Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για ένα καλύτερο site


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έλα ντε, ποιος να φανταζόταν ότι όχι μόνο διαθέτουμε ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΩΣ τον ελεύθερο χρόνο μας (όπως άλλωστε και όλα τα μέλη εδώ) αλλά βάζουμε κι από την τσέπη μας - πχ τα εισιτήρια ή τα έξοδα διαμονής, φαγητού, μετακίνησης όταν πάμε σε μεγάλες εκθέσεις και διοργανώσεις...

 

Κατά τα άλλα, έχουμε τα τυχερά μας: να έρχεται κάποιο μέλος και να γράφει οτι κερδίζουμε κι από πάνω... :mad:

 

Δεν είπα ότι έχετε σίγουρα τα τυχερά σας, είπα ίσως και ποιος ξέρει.

Και δεν το είπα ως κάτι κακό.  Δεν θα ήταν παράλογο να έχετε τα τυχερά σας απ την στιγμή που αφιερώνετε τόσο χρόνο σε ένα site που ο admin του μάλλον βγάζει κέρδη μιας και έχει τόσο μεγάλη επισκεψιμότητα. Δεν έχω τις γνώσεις βέβαια για να ξέρω τα μεγέθη αλλά αν δεν βγάζει κάτι αξιοπρεπές και το insomnia ε τότε το internet είναι ασύμφορο.

 

Τώρα γιατί παρεξηγήθηκες δεν κατάλαβα. Κακό είναι να βγάζετε κέρδη απ την στιγμή που αφιερώνετε χρόνο και κόπο και απ την στιγμή που διευκολύνετε τόσο κόσμο? Δεν πρέπει να είμαστε αχάριστοι, και συνδρομη να είχε το insomnia θα το καταλάβαινα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αγαπητοί φίλοι,

 

Παρακολουθώ το insomnia εδώ και αρκετά χρόνια και θεωρώ το site πολύ αξιόλογο. Πριν από λίγες μέρες γράφτηκα και μέλος και μου αρέσει ιδιαίτερα να συμμετέχω.

Η πρόταση που έχω να κάνω αφορά τη δημιουργία ενός νέου forum. Αφού ήδη υπάρχει forum για τον κινηματογράφο και την τηλεόραση, θα έπρεπε κατά τη γνώμη μου να δημιουργηθεί κι ένα forum με θέμα το ραδιόφωνο. Είμαι 30+ ετών και είμαι φανατικός φίλος του ραδιοφώνου (ιδιαίτερα των μεσαίων και των βραχέων) από ηλικία μικρότερη των 10 ετών. Θα ήθελα λοιπόν να δω ένα σχετικο forum στο site μας.

 

Ζητώ τη γνώμη σας για την πρόταση αυτή,

Ευχαριστώ πολύ,

Μ' ένα φιλικό νιαούρισμα,

Ο Άσπρος Γάτος

Άνοιξε εσύ ένα τέτοιο θέμα φίλε μου! Αν δεν κολλάει κάπου αλλού άνοιξέ το στο μπλα μπλα αρχικά! :)

 

Καλημέρα και απο μένα.  :)

Θα συμφωνήσω με τα παραπάνω γραφόμενα του μέλους #corsair04 

Αν και δεν είναι σωστό να κάνει ένα φόρουμ διαγραφές,

θα μπορούσε το insomnia να έβαζε ένα όρο του τύπου άνω των 50 μηνυμάτων να μπορεί κάποιος να δημοσιεύει μία αγγελία.

 

Επίσης θεωρώ σωστό να επιτρέπει τον χρήστη να μπορει να αξιολογήσει τον τρόπο συμπεριφοράς κάποιου από τη στιγμή που δημοσιεύει μία αγγελία. Ειδάλος όπως διαβάζουμε γίνοντε έκτροπα μεταξύ συναλλαγών.

Είναι ήλιου φαενότερο πως το να έχει κάποιο μέλος 10,20,50 αξιολογήσεις και να είναι όλες άριστες δεν σημαίνει πως θα είναι φερέγγυος και στην επόμενη παιδιά.

50 μηνύματα τα γράφει σε μισή ώρα ο άλλος...δεν είναι ούτε αυτό λύση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα πρέπει το insomnia να υιοθετήσει ποιο αυστηρούς ορούς στην χρήση του και ιδιαίτερα στις αγγελίες. 

