Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για ένα καλύτερο site


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ν

 

Θα ήταν κάλο τα κλειδωμένα θέματα να διαγράφονται για να μπορούμε ευκολότερα να βρίσκουμε κάποια θέματα !

 


 

Ναι, δε μας φτάνει που αρχείο 5000 ίδιων θεμάτων το προσπερνάνε και ανοίγουν ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο ίσα για να μας σπάνε τα νεύρα και να γεμίζουμε σελίδες, άμα τα διαγράψουμε και αυτά ζητώ που καήκαμε. Όλεθρος και καταστροφή μια για πάντα το insomnia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

α.τα θεματα οχι δεν διαγραφονται.μετα απο καποιο σημειο κλειδωνονται και γινονται σαν archive και φαινεται το μυνημα

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.

αυτο ομως δεν σημαινει οτι πρεπει να σβηστουν.τοτε χανεται η εννοια του forum και να βρει καποιος κατι εστω και παλιο που τον ενδιαφερει.επισης κλειδωνονται θεματα οταν καποιος τα ξεθαβει χωρις να σημαινει οτι αυτο το θεμα πρεπει να σβηστει επειδη ειναι παλιο.για καποιους μπορει να μην ειναι σωστο αυτο και δεν θα διαφωνησω αφου καποιος μπορει να θελει να ρωτησει κατι αναλογο στο θεμα.βεβαια αυτο εχει και το αναποδο αποτελεσμα καποιος να πηγαινει και να απανταει σε μια ερωτηση πριν 5 χρονια που ρωτησε καποιος και μαλιστα σε θεματα που δεν εχει καποιο νοημα να απαντηθει 5 χρονια μετα.πχ θα παρω pc σε μια βδομαδα και ο αλλος 1 χρονο μετα να του λεει τι να παρει.


Πολυ χρησιμο θα ηταν αν υπηρχε ενας catcher οπως στο mirc που να αφορα τα quotes που κανει καποιος σε μας ή οταν αναφερεται το nickname μας στα ποστ του φορουμ (πχ καποιος να μας ρωταει κατι δημοσια).

Δηλ. οποτε καποιος κανει παραθεση δικο μας ποστ, να υπαρχει notification. To ιδιο και αν αναφερθει το nickname μας.

Μου ετυχαν πολλες περιπτωσεις που εγιναν quotes απο δικα μου ποστ αλλα δεν το πηρα χαμπαρι γιατι μπορει πχ να μην διαβασα το φορουμ 2-3 μερες.

οσο θυμαμαι υπαρχει επιλογη οταν γινει quote ενα θεμα σου να σου ερθει email.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α.τα θεματα οχι δεν διαγραφονται.μετα απο καποιο σημειο κλειδωνονται και γινονται σαν archive και φαινεται το μυνημα

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.

αυτο ομως δεν σημαινει οτι πρεπει να σβηστουν.τοτε χανεται η εννοια του forum και να βρει καποιος κατι εστω και παλιο που τον ενδιαφερει.επισης κλειδωνονται θεματα οταν καποιος τα ξεθαβει χωρις να σημαινει οτι αυτο το θεμα πρεπει να σβηστει επειδη ειναι παλιο.για καποιους μπορει να μην ειναι σωστο αυτο και δεν θα διαφωνησω αφου καποιος μπορει να θελει να ρωτησει κατι αναλογο στο θεμα.βεβαια αυτο εχει και το αναποδο αποτελεσμα καποιος να πηγαινει και να απανταει σε μια ερωτηση πριν 5 χρονια που ρωτησε καποιος και μαλιστα σε θεματα που δεν εχει καποιο νοημα να απαντηθει 5 χρονια μετα.πχ θα παρω pc σε μια βδομαδα και ο αλλος 1 χρονο μετα να του λεει τι να παρει.

οσο θυμαμαι υπαρχει επιλογη οταν γινει quote ενα θεμα σου να σου ερθει email.

Σαν ιδέα το είπα γιατί υπάρχουν πολλά θέματα στα όποια είτε δεν έχουν απαντηθεί ποτέ και έχουν κλειδωθεί είτε έχουν τελείως άσχετες απαντήσεις είτε ήταν διπλά θα μας ήταν ποιο εύκολο στην αναζήτηση ένα παράδειγμα πριν ακριβώς μια εβδομάδα δεν δούλευε η εφαρμογή είχε ανοίξει κάποιο μέλος ένα θέμα δεν το είχα και άνοιξα και εγώ μετά κλείδωσε ποια η χρησιμότητα αυτού του μηνύματος απολύτως καμιά μια καλή εκκαθάριση θα μας βοηθούσε ώστε να βρίσκουμε ποιο εύκολα τα θέματα που ψάχνουμε ποτέ δεν είπα μάλλον εννοούσα τα θέματα που προτείνουν λύσεις .

ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλες φορες οταν ενα θεμα ειναι διπλο οπως αυτο που ειπες το κανουμε merge με το αλλο.βεβαια σαν διαδικασια ειναι πιο δυσκολο απο το να γινει ειτε hidden ειτε να κλειδωθει.ναι δεν εχεις αδικο για αυτο που λες απλα ειναι καπως πρακτικα αδυνατο να κατσεις να βρεις τα διπλα θεματα και ειτε να τα κανεις merge ειτε να τα σβησεις.φαντασου ποσα χιλιαδες θεματα υπαρχουν.αυτος ηταν και ο λογος που σε μερικες κατηγοριες προσπαθησαν διαφοροι mod να ενωσουν κοινα θεματα σε ενα μεγαλο sticky.πχ στο hardware.

κατι παρομοιο πχ εφτιαξα και εγω με την αγορα adsl router .ενα sticky για να γραφουν ολοι εκει.δυστυχως ναι καποιοι δεν θα το δουν και θα ανοιξουν αλλο θεμα.εκει καποιες φορες το εχω κανει merge αλλες φορες το εχω αφησει ετσι γιατι θες αρκετο χρονο να τσεκαρεις τι ανοιγει καποιος.οπως επισης θα ηθελα πιο παλια θεματα να τα κανω merge μεσα σε αυτο οποτε να γινει πιο ευκολο το search αλλα δυστυχως θελει χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει στο κάτω μέρος της σελίδας 


Μπορεί να μπει κάποιο Scroll Up κουμπί στα δεξιά, όπως έχουν πλέον πολλά site??

 

Θα βοηθούσε πάρα πολύ...

post-291247-0-15565500-1447462368_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορία,γιατί δεν υπάρχει κανόνας στο σύστημα αξιολογήσεων να λέει πως πρέπει πρώτα ο πωλητής να αφήσει αξιολόγηση.?

Σίγουρα σε όλους έχει τύχει να κάνουν κατάθεση σε κάποιον τα χρήματα,αυτός να στέλνει ένα προιόν κουτσουρεμένο και συ να μένεις μ*****ς και μετά να μην μπορείς να αφήσεις την αρνητική σου για να μην φάς ο ίδιος.

 

Ο πωλητής με το που πέρνει τα χρήματα να έχει ένα περιθώριο 1-2 μέρες να αφήσει αναγκαστικά θετική αξιολόγηση,ώστε μετα ο αγοραστής να είναι απόλυτα ειλικρινής.Όχι τι ωραία τι καλά πήρα το χρήμα και τώρα περιμένω τι θα πει ο άλλος και ανάλογα αφήνω και γω αξιολόγηση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. 

 

Παρατηρώ πολλές φορές (πχ τώρα στις πρώτες σελίδες της κατηγορίας ιντερνετ), το 95% των θεμάτων αφορούν το paypal και το capital control. Μήπως θα ήταν ωραία μια νέα κατηγορία που να αφορά τις ηλεκτρονικές συναλλαγές? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τι θα γίνει με το app.??? Τι σε αντροιντ τι σε ios έχει θέματα :/ Δηλαδή αναγκάζομαι να κάνω login απο browser ενώ έχω το app και στο ios και σε andro...Δεν ξέρω αν μόνο σε μένα συμβαίνει βέβαια οπότε κρατάω μια πισινή.

Δεν μπορώ να κάνω παράθεση,δεν βλέπω κάπου ειδοποιήσεις,θέλει login logout κάθε φορά που γίνεται αποσύνδεση απο δύκτιο,δεν μπορώ να κάνω like σε κάποια είδηση ή σχόλιο κ.α

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα η πρόταση είναι "φτιάξτε καλύτερα apps"? :P

Ή φτιάξτε ένα που να είναι καλό :P Δεν ξέρω α έπρεπε να κάνω στο εν λόγω σχόλιο σε άλλη ενότητα μιας και δεν αφορά στο site ακριβώς αλλά νομίζω πως πρέπει να το προσέξουν λίγο και αυτό.

p.s +1 για την ωραία υπογραφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...