Προς το περιεχόμενο

Western Digital HD TV Media Player : O επώνυμος HD Media Player των €100


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χθες το πήρα και εγώ αλλα υπάρχει ένα πρόβλημα το συνδέω με HMDI και δεν βλέπω εικόνα το δοκίμασα και σε άλλη TV με άλλο καλώδιο HDMI πάλι το ίδιο το συνδέω με composite και όλα ok :S

του αλλάζω από μέσα να το βλέπει με HDMI και τίποτα λέτε να είναι καμενη η θύρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καλησπερα στο forum . εχω αγορασει τον wd tv αλλα στα mkv δεν μου παιζει τον ηχο εχω το firmware 1.02.10 prereleased.Ειδα στο forum οτι παιζει τον ηχο digital μονο με ενισχυτη. μηπως υπαρχει καποια ρυθμιση στο firmware οπου να διαλεγω τον τυπο ηχο π.χ απο digital σε stereo οπως στα .avi ? ή καποιο προγραμμα που να μου κανει convert του ηχου μαζι με οδηγιες πως να γινεται? Συγγνωμη για τα λαθη αλλα ειμαι καινουριος στο forum και ξαχνω λυσεις καθως και σχετικα ασχετος με θεματα converting για αυτον τον λογο ζηταω οδηγιες.Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χθες το πήρα και εγώ αλλα υπάρχει ένα πρόβλημα το συνδέω με HMDI και δεν βλέπω εικόνα το δοκίμασα και σε άλλη TV με άλλο καλώδιο HDMI πάλι το ίδιο το συνδέω με composite και όλα ok :S

του αλλάζω από μέσα να το βλέπει με HDMI και τίποτα λέτε να είναι καμενη η θύρα?

Υπαρχει προβλημα με την HDMI θυρα του WD και καποια καλωδια HDMI...

Παρε αυτο που παιζει 100% http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.751598

 

καλησπερα στο forum . εχω αγορασει τον wd tv αλλα στα mkv δεν μου παιζει τον ηχο εχω το firmware 1.02.10 prereleased.Ειδα στο forum οτι παιζει τον ηχο digital μονο με ενισχυτη. μηπως υπαρχει καποια ρυθμιση στο firmware οπου να διαλεγω τον τυπο ηχο π.χ απο digital σε stereo οπως στα .avi ? ή καποιο προγραμμα που να μου κανει convert του ηχου μαζι με οδηγιες πως να γινεται? Συγγνωμη για τα λαθη αλλα ειμαι καινουριος στο forum και ξαχνω λυσεις καθως και σχετικα ασχετος με θεματα converting για αυτον τον λογο ζηταω οδηγιες.Ευχαριστω

 

Αν ο ηχος ειναι DTS πρεπει να εχεις ενισχυτη ή να μετατρεψεις το αρχειο με το popcorn audio converter, δες παλιοτερα ποστ εχει συζητηθει πολλακις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ρε παιδιά...

 

ένας φίλος πήρε τη συσκευή και:

 

1. σε mkv δεν παίζει τον ήχο (μάλλον επειδή θα είναι DTS, αν διαλέξει να κατεβάζει με AC-3 θα είναι ΟΚ ; )

 

2. Σε κάποιες στιγμές σε μερικές ταινίες οι υπότιτλοι μένουν πολύ λίγο στην οθόνη, δεν προλαβαίνεις να διαβάσεις τι γράφουν. στο pc δεν το κάνει.

 

έχει αντιμετωπίσει κανείς τα παραπάνω;

 

ευχαριστώ

 

ΥΓ έχει το 1.02.07 firmware και οι επιλεγμένοι υπότιτλοι είναι GREEK ISO

Επεξ/σία από myst77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Ή αυτο που λες ή θα παρει ενισχυτη ή θα μετατρεπει το dts με το popcorn audio converter σε ac3.

 

2.Πεσ'του να βαλει το τελευταιο firmware που ειναι το 1.02.10 και να διαλεξει Greek Windows 1253

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ που έχω ενα Home cinema Philips και δέν εχει οπτική είσοδο αλλά μόνο coaxial υπάρχει τρόπος να το συνδέσω για αποκωδικοποίηση του DTS?

Αν βρεις αν μετατροπέα σαν και αυτο θα κανεις δουλεια.Ρωτα σε καταστηματα ηλεκτρονικων

optical_to_coaxial_rca.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είναι η πρώτη φορά που γράφω στο συγκεκριμένο forum. Κάνετε πολύ καλή δουλειά... so keep walking.

