Προς το περιεχόμενο

Western Digital HD TV Media Player : O επώνυμος HD Media Player των €100


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το θεμα ειναι παιδια οτι παλαιοτερα το wd ειχε ενα θεμα με τους υποτιτλους το οποιο διορθωσε μετα : τους επαιζε σε μια εκδοση UTF στα κεφαλαια ή με παραληψη των γραμματων που ειχα οξιες, το οτι το Xtreamer παιζει και αυτο τους υποτιτλους σε UTF χωρις καποιος να μας επιβεβαιωνει οτι παιζουν κανονικα ειναι ενα "ΘΕΜΑ". Αν εχει καποιος καποια αποψη ας την μοιραστει μαζι μας (μη την πατισουμε σε αυτο και περιμενουμε μετα νεα Firmwear).

 

p.s.Ομως εχει ενα μεγαλο πλεονεκτημα το Xtreamer, εχει το wifi ενσωματωμενο στην τιμη και δεχεται εσωτερικο σκληρο.

 

>Ναι με μια σημαντική διαφορά το νέο wd hd tv live 
θα υποστηρίζει dts downmix και γενικότερα dts και 
θα έχει πολυ ποιο δυνατό chipset από το παλιό wd hd tv 
και νομίζω και από αυτό το xtreamer που λέτε.

 

Οταν μιλαμε για πιο δυνατο Chipset εννοουμε οτι θα εχει αργοτερα με αναβαθμισεις περισσοτερες δυνατοτητες ; γιατι προς το παρον δεν το βλεπω να κανει περισσοτερα πραγματα απο καποια αλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσεξτε οσον αφορα το Xtreamer πολλα πραγματα διαφημιζονται χωρις να παρεχονται, με υποσχεσεις για μελλοντικα firmware που κανεις δεν ξερει ποτε και αν θα γινουν (π.χ. η ταχυτητα αναπαραγωγης μεσω δικτυου, τα torrents κλπ). Καλο ειναι να αγοραζεις αυτο που κανει αυτα που θες, οχι αυτο που ΘΑ τα κανει... Κατι αλλο σημαντικο ειναι [ame=http://www.youtube.com/watch?v=_U6TTw9kAm0]αυτο[/ame]

 

Το τσιπακι στο Xtreamer ειναι κατωτερο του Egreat 34A και πολυ κατωτερο του νεου WD Live.

Οι συσκευες με τα νεα τσιπακια Sigma 8655 (WD Live) και 8642/3 (Popcornhour C-200, Dune 3) ανηκουν στην επομενη γενια. Χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν εχουν και αυτα διαφορα bugs...

Διαβαστε τα forums πριν αγορασετε, για να μη εχετε δυσαρεστες εκπληξεις...

 

(Εγω προς το παρον κραταω το E-great Μ34A. Δε βλεπω κατι στα αλλα που να χρειαζομαι...ασε που την εχω καταβρει με τη sata θυρα :-))

 

DTS downmix εχουν ολα πλεον. Το WD Live εχει μεγεθος υποτιτλων εως 40 και απλα/εντονα, επισης και συγχρονισμο υποτιτλων (με το δεξια/αριστερα την ωρα που παιζεις την ταινια ανα 100msec)...

Επεξ/σία από furious99
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το wd live όταν παίζει m2ts καθαρό απο bluray download, πως δουλεύουν οι υπότιτλοι? Με το ίδιο στυλ όπως τα mkv,avi? Ονομασία με το ίδιο όνομα κλπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το wd live όταν παίζει m2ts καθαρό απο bluray download, πως δουλεύουν οι υπότιτλοι? Με το ίδιο στυλ όπως τα mkv,avi? Ονομασία με το ίδιο όνομα κλπ?

Το προηγουμενο (και κατα πασα πιθανοτητα και αυτο) δεν επαιζε εσωτερικους .PGS υποτιτλους στα blu-ray, μονο .SRT εξωτερικους (με το ιδιο ονομα στον ιδιο φακελο).

 

Ναι εννοείτε αρκεί να μην έχει ενσωματωμένους υπότιτλους το αρχείο m2ts αν θες να του βάλεις εξωτερικούς και το αντίστροφο.

Καμια σχεση με τα WD αυτο, αυτη τη βλακεια την εχουν μονο τα NMT στα .mkv... Στα WD επιλεγεις οποιον υποτιτλο θες (βλεπει και εσωτερικους και εξωτερικους ταυτοχρονα στα .mkv και διαλεγεις ο,τι θες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα WD επιλεγεις οποιον υποτιτλο θες (βλεπει και εσωτερικους και εξωτερικους ταυτοχρονα στα .mkv και διαλεγεις ο,τι θες).

