Προς το περιεχόμενο

Console Gaming - Off-topic Συζήτηση


klainmaingr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 hours ago, Edel said:

Να ρωτήσω τη χαζομάρα μου.

Υπάρχει κάποιο app να καταγράφω τα παιχνίδια που έχω παίξει καθώς και αυτά που θέλω να παίξω? όπως στο imdb πχ

Αν έχεις android δοκίμασε το gameye. 

Έχει επιλογή να σημειώσεις ποια παιχνίδια έχεις τελειώσει και μπορείς να χρησιμοποιείς τη wishlist για αυτά που θες να παίξεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
9 hours ago, Edel said:

Να ρωτήσω τη χαζομάρα μου.

Υπάρχει κάποιο app να καταγράφω τα παιχνίδια που έχω παίξει καθώς και αυτά που θέλω να παίξω? όπως στο imdb πχ

Προσωπικά έχω βρει την υγειά μου με το GoG Galaxy 2.0 και τα integrations του.

Παίρνει αυτόματα όλη την βιβλιοθήκη από Steam, Epic, GoG (duh), Origin, Uplay, Xbox και PSN. Επίσης παίρνει ακόμα και τα games που ανήκουν σε συνδρομές (PS Now, Game Pass) και τα έχεις παίξει. Επίσης μπορείς να βάλεις έξτρα integrations από github (π.χ. itch.io) ή να φτιάξεις δικά σου tags (έχω φτιάξει για 3DS και NSw). 

Για να ξεχωρίζω ποιά games έχω παίξει τα βαθμολογώ στον client και έτσι έχω εικόνα. Δοκίμασέ το,  αξίζει.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο με τις προπαραγγελιες καλύφθηκαν ήδη, τα δεδομένα δυσθεώρητα κόστη ανάπτυξης και προωθησης του Cyberpunk 2077 σύμφωνα με την CDPR..

https://www.dsogaming.com/news/cyberpunk-2077s-sales-have-already-exceeded-its-huge-development-and-marketing-costs/

Ενω το 59% αυτων αφορούσε στο PC και τα ρέστα στις κονσόλες..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, Malthador είπε

Προσωπικά έχω βρει την υγειά μου με το GoG Galaxy 2.0 και τα integrations του.

Παίρνει αυτόματα όλη την βιβλιοθήκη από Steam, Epic, GoG (duh), Origin, Uplay, Xbox και PSN. Επίσης παίρνει ακόμα και τα games που ανήκουν σε συνδρομές (PS Now, Game Pass) και τα έχεις παίξει. Επίσης μπορείς να βάλεις έξτρα integrations από github (π.χ. itch.io) ή να φτιάξεις δικά σου tags (έχω φτιάξει για 3DS και NSw). 

Για να ξεχωρίζω ποιά games έχω παίξει τα βαθμολογώ στον client και έτσι έχω εικόνα. Δοκίμασέ το,  αξίζει.

Καλή ιδέα αν δούλευε και ποτέ το Steam integration του Galaxy (εμφανίζεται πάντα offline). Επειδή έχει πολύ κόσμος το ίδιο θέμα εχω δοκιμάσει όλα τα workarounds που προτείνονται στα GoG forums και θα φτιάξει προσωρινά μέχρι το επόμενο restart του Galaxy που πάλι θα είναι είτε offline είτε "plugin crashed".

Επεξ/σία από bad_freddy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 hours ago, bad_freddy said:

Καλή ιδέα αν δούλευε και ποτέ το Steam integration του Galaxy (εμφανίζεται πάντα offline). Επειδή έχει πολύς κόσμος το ίδιο θέμα εχω δοκιμάσει όλα τα workarounds που προτείνονται στα GoG forums και θα φτιάξει προσωρινά μέχρι το επόμενο restart του Galaxy που πάλι θα είναι είτε offline είτε "plugin crashed".

Δεν θα το 'λεγα ότι είχα ποτέ πρόβλημα με το Steam, τεράστιο πρόβλημα είχα με το PSN, το οποίο τώρα τελευταία έσιαξε μόνο του παραδόξως.

Επίσης ένα άλλο πράγμα που με συγχύζει είναι ότι πολλά games του itch.io τα δείχνει σαν unknown, το OCD μαϊμουδάκι κοπανάει το κεφάλι του μέσα στο κεφάλι μου, αλλά θα το αντέξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/12/2020 στις 3:48 ΜΜ, Edel είπε

Να ρωτήσω τη χαζομάρα μου.

Υπάρχει κάποιο app να καταγράφω τα παιχνίδια που έχω παίξει καθώς και αυτά που θέλω να παίξω? όπως στο imdb πχ

Πολυ καλη η λύση του φίλτατου μοντερατορα. Μια αλλη εύκολη και πρόχειρη, θα ηταν να δημιουργήσεις 2 λίστες αγαπημένων στο σκρουτζ π.χ. Μια για αυτά που έχεις ήδη και μια δεύτερη για όσα θέλεις να αποκτήσεις.

Το exophase.com είναι επίσης μια πολύ χρήσιμη διαδικτυακή πλατφόρμα μέσω της οποίας θα μπορούσες να κάνεις sync το απαν και να έχεις trophies, achievements σε καρτέλες ανα παιχνίδι, με όσους τίτλους έχεις ήδη ασχοληθεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όταν παραδίδονται ωραίες δουλειές έχουν και την ανάλογη επιτυχία. Ελπίζω η EA να πήρε το μήνυμα και να μην ήταν  μια μικρή παρένθεση. 

Star Wars Jedi: Fallen Order is the second-best-selling game of the past year

Επεξ/σία από DJTaurus
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/12/2020 στις 4:11 ΜΜ, DJTaurus είπε

Όταν παραδίδονται ωραίες δουλειές έχουν και την ανάλογη επιτυχία. Ελπίζω η EA να πήρε το μήνυμα και να μην ήταν  μια μικρή παρένθεση. 

Star Wars Jedi: Fallen Order is the second-best-selling game of the past year

τι ακριβως μηνυμα να παρουν; να βγαζουν περισσοτερα single games, η να μην βγαζουν γενικα σαβουροπαιχνιδια;

Στις 11/12/2020 στις 3:48 ΜΜ, Edel είπε

Να ρωτήσω τη χαζομάρα μου.

Υπάρχει κάποιο app να καταγράφω τα παιχνίδια που έχω παίξει καθώς και αυτά που θέλω να παίξω? όπως στο imdb πχ

Playnite υποστηριζει ολες τις πλατφορμες

https://playnite.link/

προς το παρον δεν εχει wish list, αν και ειναι στα σχεδια τους να βαλουν.

αλλα μπορεις να χρησιμοποιησεις αυτο το addon που κατεβαζει την wishlist του isthereanydeal.com

https://playnite.link/forum/thread-323.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...