DHL μου βγαίνει 232 euro με τα μεταφορικά από Αμερική (295 $).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

badbaddog εδώ αναφέρει πως Ελλάδα αποστέλλονται αποκλειστικά με ems (ναι διάβασα και τα παραπάνω posts).

 

Να ρωτήσω κι εγώ, Ελλάδα έχει κανείς υπόψη πού πωλείται εκτός απ τα δύο (ένα ουσιαστικά) αποτελέσματα του skroutz; Δεν έχω πρόβλημα να το στείλουν από Αμερική αλλά αν είναι να κάνει 1+ μήνα, θα ρθει κάπως αργά για χριστουγεννιάτικο δώρο (αν και τα 225€ που στοιχίζει -σήμερα- με μεταφορικά και wifi adapter είναι καλή τιμή)...

 

Ποιος ειπε οτι το στελνουν απο ΗΠΑ? Γιατι το EMS ειναι πολυ συνηθισμενο στην Κινα παρα στις ΗΠΑ για αποστολες, και στο forum του PopcornHour διαβασα για Κινα (καλυτερα βεβαια γιατι εδω δε μου εχουν σταματησει στο τελωνειο τιποτα απο Κινα - πανω απο 100 αγορες). Η περιοδος ομως των Χριστουγεννων ειναι δυσκολη για αποστολες και ταχυδρομεια γενικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δεν είναι το θέμα μου από πού το στέλνουν, ας το στέλνουν κι απ τον Άρη :)

Το κόλλημά μου είναι στο πόσο κάνει να ρθει από κει που το στέλνουν γι αυτό ρώτησα αν υπάρχει κάτι στην εγχώρια αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με δίκτυο wireless g είχα πρόβλημα αλλά μόνο στις HD ταινίες. Οπότε, όταν είναι να δω HD ταινία τη γράφω στον usb εξωτερικό δίσκο και τον συνδέω στο pop corn και όλα είναι ΟΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δεν είναι το θέμα μου από πού το στέλνουν, ας το στέλνουν κι απ τον Άρη :)

Το κόλλημά μου είναι στο πόσο κάνει να ρθει από κει που το στέλνουν γι αυτό ρώτησα αν υπάρχει κάτι στην εγχώρια αγορά.

 

μόλις έβγαλε νέα τιμή ο Έλληνας αντιπρόσωπος. Δεν είναι κακό στα 245€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις έβγαλε νέα τιμή ο Έλληνας αντιπρόσωπος. Δεν είναι κακό στα 245€.

Ευχαριστώ για την πληροφορία. 245+39 (wifi)+4 (αντικαταβολή)

 

Βέβαια στο τελευταίο βήμα της παραγγελίας βγάζει αυτό:

No payment gateways have been configured by the store owner so checkout has been disabled. You should contact the store owner for help.

οπότε από Δευτέρα θα πάρω κανα τηλέφωνο λογικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με δίκτυο wireless g είχα πρόβλημα αλλά μόνο στις HD ταινίες. Οπότε, όταν είναι να δω HD ταινία τη γράφω στον usb εξωτερικό δίσκο και τον συνδέω στο pop corn και όλα είναι ΟΚ.

 

 

Γιατί με sata αν εχεις μεσα δεν θα στην παιξει η επειδη είναι μεσω δικτυου θα εχει προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί με sata αν εχεις μεσα δεν θα στην παιξει η επειδη είναι μεσω δικτυου θα εχει προβλημα?

 

Αν είχα εγκαταστήσει εσωτερικό δίσκο και έκανα αντιγραφή μέσω του wireless σε αυτόν, φυσικά και θα τα έπαιζε κανονικότατα.

 

Αλλά για μένα η προτιμότερη λύση είναι ένας usb δίσκος τύπου passport, όπου δεν χάνω χρόνο για αντιγραφές μέσω του wireless. Φυσικα ΑΝ το δίκτυο μου ήταν με καλώδιο δε θα χρειαζόταν τίποτα από όλα αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είχα εγκαταστήσει εσωτερικό δίσκο και έκανα αντιγραφή μέσω του wireless σε αυτόν, φυσικά και θα τα έπαιζε κανονικότατα.

 

Αλλά για μένα η προτιμότερη λύση είναι ένας usb δίσκος τύπου passport, όπου δεν χάνω χρόνο για αντιγραφές μέσω του wireless. Φυσικα ΑΝ το δίκτυο μου ήταν με καλώδιο δε θα χρειαζόταν τίποτα από όλα αυτά.

 

 

Κάτσε για να σου εξηγησω ωστε να με βοηθησεις να το καταλάβω.

 

Θα συνδεσω το Popcorn με την plasma αλλά τα υπολοιπα θα είναι ασύρματα .Δηλ οι ταινίες ειναι στο laptop και θα τις στέλνω στο passport ή θα παρω sata και θα τις τρέχω από κεί ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Α-100 δεν θα μου το συνιστούσατε? Γιατί το Α-110 ξεφεύγει ακόμα σε χρήματα ;) Αν το πάρω από εξωτερικό δεν είναι υποχρεωμένοι με την απόδειξη αγοράς να το φτιάξουν? Η μόνο από Ε.Ε. ισχύει αυτό :rolleyes: Μπορώ δηλαδή να το συνδέω με το router να κατεβάζει ασταμάτητα και όποτε θέλω να το συνδέω με Tv να βλέπω και τις ταινιούλες έτσι? Είναι απλά φοβερό και σκέφτομαι να το πάρω από εδώ αλλά το Α-100. Τι λέτε, οι ειδικοί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε για να σου εξηγησω ωστε να με βοηθησεις να το καταλάβω.

 

Θα συνδεσω το Popcorn με την plasma αλλά τα υπολοιπα θα είναι ασύρματα .Δηλ οι ταινίες ειναι στο laptop και θα τις στέλνω στο passport ή θα παρω sata και θα τις τρέχω από κεί ?

 

Τις ταινίες που ΔΕΝ είναι HD θα μπορείς να τις βλέπεις απευθείας από το laptop σου (κάνεις ένα share κτλ)

 

Στις HD ΑΝ αντιμετωπίσεις πρόβλημα όταν τις παίζεις από το laptop, δηλαδή AN σου κολλάει μπορείς να κάνεις τα εξής:

 

1. Αν έχεις εγκαταστήσει εσωτερικό δίσκο, μπορείς να τις γράψεις εκεί (μέσω του ασύρματου δικτύου) και να τις παίξεις

2. Αν έχεις κάποιον USB δίσκο, το συνδέεις στο laptop και τη γράφεις εκεί, και μετά συνδέεις το USB δίσκο στο popcorn

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...