Προς το περιεχόμενο

Western Digital HD TV Media Player : O επώνυμος HD Media Player των €100


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σκεφτόμουν να πάρω ενισχυτή για να έχω ήχο dts,σκέφτηκα όμως ότι θα μου πάει πιο φτηνά να πάρω το WD TV LIVE HD Media Player, καλύτερα δεν είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εννοείται φίλε μου οτι θα παρεις το LIVE.Κανε υπομονή λίγες ακόμα ημερες και θα έχεις το καινουριο.Εγώ που έχω το παλιό είμαι σε δίλημμα να το παρω ή οχι.Σίγουρα προσφέρει περισσότερες ευκολίες υπηρεσίες αλλά και πάλι να δώσω λεφτά για κατι που ήδη έχω και κάνω καλά την δουλεία μου?φαντάζομαι οτι θα ειναι και δυσκολο να το πουλήσω απο τη στιγμή που έχει βγει νεότερο μοντελο και πιο ολοκληρωμένο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου κάνει εντύπωση που δεν έχει αναφερθεί πουθενά το DVDMOD και το WDLXTV . Είναι και τα δύο custom firmwares.

 

Είναι το DVD custom firmware που έχει έναν συγκεκριμένο σκοπό: Να βλέπει και usb DVD.

http://b-rad.cc/wdtv-firmware-dvd-enabled

 

Υπάρχει και το XDLXTV το οποίο υποστηρίζει και usb ethernet ή wifi adampter για να κάνεις και Streaming.

http://b-rad.cc/wdlxtv

Επεξ/σία από StavrosD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες γνωριζετε που θα βρω καλωδιο για να συνδεσω το media player με DTS ενισχυτη αυτο με την οπτικη ινα???

 

πλαισιο/media markt/κοτσοβολς/multirama και οτι πουλαει ηλεκτρονικα ειδη. Υπαρχουν ποιοτητες και ποιοτητες, μην παρεις το πιο φτηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια οταν εχεις ενισχυτη δεν υπαρχει λογος να παει καποιος να αγορασει το καινουργιο μιας και το μονο σημαντικο που προσφερει ειναι το DTS. ο Ενισχυτης λυνει τα οποια προβληματα ηχου.

Εμενα ο ενισχυτης μου κανει αποδικωποιηση ηχου DTS και HD-DTS,τωρα οσο αναφορα για το internet στην tv αυτο το κανεις και με το PS3.

Επισης οσο αναφορα καποια προβληματα αναπαραγωγης των Full HD (και οτι το καινουργιο εχει καινουργιο chip) πιστευω οτι με το καινουργιο firmware θα λυθουν τα οποια προβληματα υπαρχουν.

Αρα για μενα με την ελευση του καινουργιου θα ειναι μια καλη ευκαιρια να αγορασετε το παλαιο μιας και λογικα θα πεσει η τιμη(για αυτους που εχουν ενισχυτη!!).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια οταν εχεις ενισχυτη δεν υπαρχει λογος να παει καποιος να αγορασει το καινουργιο μιας και το μονο σημαντικο που προσφερει ειναι το DTS. ο Ενισχυτης λυνει τα οποια προβληματα ηχου.

Εμενα ο ενισχυτης μου κανει αποδικωποιηση ηχου DTS και HD-DTS,τωρα οσο αναφορα για το internet στην tv αυτο το κανεις και με το PS3.

Επισης οσο αναφορα καποια προβληματα αναπαραγωγης των Full HD (και οτι το καινουργιο εχει καινουργιο chip) πιστευω οτι με το καινουργιο firmware θα λυθουν τα οποια προβληματα υπαρχουν.

Αρα για μενα με την ελευση του καινουργιου θα ειναι μια καλη ευκαιρια να αγορασετε το παλαιο μιας και λογικα θα πεσει η τιμη(για αυτους που εχουν ενισχυτη!!).