 

Αγόρασα κι εγώ εχθές το WD HD Media Player. Επιπλέον, να δηλώσω ότι έχω μία τηλεόραση LG LCD 32'' SCARLET, με 4 εξόδους HDMI 1.3 (DVI γράφει από πίσω) και δεν έχω Home Theater ή άλλο ενισχυτή.

 

Συνέδεσα κανόνικα το προϊόν, σύμφωνα με τις οδηγίες, δηλαδή: 1) συνέδεσα με καλώδιο HDMI 1.3 το Media Player με την TV και 2) συνέδεσα το MP με το WD Passport 250G που έχω, και αμέσως βρέθηκαν μεταξύ τους και έγινε η σάρωση του δίσκου.

 

Ως εδώ όλα καλά... Ωστόσο, αν και έχω τέλεια εικόνα στα video που αναπαράγω και οι υπότιτλοι δουλεύουν τέλεια, ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΗΧΟ!!! Έχω κάνει όλες τις πιθανές συνδέσεις, έχω συνδέσει το μηχανάκι με όλες τις εξόδους HDMI της TV, αλλά τίποτα... Κανονικά δεν θα έπρεπε να έχω και ήχο...???? Παρεπιπτόντως, συνέδεσα το MP με την TV με τα Components in και λειτουργεί κανονικά (με ήχο αλλά φυσικά πολύ χειρότερη ποιότητα).

 

Μήπως πρέπει να κάνω κάτι άλλο;;;; Sorry για το μακροσκελές μήνυμα αλλά από χθες έχω τρελαθεί και δε βρίσκω άκρη!!!! Μήπως το μηχάνημα είναι ελαττωματικό ;;;

 

Please help... Ευχαριστώ :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως αναπαράγεις αρχεία mkv που περιέχουν ήχο σε μορφή DTS; Αν ναι θα χρειαστείς κάποιον εξωτερικό αποκωδικοποιητή ή θα πρέπει να μετατρέψεις το format του ήχου του αρχείου σε AC3 για να μπορέσει το WD HD να το κάνει μετατροπή σε Stereo και να αναπαραγεί τελικά από τα ηχεία της τηλεόρασής σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα και εγώ εχθές.

Εντυπώσεις άριστες ιδιαίτερα μετά το firmware update με την prereleased έκδοση που διορθώνει το πρόβλημα με τους υπότιτλους στις .mkv ταινίες.

 

Σπασίματα παρατήρησα μόνο σε ένα 720p, το 10.000 B.C.

Προφανώς θα έχει συμπιεστεί με κάποιον παράξενο codec, και κάνει μόνο αυτό νερά, μιας και δοκίμασα τουλάχιστον άλλες πέντε ταινίες χωρίς κανένα πρόβλημα.

Ελπίζω να το διορθώσουν και αυτό κάποια στιγμή.

 

Άριστη αγορά για τα λεφτά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω βάλει την 1.02.10 από το site της wd και σε κάποιες ταινίες με DTS (όχι σε όλες) κολλάει η εικόνα και χάνεται ο ήχος. Πρέπει να πατήσω το Stop για να βγει στο μενού των περιεχομένων του σκληρού και να ξαναπατήσω το Play.

Υπάρχει κάποια λύση γι' αυτό το πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλο μηχανημα,το απεκτησα κι εγω.Και με το τελευταιο firmware,το 1.02.10 ειναι πολυ καλυτερο.

 

Δεν ξερω αν ειπωθηκε και προηγουμενως-δεν μπορεσα να διαβασω ολο το θεμα- το οτι υπερθερμαινεται μετα απο λιγες ωρες λειτουργιας.

Οταν καποια στιγμη μου κολλησε στα μενου,αναγκαστηκα να το βγαζω απο την πριζα οταν δεν λειτουργει.Αναπτυσσει πολυ μεγαλες θερμοκρασιες,πολυ μεγαλυτερες απο τον μετασχηματιστη που το συνοδευει.Η θερμοτητα ειναι τοσο μεγαλη που μεταδιδεται και στα στικακια.

 

Η ερωτηση-απορια μου ειναι η εξης:

Προκειμενου να εχουμε μια αδιαλειπτη επικοινωνια pc-σκληρου δισκου-wd tv θα μπορουσαμε να βαλουμε ενα usb hub στον σκληρο ; Ετσι θα ηταν συνδεδεμενος και με τα 2 ταυτοχρονα (pc,wdtv).

Το εχει κανει κανεις,λειτουργει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα τελευταια στο μηχανημα αυτο αν επιλεξω να το προχωρησω μπροστα αυτο που βλεπω μου εμφανιζει μαυρη οθονη.αναγκαστικα πρεπει να δω την ταινια απο την αρχη.εχει τυχει σε αλλον?συνηθως σε αρχεια m2ts,mkv 1080p 720p συμβαινει αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...