 

Αυτό οφείλω να ομολογήσω ότι δεν το ήξερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εγω αγορασα το WD TV γιατι διαβασα εδω οτι με τα καινουργια firmware παιζει τους ελληνικους υποτιτλους. Το δικο μου εχει τα firmware 1.02.07 (τα τελευταια τα οποια εχει στο site της η WD) και δεν παιζει τους ελληνικους εξωτερικους υποτιτλους STR. Βλεπει τους υποτιτλους αλλα δεν παιζει τους ελληνικους χαρακτηρες τους αγγλικους κανονικα και τους ελληνικους αλαμπουρνεζικα.Γνωριζει κανεις τον λογο ? Αντιμετωπίζει κανείς αλλος το ιδιο προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εγω αγορασα το WD TV γιατι διαβασα εδω οτι με τα καινουργια firmware παιζει τους ελληνικους υποτιτλους. Το δικο μου εχει τα firmware 1.02.07 (τα τελευταια τα οποια εχει στο site της η WD) και δεν παιζει τους ελληνικους εξωτερικους υποτιτλους STR. Βλεπει τους υποτιτλους αλλα δεν παιζει τους ελληνικους χαρακτηρες τους αγγλικους κανονικα και τους ελληνικους αλαμπουρνεζικα.Γνωριζει κανεις τον λογο ? Αντιμετωπίζει κανείς αλλος το ιδιο προβλημα?

 

Μεσα στα settings πρεπει να γυρισεις την κωδικοποιηση στο GREEK!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεσα στα settings πρεπει να γυρισεις την κωδικοποιηση στο GREEK!

 

Ελα ρε σ, αυτο ηταν !!! Χιλια ευχαριστώ ρε φιλε να'σε καλα!! Ειχα αρχισει να απελπίζομαι. Ειμαι με Αγγλικους υποτιτλους εδω και δυο εβδομαδες τωρα!! Ευχαριστώ και παλι!!:-D:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα καλά όταν αγοράζεται ένα μηχάνημα δεν το ψάχνετε(Στα μενού και στα manual) να δείτε τι παιζει και τι δυνατότητες έχει.

Με το παραμικρό δηλαδή λέτε δεν π.χ. δεν παιζει ελληνικούς υπότιτλους κ.τ.λ.

Μάλλον τα θέλετε όλα στο πιάτο γι' αυτό και απελπίζεστε αν δεν τα έχετε στο πιάτο.

 

Όλα αυτά τα λέω με αφορμή το ποστ του soko251.

Soko251 χωρίς παρεξήγηση έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά,

 

πήρα το player, πολύ καλό!!! έχω 2 απορίες, αρχικά σε μια ταινία 1080p με ανάλυση 1920 χ 800 μου έχει χάλια εικόνα, πιξελιάζει, αλλά ήχο και υπότιτλο οκ...ειναι το transformers του 2007...γιατί γίνεται αυτό; το transformers το καινούργιο, πάλι 1080p 1920 χ 800το τρέχει μια χαρά....

 

δεύτερον, βάζω το fifth element σε 720p και ενώ έχει τέλεια εικόνα δε μου βγάζει τους υπότιτλους ενώ υπάρχουν (δείχνει να τους επιλέγει αλλά δε φαίνονται) και δεν έχει ήχο (λέει ότι το audio δεν είναι συμβατό)...είναι wmv, παίζει ρόλο;;;

 

τι να κάνω;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα καλά pkazasidis πήγες και πήρες το παλιό πρώτο μοντέλο ενώ σε κάνα 10μερο θα βγει το νέο μοντέλο και στα ελληνικά καταστήματα.

Βλακεία έκανες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα καλά pkazasidis πήγες και πήρες το παλιό πρώτο μοντέλο ενώ σε κάνα 10μερο θα βγει το νέο μοντέλο και στα ελληνικά καταστήματα.

Βλακεία έκανες.

 

Δε με πολυπειράζει μιας και σε μερικές μέρες πάω φαντάρος και ήθελα να δω HD ταινίες και το pc μου δε τραβάει 1080p...όταν γυρίσω θα πάρω το καινούργιο και αυτό θα πάει μόνιμα σε άλλη tv...και επίσης η τιμή του είναι πολύ καλή.....

Δε μου απάντησες όμως τι γίνεται....δε ξέρω αν με επόμενο fw (έβαλα το 1.02.11) λυθεί το θέμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...