Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για ένα καλύτερο site


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα σχετικά με την εφαρμογή insomnia iphone ενώ στα email με ειδοποιεί για νέα προσωπικά μηνύματα στην εφαρμογή δεν μου τα εμφανίζει και συνήθως όταν είμαι με το 3g-4g μόλις συνδεθώ με το wifi θα έλεγα πως τις περισσότερες φορές τα εμφανίζει . (iphone 6 ios9)

 

 

​*πιθανόν υπάρχεις κάποιο θέμα για πρόβλημα με την εφαρμογή οπότε ας μεταφερθεί εκεί προσπάθησα να το βρω αλλά μάταια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όταν κάποιος παραθέτει ένα μήνυμά σου δεν θα βόλευε στην ειδοποίηση να γράφει και σε ποιο θέμα είναι το μήνυμα; Όπως γίνεται όταν κάποιος κάνει like.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ναι..το insomnia , με λιγα λογια , θα χασει πολλες 'διευκολύνσεις' οπως οι αγγελιες..γι αυτο και δεν το κανουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα μπορούσατε να κάνετε τη navbar floated top ώστε να μην χρειάζεται όλο το scroll κάθε φορά....

 

Αν γίνεται να ενεργοποιείται με επιλογή οκ, γιατί πολλοί που μπαίνουν από συσκευές με μικρή οθόνη θα χάνουν χώρο χωρίς λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα συμφορουμήτες, καλησπέρα αγαπητοί mods.

 

Μια ιδέα που έχει site με παρόμοιο layout (mybike) στα προφίλ, είναι ότι εμφανίζεται η συνολική βαθμολογία μέλους. Πιστεύω εδώ είναι ορατή μόνο απο τα μέλη της διαχείρησης.

 

Το ερωτημα μου είναι, δεν θα ήταν καλό να ήταν ορατή απο όλους? Είναι καλό να γνωρίζουμε ποιος προωθεί την καλή διάθεση και βοηθάει τον κόσμο, και ποιος λαμβάνει πόντους ποινής απο τους διαχειρηστές για να είμαστε προετοιμασμένοι για ενδεχόμενο ξέσπασμα.

 

Σας ευχαριστώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα συμφορουμήτες, καλησπέρα αγαπητοί mods.

 

Μια ιδέα που έχει site με παρόμοιο layout (mybike) στα προφίλ, είναι ότι εμφανίζεται η συνολική βαθμολογία μέλους. Πιστεύω εδώ είναι ορατή μόνο απο τα μέλη της διαχείρησης.

 

Το ερωτημα μου είναι, δεν θα ήταν καλό να ήταν ορατή απο όλους? Είναι καλό να γνωρίζουμε ποιος προωθεί την καλή διάθεση και βοηθάει τον κόσμο, και ποιος λαμβάνει πόντους ποινής απο τους διαχειρηστές για να είμαστε προετοιμασμένοι για ενδεχόμενο ξέσπασμα.

 

Σας ευχαριστώ

τι είναι οι πόντοι ποινής γιατί εχτές κάτι πήρε το μάτι μου !! και τα ban ποσά είδη είναι και πως μπορεί κάποιος να ενημερωθεί για πόντους ποινής και στους πόσους πόντους υπάρχει κλείσιμο λογαριασμού !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι είναι οι πόντοι ποινής γιατί εχτές κάτι πήρε το μάτι μου !! και τα ban ποσά είδη είναι και πως μπορεί κάποιος να ενημερωθεί για πόντους ποινής και στους πόσους πόντους υπάρχει κλείσιμο λογαριασμού !!

