Προς το περιεχόμενο

Console Gaming - Off-topic Συζήτηση


klainmaingr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Μια χαρα το καταευχαριστηθηκα .

Δεν με αφορα το ιντερνετικο   shitstorm  απο << χομπιστες γκρινιαρηδες>>.

Βρε δεν αντιλέγω για το αν το ευχαριστήθηκες. Αυτό δεν αλλάζει την πραγματικότητα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Boubis1411 είπε

Θα πω ότι χάλασε.... 

Αλλο να γίνει κ καλά μόνο του άλλο να το πάρω εγώ. 

Είναι μικρός δεν ξέρει κ πολλά 

Αυτό το παιχνίδι έχει κάψει παιδιά κ παιδιά. 

Ερωτηση. Τι παιχνιδια παίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Μόνο fortnite... Κλασικά 

Ξερω δεν ειναι της ωρας και δεν θα σε βοηθησω και πολυ αλλα το προβλημα δεν ειναι το gaming ως δραστηριοτητα/χομπι αλλα αυτου του ειδους τα "παιχνιδια". Ξερω θα μου την πεσουν, αλλα κλαιν τα fortnite/pugb κλπο ειναι ο καρκινος του gaming και ειναι πολυ δυσκολο να ξεκοψει καποιο παιδι ειδικα οταν παιζει ολη η παρεα του. 

Θα σου πω προσωπικο παραδειγμα με γιο κολητου μου ο οποιος ξεκινησε να παιζει fortnite (1η γυμνασιου) και μια μερα με ρωτησε πως να αγορασει στον γιο του κατι skins που ηθελε κλπ. Επειδη ξερει οτι παιζω φανατικα παιχνιδια ρωτησε τη γνωμη μου και του ειπα αμεσως να μην του αγορασει τιποτα. Επειδη δεν κοβεται ομως το χομπι του προτεινα να προσπαθησει να του μετακινησει το ενδιαφερον σε single player παιχνιδια με αρχη μεση και τελος και ωραιες ιστοριες. Ποιο παιδι δεν γουσταριε ενα ωραιο παραμυθι, ειδικα αν εχει μεσα gunplay, μαχες και ηρωες?

Του πασαρα λοιπον spiderman, gow και last of us. Αλλα του ειπα για να πιασει το κολπο πρεπει να ασχοληθεις και εσυ να ειναι κατι που κανετε πατερας και γιος. Σχεδον ενα χρονο μετα περιμενουν και οι δυο last of us 2 και ο πιτσιρικας δεν εχει ξαναπαιξει μπουρδες. 

Ξαναλεω ακουγομαι γεροντας , θα φαω κραξιμο αλλα κλαιν. 

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κανεις κανα κολπο να του κλεινεις το ιντερνετ τις ωρες που δεν θες να παιζει; Υποθετω θα εχουν parental control για να μην μπαινουν συγκεκριμενες συσκευες στο δικτυο οταν θες

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Chrisgs είπε

Αν κανεις κανα κολπο να του κλεινεις το ιντερνετ τις ωρες που δεν θες να παιζει; Υποθετω θα εχουν parental control για να μην μπαινουν συγκεκριμενες συσκευες στο δικτυο οταν θες

Στη γιαγιά είναι τα πρωινά αυτό είναι το θέμα... Σπίτι το κλείνω εννοείται... 

Του λέω ότι έπεσε το δίκτυο κ καλά. 

 

18 ώρες πριν, james9tito είπε

Ξερω δεν ειναι της ωρας και δεν θα σε βοηθησω και πολυ αλλα το προβλημα δεν ειναι το gaming ως δραστηριοτητα/χομπι αλλα αυτου του ειδους τα "παιχνιδια". Ξερω θα μου την πεσουν, αλλα κλαιν τα fortnite/pugb κλπο ειναι ο καρκινος του gaming και ειναι πολυ δυσκολο να ξεκοψει καποιο παιδι ειδικα οταν παιζει ολη η παρεα του. 

Θα σου πω προσωπικο παραδειγμα με γιο κολητου μου ο οποιος ξεκινησε να παιζει fortnite (1η γυμνασιου) και μια μερα με ρωτησε πως να αγορασει στον γιο του κατι skins που ηθελε κλπ. Επειδη ξερει οτι παιζω φανατικα παιχνιδια ρωτησε τη γνωμη μου και του ειπα αμεσως να μην του αγορασει τιποτα. Επειδη δεν κοβεται ομως το χομπι του προτεινα να προσπαθησει να του μετακινησει το ενδιαφερον σε single player παιχνιδια με αρχη μεση και τελος και ωραιες ιστοριες. Ποιο παιδι δεν γουσταριε ενα ωραιο παραμυθι, ειδικα αν εχει μεσα gunplay, μαχες και ηρωες?

Του πασαρα λοιπον spiderman, gow και last of us. Αλλα του ειπα για να πιασει το κολπο πρεπει να ασχοληθεις και εσυ να ειναι κατι που κανετε πατερας και γιος. Σχεδον ενα χρονο μετα περιμενουν και οι δυο last of us 2 και ο πιτσιρικας δεν εχει ξαναπαιξει μπουρδες. 