Μάλλον δεν τα γνωρίζεις όλα και γι' αυτό δικαιολογώ την άποψη που έχεις επί του θέματος.

Και εξηγώ:

Σε μερικά πολύ βαριά αρχεία βίντεο το 1 μοντέλο είτε κολλάει είτε πιξελιάζει και γενικότερα δεν τα αναπαράγει σωστά ακόμα και νέο fw να βγει και αυτό γιατί πολύ απλά το chipset(Και όχι τόσο το firmware) που είναι υπεύθυνο για την αναπαραγωγή του κάθε βίντεο δεν είναι τόσο δυνατό όσο του νέου μοντέλου ώστε να μπορέσει να ανταπεξέλθει στο το κάθε βαρύ βίντεο χωρίς πρόβλημα.

Για 'μένα αυτό και μόνο φτάνει ώστε να προτιμήσω το νέο από το παλιό.

Το ότι βέβαια έχει υποστήριξη dts και δικτύου δεν με χαλάει καθόλου γιατί πολύ απλά έγινε ποιο ολοκληρωμένο σαν media player.

Και όσο αφορά το ps3 δεν έχουν όλοι ps3 γιατί πολύ απλά κόστιζε 400 ευρώ και τώρα 300 ευρώ οπότε πιστεύω πάει πάρα μα πάρα πολλά λεφτά αν υπολογίζεις μαζί και την αγορά του πρώτου wd hd tv κοντά στα 80 ευρώ τότε βγάζεις ένα σύνολο 380 ευρώ ενώ με 120 - 130 ευρώ μπορείς να έχεις ένα αξιοπρεπές media player που θα μπορεί να παιζει τα πάντα χωρίς απολύτως κανένα πρόβλημα κολλημάτων και πιξελιάσματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.wdc.com/en/products/wdtv/

τελικα to prerealese fw το εκανε κ official..το εχει βαλει κανεις?

 

Την έχω βαλέι φίλε μου πέρα απο τις αισθητικές βελτιώσεις η ουσία είναι εδώ

 

Τώρα να επανέλθω λίγο στο θέμα του ήχου(DTS issue).Όσοι φίλοι διαθέτουν κάρτες ήχου Creative sound blaster(και οχι μονο) με Optical In μπορούν να συνδέσουν το WDTV (και PS3) πάνω στην κάρτα τους και να ακούσουν από τα ηχεία τους ό,τι ήχο θέλουν DTS,Dolby Digital κτλ κτλ.Αρκεί βέβαια να επιλεχθεί ο εσωτερικός decoder της κάρτας και εννοείται η κάρτα να υποστηρίζει τα φορματ ήχου που μας ενδιαφέρουν.Έτσι αποφεύγεται η δαπανηρή αγορά ενισχυτή,home theater με οπτική θύρα κτλ.Εγώ έχω κάνει τις δοκιμές μου σε κάρτες της σειράς ZS και XFI.Το αναφέρω αυτό γιατί υπάρχει ένας παροξυσμός στο θέμα ήχου και όχι μόνο ειδικά με την έλευση του WDTV Live και κατά πόσο αξίζει να γίνει μετάβαση σε αυτό.Το μόνο έξοδο είναι ένα καλώδιο toslink .Όλα τ άλλα αφήστε να τα κάνει η κάρτα ήχου και τα ηχεία σας :-)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα να βαλω το 1.03.1 και κοντεψα να παθω εγκεφαλικο.

Το κατεβασα σαν official απο το site της WD το περασα στο στικακι εβαλα να το κανει και κολλησε στο 0% του update και το αφησα κανα 30λεπτο αλλα τιποτα.Αναγκαστικα το εβγαλα απο την πριζα και ψιλοεγινε τουβλο....Δεν εκκινουσε με τιποτα εμενε στην οθονη με το λογοτυπο.Παλι καλα πηρε το προηγουμενο prerelease και γλυτωσα το εγκεφαλικο!Εχει βαλει κανεις το Official 1.03?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...