υπαρχουν οι ποντοι ποινής  - υπαρχει και ο ξαφνικός θανατος όμως !

ban και κάτω :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

     Αγαπητοί φίλοι,

  Ασφαλώς και δεν είμαι βέβαιος αν έπρεπε να τοποθετήσω το συγκεκριμένο μήνυμα στο συγκεκριμένο forum, αλλά προς το παρόν δε μπορώ να βρω κάποια πιο κατάλληλη θέση. Ζητώ συγνώμη αν κάνω λάθος.
 Από πολύ μικρή ηλικία είμαι φανατικός φίλος του ραδιοφώνου. Δε μ' ενδιέφεραν όμως ποτέ ιδιαίτερα οι τοπικοί σταθμοί και τα FM.
 Αντίθετα είχα (και έχω) πολύ ζωηρό ενδιαφέρον για τα μεσαία και τα βραχέα κύματα και οποιονδήποτε μακρινό σταθμό μπορεί να βρει και ν' ακούσει κανείς εκεί.
 Ο λόγος που αποφάσισα να γράψω είναι ότι θα ήθελα οι διαχειριστές του Insomnia να δημιουργήσουν ένα ξεχωριστό forum για το ραδιόφωνο. Ναι μεν η τηλεόραση παίζει σημαντικό ρόλο στη ζωή μας κι έχει ιδιαίτερα μεγάλο κοινό, δεν παύουν όμως και οι ραδιοφωνικές εκπομπές να έχουν αρκετούς ακροατές. Κι όταν μιλάω για ραδιόφωνο, δεν έννοω κάποια συγκεκριμένη μπάντα ή τύπο προγράμματος. Θα μπορούσε να δημιουργηθεί ένα ξεχωριστό forum που να τ' αγκαλιάζει όλα, FM, AM, βραχέα, αξιολόγηση εκπομπών, Internet Radio, ακόμα και το DRM, το οποίο είναι ένα σχετικά νεότευκτο πρότυπο ψηφιακής εκπομπής στα βραχέα.

Σας ευχαριστώ πολύ και αναμένω με ενδιαφέρον τα σχόλια και τα σχολιανά όλων σας,
Μ' ένα ζεστό και φιλικό γουργούρισμα,
Ο Άσπρος Γάτος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να βρει και πολλους φαν το θεμα σου, κάποιοι σήμερα ισως να μην έχουν καν υπόψην τους την ύπαρξη μεσαίων και ακόμα χειρότερα βραχέων εκπομπών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Νίκο,

 

Όπως είπαμε δεν εννοώ να δημιουργηθεί ένα νέο forum αυστηρά για τα μεσαία και τα βραχέα. Εννοώ τη δημιουργία ενός forum γενικα περί ραδιοφώνου, προφανώς ακόμα και Internet Radio.

 

Ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να διαβάσεις την πρότασή μου και ν' απαντήσεις,

 

Ο Άσπρος Γάτος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να ξαναπροτείνω, μιας και μου χρειάζεται πάρα πολύ συχνά,

κάτι που είχα προτείνει και πριν 800 χρόνια αλλά κλασσικά η πρόταση πήγε στον βρόντο.

 

Όταν πηγαίνεις στα θέματα ή τα posts που έχεις δημοσιεύεσει, μπορείς να κάνεις ταξινόμηση τους ανα:

τελευταία ενημέρωση / τίτλο / απαντήσεις / εμφανίσεις

που εκτός απ τα δύο πρώτα τα άλλα είναι άχρηστα.

 

Θα ήθελα να γινόταν ταξινόμηση και κατά χρόνο δημοσίευσης ώστε να μπορείς να βλέπεις τα πιο πρόσφατα θέματα ή posts σου με σειρά παλαιότητας και έτσι να βρίσκεις εύκολα κάτι που ψάχνεις.

Πριν χρόνια αυτή η δυνατότητα υπήρχε και βόλευε πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τα του ραδιοφώνου πιστεύω πως θα υπάρχουν αρκετοί στο Ινσόμνια (συμπεριλαμβανομένου και εμού) που να ενδιαφέρονται έστω για συζητήσεις περί συγκεκριμένων εκπομπών και podcasts. Δε ξέρω αν το θέμα θα άξιζε ολόκληρο subforum, αλλά θα μπορούσε να ενωθεί με το subforum της μουσικής και να μετονομαστεί πχ σε Μουσική & Ραδιόφωνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...