Ξαναλεω ακουγομαι γεροντας , θα φαω κραξιμο αλλα κλαιν. 

Δεν έχουν ζωή τα μικρά τσ καταλαβαίνω... Είναι κρίμα αλλά πρπει να τον αφήσω λίγο να παίξει, είναι στα 8.

Να του φύγει *** κ μετά βλέπουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Boubis1411 είπε

Στη γιαγιά είναι τα πρωινά αυτό είναι το θέμα... Σπίτι το κλείνω εννοείται... 

Του λέω ότι έπεσε το δίκτυο κ καλά. 

Άστον να παίξει, έτσι και αλλιώς το υποτιθέμενο σχολείο τελειώνει σε λίγες μέρες,πως θα την παλέψεις όλο το καλοκαίρι?

βάλτου μέτρο κάποιες ώρες καθημερινά, δεν γίνεται αλλιώς.

Το δικό σου να περνάει, όχι του μικρού.

Καλή τύχη, και υπομονή....

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mikele13- είπε

Άστον να παίξει, έτσι και αλλιώς το υποτιθέμενο σχολείο τελειώνει σε λίγες μέρες,πως θα την παλέψεις όλο το καλοκαίρι?

βάλτου μέτρο κάποιες ώρες καθημερινά, δεν γίνεται αλλιώς.

Το δικό σου να περνάει, όχι του μικρού.

Καλή τύχη, και υπομονή....

Ξέρω έχεις δίκαιο... Προσπαθώ αλλά φωνάζει και θα νομίζουν οι γείτονες ότι τον κάνουμε κάτι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Ξέρω έχεις δίκαιο... Προσπαθώ αλλά φωνάζει και θα νομίζουν οι γείτονες ότι τον κάνουμε κάτι.

Το ότι φωνάζει, το λύνεις με τον τρόπο που αρμόζει σαν γονέας.

Δυστυχώς η ευτυχώς πρέπει κάποιες φορές να υποκύπτουμε στα θέλω των παιδιών μας, και εμείς τα ίδια κάναμε μικροί....

Σαμπως εμείς δεν λιώνουμε ακόμα και τώρα?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, mikele13- είπε

Το ότι φωνάζει, το λύνεις με τον τρόπο που αρμόζει σαν γονέας.

Δυστυχώς η ευτυχώς πρέπει κάποιες φορές να υποκύπτουμε στα θέλω των παιδιών μας, και εμείς τα ίδια κάναμε μικροί....

Σαμπως εμείς δεν λιώνουμε ακόμα και τώρα?

Ε γιαυτό δεν του φωνάζω... 

Τα ίδια έκανα και εγώ. 

Έπαιζα atari και Amiga 15 ώρες 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπαρχει τροπος να τον σταματησεις απο το να παιζει playstation. Παρτου ενα xbox, να παιζει εκει fortnite. :P  :P  :P 

Επεξ/σία από Brazhlias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Brazhlias είπε

Υπαρχει τροπος να τον σταματησεις απο το να παιζει playstation. Παρτου ενα xbox, να παιζει εκει minecraft. :P  :P  :P 

Εχω και xbox one X... Για εμένα χσχα 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gokuthelegend είπε

Η γιαγιά που κολλάει; Έχει εκεί άλλο PS;

Οχι ρε συ το ίδιο το πάμε εκεί τις ημέρες που δεν έχουν σχολείο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Μια χαρα το καταευχαριστηθηκα .

Δεν με αφορα το ιντερνετικο   shitstorm  απο << χομπιστες γκρινιαρηδες>>.

Μην γίνεσαι άδικος. Η αρχική σειρά είχε δικαίως τεράστιο κοινό που την αγάπησαν άσχετα αν το τρίτο μέρος το έσκισαν με διάφορους τρόπους. Το andromeda ήταν κλωτσιά στα @@ από ένα παιχνίδι που περίμενες να έχει το ίδιο επίπεδο ποιότητας και προσοχής στη λεπτομέρεια όπως πριν. Δεν λέμε ότι δεν είχε και τα καλά του το andromeda όμως στο σύνολο του ήταν απογοητευτικό. Γενικά και εγώ δεν ακούω χομπίστες γκρινιάρηδες ή χομπίστες σαλιάρηδες όμως στο συγκεκριμένο η γκρίνια ήταν απόλυτα δικαιολογημένη. 

Γενικά είμαι της αρχής ότι η κάθε σειρά, το κάθε όνομα, το κάθε καθιερωμένο στυλ να μην αλλάζει πολύ και να δίνεται πάντα κατ' ελάχιστο η ίδια βαρύτητα που είχε δωθεί εξ' αρχής στους τομείς για τους οποίους η σειρά αγαπήθηκε. Αλλιώς μην κάνουν καν τον κόπο να το ονομάσουν (βάλε εδώ ότι θες) καθώς το μόνο που καταφέρνουν είναι να σχίζουν την κοινότητα και εν τέλη το παιχνίδι να μην πουλάει γιατί δεν καλύπτει ούτε το αρχικό κοινό αλλά ούτε και αρκετό από καινούργιο κοινό. Στην τελική ονόμασε το παιχνίδι σου αλλιώς και θα έχει καλύτερη τύχη (ή καθόλου τύχη ανάλογα). 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...