Επεξ/σία από driverpit
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην υποκατηγορια mobile software θα ταν καλο να γινοταν τρεις υποκατηγοριες ios android Windows και μεσα να γραφαμε.για τα προβληματα . Το θεωρω πιο πρακτικο

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιό το νόημα του ban όταν κάποιος συμμετέχει με άλλο λογαριασμό κατά τη διάρκεια της ποινής του?

Μιλάω για περιπτώσεις χρηστών, που είναι ολοφάνερο είτε από τον τρόπο γραφής τους είτε από το ελαφρώς παραλλαγμένο ψευδώνυμο ό,τι έγραψαν την ποινή στα @@ τους και συνεχίζουν ακάθεκτοι από την επόμενη κιόλας μέρα

Έχω φάει και γω ban μηνιαία, αλλά σεβάστηκα την ποινή ακόμα και όταν πίστευα πως ήταν άδικη και διάβαζα το φόρουμ ως επισκέπτης χωρίς να συμμετέχω

 

Προτείνω, όταν τιμωρημένος χρήστης επιστρέφει με καινούριο λογαριασμό, αυτός να διαγράφεται και να διπλασιάζεται η ποινή στον κανονικό του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Προτείνεις κάτι που εφαρμόζεται ήδη.

 

Αν εντόπισες τέτοια περίπτωση, στέλνεις αναφορά και αναλαμβάνουν οι συντονιστές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ποιό το νόημα του ban όταν κάποιος συμμετέχει με άλλο λογαριασμό κατά τη διάρκεια της ποινής του?

Το ίδιο μπορείς να πεις και για το perma ban :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καντε κατι με το τμημα των αγγελιων! Επιτελους βαλτε ενα πεδιο που να γραφει ΠΕΡΙΟΧΗ: 

το 90% των αγγελιων δεν αναγραφουν τις περιοχες, και οι χρηστες χανουν χρονο στο να ρωτανε και να απαντανε μονο για την περιοχη, και μετα να μην συνεχιζουν στην συναλαγη... 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καντε κατι με το τμημα των αγγελιων! Επιτελους βαλτε ενα πεδιο που να γραφει ΠΕΡΙΟΧΗ: 

το 90% των αγγελιων δεν αναγραφουν τις περιοχες, και οι χρηστες χανουν χρονο στο να ρωτανε και να απαντανε μονο για την περιοχη, και μετα να μην συνεχιζουν στην συναλαγη... 

οι  περισσότεροι πωλητές εάν κοιτάξεις το προφίλ τους γράφουν από πια περιοχή είναι άρα και η αγγελία όπως π.χ εμένα το location γράφει Λάρισα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καντε κατι με το τμημα των αγγελιων! Επιτελους βαλτε ενα πεδιο που να γραφει ΠΕΡΙΟΧΗ: 

το 90% των αγγελιων δεν αναγραφουν τις περιοχες, και οι χρηστες χανουν χρονο στο να ρωτανε και να απαντανε μονο για την περιοχη, και μετα να μην συνεχιζουν στην συναλαγη... 

 

Μπα...

 

οι  περισσότεροι πωλητές εάν κοιτάξεις το προφίλ τους γράφουν από πια περιοχή είναι άρα και η αγγελία όπως π.χ εμένα το location γράφει Λάρισα 

 

1ον δεν το γράφουν οι περισσότεροι.

2ον είναι πρακτικό όταν ψάχνεις κάτι να πρέπει να μπαίνεις και στο profile του καθένα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα...

 

 

1ον δεν το γράφουν οι περισσότεροι.

2ον είναι πρακτικό όταν ψάχνεις κάτι να πρέπει να μπαίνεις και στο profile του καθένα?

δεν χρειάζεται να μπεις στο profile το γράφει ακριβώς κάτω από το avatar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν χρειάζεται να μπεις στο profile το γράφει ακριβώς κάτω από το avatar

 

Στις αγγελίες δεν βλέπω να το γράφει κάτω απ το avatar.

Αλλά και να το γραφε πάλι δεν θα ήταν βολικό γι αυτούς που δεν το έχουν.

Μου έχει τύχει πολλές φορές να μην το δηλώνουν σε μια αγγελία και άτομα που είναι όχι απ την Αθήνα αλλά απ την τραχανοπλαγιά. Άντε βγάλε άκρη δηλαδή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...