Προς το περιεχόμενο

Western Digital HD TV Media Player : O επώνυμος HD Media Player των €100


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά αυτό το μηχανάκι παίζει με δίσκο 2,5'' ο οποίος έχει ένα καλώδιο USB (π.χ. WESTERN DIGITAL PASSPORT) ή χρειάζεται διπλό καλώδιο Υ και εξωτερική τροφοδοσία;;;

 

 

Σαφέστατα και δεν χρειάζεται καλώδιο Υ. Το wd hd προσφέρει την απαιτούμενη τροφοδοσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

σκέφτομαι να πάρω τα ηχεία Z-5500 της Logitech που έχουν οπτική είσοδο για τον ήχο κ να τα συνδέσω κ με το wdtv!

τι λέτε αξίζει σαν ιδέα, μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα συνδεσμολογίας?

το έχει κάνει κανείς?

 

ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...- Όταν σε ταινίες που έχουν μαύρες μπάρες και πάνω κάτω, ολισθήσεις την εικόνα προς τα πάνω ώστε οι υπότιτλοι να πέφτουν μέσα στην κάτω μαύρη μπάρα, τότε σταματά η εμφάνισή τους....

 

το προβλημα αυτο ισχυει μονο με τους ελληνικους

υποτιτλους ή με ολους???????

 

Ισχύει τουλάχιστον για ελληνικούς και για αγγλικούς...

 

Είχα συνηθίσει να μετακινώ την εικόνα προς τα πάνω ώστε οι υπότιτλοι να πέφτουν στο κάτω μαύρο τμήμα (μόνο σε όσες ταινίες η κάθετη διάσταση είναι μικρότερη από 1080p, π.χ. 820). Και αυτό το κάνεις γιατί αλλιώς όταν οι υπότιτλοι είναι 2 γραμμών ο ένας πέφτει μέσα στο πλάισιο της εικόνας και ο άλλος στο μαύρο τμήμα. Σίγουρα δεν είναι τόσο τρομερό αλλά στην 1.01.02 γινόταν σωστά. Μάλλον είναι bug και ελπίζω να διορθωθεί..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα συνειδητοποίησα ότι το 70% των mkv που έχω ,είναι με dts ήχο...

Οπότε μονόδρομος η αγορά ενισχυτή και ηχείων για την πλήρης αξιοποίηση της συσκευής!

Ενα firmware με dts dοwnmix θα ήταν ΤΕΛΕΙΟ αλλά επειδή το έψαξα λίγο και δια στόματοs και της ίδιας της WD ΔΕΝ παίζει να βγει τέτοια αναβάθμιση απο την εταιρεία!

ΜΟΝΟ αν τίποτα χακεράδες θα ''κάνουν'' την δουλειά με κάποιο δικό τους firmware... Κάτι διάβασα ότι ετοιμάζεται κάτι!!!

Μακάρι... :-)

Πάντως παιδιά η συσκευή τα σπάει ... απίστευτη ποιότητα! Με μελλοντική αναβάθμιση θα γίνει ΤΕΛΕΙΟ!!! :-)

Επεξ/σία από hasiotis_john
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκέφτομαι να πάρω τα ηχεία Z-5500 της Logitech που έχουν οπτική είσοδο για τον ήχο κ να τα συνδέσω κ με το wdtv!

τι λέτε αξίζει σαν ιδέα, μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα συνδεσμολογίας?

το έχει κάνει κανείς?

 

ευχαριστώ!

 

Λέγοντας ηχεία μάλλον εννοείς όλο το πακέτο της Logitech Z-5500 (http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=19&product=735345).

Αν αυτό εννοείς, τότε δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Έχω δει συνδεδεμένα πάνω του με το optical, WD Media Player, xbox360 και ps3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια να ρωτησω κατι. Γιατι στη beta version 1.02.10 tτο μεγεθος των χαρακτηρων ειναι απο 24 εως 40 ενω στη προηγουμενη 1.01.02.gr ηταν μεγαλυτερη; Αυτο θα διορθωθει στην οριστικη εκδοση που περιμενουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι οι 2 τους δεν εχουν καμια σχεση οσον αφορα ποιος την εβγαλε.Η 1.02.10 beta προερχεται απο την WD και η GR ειναι unofficial.Nομιζω παντως οτι καπου ειδα οτι εχει βγει και η 1.02.10 GR.Για κανε καμια βολτα στα 2 γνωστα ελληνικα site που ασχολουνται με ηχο και εικονα και νομιζω οτι θα το βρεις.

