Προς το περιεχόμενο

Western Digital HD TV Media Player : O επώνυμος HD Media Player των €100


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλημέρα,

αγόρασα το εν λόγω player και μπορώ να πώ οτι είμαι πολύ χαρούμενος για την αγορά του!

Όμως δεν ξέρω γιατί δεν βλέπω ελληνικούς υπότιτλους απο τη στιγμή που έκανα το απαραίτητο update....

 

Γνωρίζει κανείς?

 

Επίσης η τηλεόραση μου δεν υποστηρίζει 1080 αλλά μόνο 720 ,

αν βάλω αρχείο καλλίτερης ποιότοτας θα το παίξει σωστά η τσάμπα το κατέβασμα? Αυτό γίνεται επειδή κάποιες ταινίες τις βρίσκω μόνο σε 1080p

 

Ευχαριστω πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά καλημέρα,

αγόρασα το εν λόγω player και μπορώ να πώ οτι είμαι πολύ χαρούμενος για την αγορά του!

Όμως δεν ξέρω γιατί δεν βλέπω ελληνικούς υπότιτλους απο τη στιγμή που έκανα το απαραίτητο update....

 

Γνωρίζει κανείς?

 

Επίσης η τηλεόραση μου δεν υποστηρίζει 1080 αλλά μόνο 720 ,

αν βάλω αρχείο καλλίτερης ποιότοτας θα το παίξει σωστά η τσάμπα το κατέβασμα? Αυτό γίνεται επειδή κάποιες ταινίες τις βρίσκω μόνο σε 1080p

 

Ευχαριστω πολύ

 

Στις ρυθμισεις της συσκευης λεει για τους υποτιτλους, εκει βαλε greek. Τωρα οτι κατεβασεις πανω απο 720p δεν θα δεις διαφορα λογο της τηλεορασης σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια πως καταλαβαινουμε οτι η τηλεοραση ειναι 1080ρ η 720ρ η οτιδηποτε αλλο. Εχω την LG 32LG300 με :

Aναλογία οθόνης 16:9

·HDMI x2

·XD ENGINE

·Ανάλυση εικόνας 1366 x 768

·Φωτεινότητα 500 cd/m2

·Δυναμικός Λόγος αντίθεσης 15000:1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως σε μένα με το 1.2.10 GR τα αρχεία ΜΚV δεν παίζουν. Συχνά πυκνά κολλήματα τόσο στο video όσο και στον ήχο. Επίσης το μέγεθος αυτών των αρχείων εμφανίζεται λάθος. Π.Χ. αρχείο 6GB εμφανίζεται 1,4GB. Δοκίμασα και άλλο MKV αρχείο και πάλι τα ίδια! Αντίθετα τα αρχεία AVI τα βλέπει και τα παίζει κανονικά. Επανήλθα στο προηγούμενο Firmware 1.1.2 GR και τα ίδια αρχεία παίζουν κανονικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως σε μένα με το 1.2.10 GR τα αρχεία ΜΚV δεν παίζουν. Συχνά πυκνά κολλήματα τόσο στο video όσο και στον ήχο. Επίσης το μέγεθος αυτών των αρχείων εμφανίζεται λάθος. Π.Χ. αρχείο 6GB εμφανίζεται 1,4GB. Δοκίμασα και άλλο MKV αρχείο και πάλι τα ίδια! Αντίθετα τα αρχεία AVI τα βλέπει και τα παίζει κανονικά. Επανήλθα στο προηγούμενο Firmware 1.1.2 GR και τα ίδια αρχεία παίζουν κανονικά!

 

Σε μενα ειναι ολα ενταξει παντως. Και σε avi αλλα και σε full hd mkv

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έχω ένα άλλο πρόβλημα......τι πρωτότυπο wd και πρόβλημα :).

 

Έχω μία philips pf5320 και το συνδέεω dvi (tv) hdmi (wd) και μου βγάζει μήνυμα ότι δεν υποστηρίζεται ο τύπος της εικόνας........

 

Καμιά ιδέα κανείς???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε γι αυτο δεν φταιει το μηχανημα, η τηλεοραση μεχρι τι αναλυση υποστηριζει;

 

 

 

Ανάλυση Ρυθµός ανανέωσης

640 x 480i 1Fh

640 x 480p 2Fh

720 x 576i 1Fh

720 x 576p 2Fh

1280 x 720 p 3Fh

1920 x 1080i 2Fh

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες γνωρίζει κάποιος αν βάλω σε εξωτερικό σκληρό ένα φάκελο VIDEO_TS θα αναγνωρίσει την ταινία να την παίξει; Ο φάκελος μέσα θα έχει τα γνωστά αρχεία IFO,VOB,BUP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....Παίδες γνωρίζει κάποιος αν βάλω σε εξωτερικό σκληρό ένα φάκελο VIDEO_TS θα αναγνωρίσει την ταινία να την παίξει; Ο φάκελος μέσα θα έχει τα γνωστά αρχεία IFO,VOB,BUP.....

 

η ταινια θα παιξει κανονικα.

δοκιμασμενο με το 1.01.02

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...