Προς το περιεχόμενο

Console Gaming - Off-topic Συζήτηση


klainmaingr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Spencer was recently awarded a Lifetime Achievement award at DICE 2022. Following his acceptance speech (in which he called out the toxic environments in the gaming industry), Spencer chatted to IGN about his greatest accomplishment, his hopes for the next decade and the social connections that gaming brings to so many.

When asked if he had a message for fans, Spencer was keen to voice his wish players respected creators, rather than use games as ammunition in a console war.

"I think it's very often that creations can be kind of weaponised and used in battles between platforms and other things,"

https://www.eurogamer.net/articles/2022-03-02-xbox-ceo-phil-spencer-asks-fans-to-respect-creators

Δεν μεταδίδω αλλο.

Επεξ/σία από kostiger
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

H TENCENT αγορασε πλειοψηφικο πακετο της Μαδριλενικης Tequila Works, δημιουργων των Rime k Deadlight...

https://www.tequilaworks.com/en/tequila-works-welcomes-tencent-as-a-majority-investor/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/3/2022 στις 6:59 ΜΜ, kostiger είπε

Δεν ήξερα ότι βγαίνει τόσο σύντομα! Αλλη μια παιχνιδάρα day1 στο gamepass.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλη μια αποδειξη (του κατα γενικοτερη ομολογια προσφιλους σε μενα gaming bolt), του τι σανο μας ταιζει ο ειδικος τυπος..και φυσικα οποιος τσιμπησει. Και οχι μονο μας περιπαιζουν για exclusivity αλλα θα ερθει στο χβοχ με επιπλεον χαρακτηριστικα (VRR + DV)! Ειχα γραψει και πριν απο 2 εβδομαδες παρομοιο ποστ για τα mtx του GT πως ο ειδικος τυπος τα εκανε γαργαρα και μοναχα τωρα γραφουν που εκραξαν οι χρηστες και αναγκαστικα βρεθηκαν προ τετελεσμενων γεγονοτων.  Εχει παραγινει το κακο με τους δηθεν δημοσιογραφους που ανεβαζουν οτι θελουν στο βωμο των κλικ. Δεν το προσεγγιζω το θεμα xbox vs. ps5, η σκοπια μου ειναι η σαπιλα του ειδικου τυπου. Εχουν γινει και αναλογα περιστατικα με τους πρασινους (medium). 

 

 

 

 

 

IMG_2707.png

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δημοσιογράφια είναι ο συνχρονος καρκινος της καθημερινότητας.παπαγαλακια είναι που τους βαζουν κέρματα στο στόμα να ταΐζουν σανο.φενεται τον ίδιο ισχυρό ssd και κοντρολλερ εχει και το ps4🤔διότι και εκει βγηκε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "exceptionally powerful SSD" απ'ότι καταλαβαίνω βλέποντας τα εισαγωγικά, είναι λόγια των developers (του PR τμήματος συγκεκριμένα) και όχι του δημοσιογράφου, για να δικαιολογήσουν την αποκλειστικότητα. Προφανώς και δεν ισχύει αυτό, αφού το παιχνίδι όχι απλώς κυκλοφορεί στο Xbox, αλλά έχει κυκλοφορήσει ήδη και στο PS4. Αυτό δεν σημαίνει ότι οι δημοσιογράφοι είναι άγιοι αλλά σε αυτή την περίπτωση νομίζω την ευθύνη έχει ο developer/publisher.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Twitter, sites της πλάκας με "έγκυρες" βαθμολογίες κτλ. έχω σταματήσει να τα παίρνω στα σοβαρά εδώ και χρόνια.

Αν κάτι μου αρέσει και μου κάνει κλικ, θα το αγοράσω. Δεν έχω φτάσει ευτυχώς ακόμα σε σημείο να με ταϊζουν σανό και να μην μπορώ να κρίνω μόνος μου αν κάτι είναι καλό ή όχι ή πιο δυνατό σε συγκεκριμένη κονσόλα επειδή το είπε ένας insider της φακής.

Στα τσακίδια με όλους αυτούς τους κλόουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/3/2022 στις 4:02 ΜΜ, Charismo είπε

Twitter, sites της πλάκας με "έγκυρες" βαθμολογίες κτλ. έχω σταματήσει να τα παίρνω στα σοβαρά εδώ και χρόνια.

Αν κάτι μου αρέσει και μου κάνει κλικ, θα το αγοράσω. Δεν έχω φτάσει ευτυχώς ακόμα σε σημείο να με ταϊζουν σανό και να μην μπορώ να κρίνω μόνος μου αν κάτι είναι καλό ή όχι ή πιο δυνατό σε συγκεκριμένη κονσόλα επειδή το είπε ένας insider της φακής.

Στα τσακίδια με όλους αυτούς τους κλόουν.

Μαζί σου και εγω.συμφωνω σε ολα. Έχω παίξει game 90αρι και εχει φαει unistall στο λεπτό και έχω παίξει και 65αρι και ειναι επος.εχουν καταντησει τα παντα στην δημοσιότητα βρωμιά και λισοδια.δεν ξερω τι είδους πολεμο κανουν οι τυποι και πως και από που τα τσεπώνουν. Φταει όμως ο κοσμος.

FB_IMG_1648131987651.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...