 

 

ΕDIT: http://www.mediafire.com/?ytnimllyd2o

 

Οριστε το link που μεγαλωνει τους υποτιτλους και ειναι προσαρμοσμενο στην τελευταια εκδοση.Ενας Πορτογαλος το εχει φτιαξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω θα το δοκιμασω

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 21:17 ----------

 

Παιδια λυστε μου μια απορια. Κανω κανονικα εγκατασταση το popcorn audioconverter, βαζω την ταινια mkv και οταν παταω το run μου γραφει unable to execute mkvinfo η αλλη φορα τοThe system cannot find the path specified.

Τι λαθος κανω ρε παιδια, μου εχουν σπασει τα νευρα

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 21:18 ----------

 

Παιδια λυστε μου μια απορια. Κανω κανονικα εγκατασταση το popcorn audioconverter, βαζω την ταινια mkv και οταν παταω το run μου γραφει unable to execute mkvinfo η αλλη φορα τοThe system cannot find the path specified.

Τι λαθος κανω ρε παιδια, μου εχουν σπασει τα νευρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω θα το δοκιμασω

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 21:17 ----------

 

Παιδια λυστε μου μια απορια. Κανω κανονικα εγκατασταση το popcorn audioconverter, βαζω την ταινια mkv και οταν παταω το run μου γραφει unable to execute mkvinfo η αλλη φορα τοThe system cannot find the path specified.

Τι λαθος κανω ρε παιδια, μου εχουν σπασει τα νευρα

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 21:18 ----------

 

Παιδια λυστε μου μια απορια. Κανω κανονικα εγκατασταση το popcorn audioconverter, βαζω την ταινια mkv και οταν παταω το run μου γραφει unable to execute mkvinfo η αλλη φορα τοThe system cannot find the path specified.

Τι λαθος κανω ρε παιδια, μου εχουν σπασει τα νευρα

 

Τσέκαρε ότι τα αρχεία που χρειάζεται το πρόγραμμα (π.χ. mkvinfo.exe) είναι στον σωστό κατάλογο. Ή το αντίστροφο, ο κατάλογος που βρίσκονται τα αρχεία να ταιρίαζει με αυτόν που έχει ρυθμιστεί στο audioconverter.

 

Αν δεν ισχύουν τα παραπάνω τότε το audioconverter έχει κόκκινα τα σημεία που αναφέρονται οι κατάλογοι με τα αντίστοιχα προγράμματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναεπελεξε το mkvinfo.exe το οποιο πρεπει να ειναι μεσα στο C:\Tools\MKVtoolnix\.Να θυμισω οτι το source και το output δεν πρεπει να ειναι στον ιδιο φακελο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι οι 2 τους δεν εχουν καμια σχεση οσον αφορα ποιος την εβγαλε.Η 1.02.10 beta προερχεται απο την WD και η GR ειναι unofficial.Nομιζω παντως οτι καπου ειδα οτι εχει βγει και η 1.02.10 GR.Για κανε καμια βολτα στα 2 γνωστα ελληνικα site που ασχολουνται με ηχο και εικονα και νομιζω οτι θα το βρεις.

 

 

ΕDIT: http://www.mediafire.com/?ytnimllyd2o

 

Οριστε το link που μεγαλωνει τους υποτιτλους και ειναι προσαρμοσμενο στην τελευταια εκδοση.Ενας Πορτογαλος το εχει φτιαξει.

 

εννοείς ότι μεγαλώνει τους υπότιτλους πάνω από το 40?

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 11:51 ----------

 

το δοκίμασα κ πραγματικά επιτέλους μεγαλώνουν πάνω από 40! εγώ τους έβαλα 52!

 

ποια είναι τα 2 γνωστά ελληνικά site που ασχολούνται με ήχο και εικόνα??? μήπως έχει βγει κ τίποτα άλλο εξίσου ενδιαφέρον???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...