Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για ένα καλύτερο site


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιαυτό λέω όχι να βριζόμαστε μεταξύ μας... Απλά λέξεις σαν το γμτ και το μ , νμζ ότι οι περισσότεροι το χρησιμοποιούμε, χωρίς να είμαστε πίθηκοι. Από την άλλη δεν βλέπω να τιμωρείται στο φόρουμ αυτός που χωρίς να βρίσει, πέταξε μπικτή ή την είπε στον άλλο, γιατί απλά δεν είπε κάποια κακή λέξη. Γιαυτό μιλάω και περί υποκρισίας. Πολιτισμένος δεν είναι μόνο αυτός που δεν βρίζει.

 

Πολιτισμένος είναι όποιος ξέρει να κάνει διάλογο. Τίποτα άλλο.

 

Γιαυτό λέω όχι να βριζόμαστε μεταξύ μας... Απλά λέξεις σαν το γμτ και το μ , νμζ ότι οι περισσότεροι το χρησιμοποιούμε, χωρίς να είμαστε πίθηκοι.

 

Με τους φίλους/γνωστούς μπορεί. Και αν και εφόσον συμβεί, τότε μόνο όταν μιλάμε μεταξύ μας. Εσύ πχ. όμως, σε έναν άγνωστο στο δρόμο, σε ένα κατάστημα, στο τηλέφωνο, όταν πας να του μιλήσεις χρησιμοποιείς αυτές τις λέξεις; Και αν όχι, τότε γιατί πχ. να το κάνεις εδώ μέσα;

Τον συνομιλητή μας δεν τον γνωρίζουμε όπως δεν γνωρίζουμε και τίποτα όσον αφορά αυτόν. Οπότε μιλάμε ευγενικά και με τρόπους. Οτιδήποτε άλλο είναι απαράδεκτο για ένα forum, και δυστυχώς το συγκεκριμένο forum το έχει χάσει κατα πολύ σε αυτό το κομμάτι, με αποτέλεσμα να έχει μαζέψει πάρα πολλούς ανάγωγους που δεν βρίσκουν "στέγη" αλλού ή έχουν μπαναριστεί από αλλού.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πολιτισμένος είναι όποιος ξέρει να κάνει διάλογο. Τίποτα άλλο.

 

 

Με τους φίλους/γνωστούς μπορεί. Και αν και εφόσον συμβεί, τότε μόνο όταν μιλάμε μεταξύ μας. Εσύ πχ. όμως, σε έναν άγνωστο στο δρόμο, σε ένα κατάστημα, στο τηλέφωνο, όταν πας να του μιλήσεις χρησιμοποιείς αυτές τις λέξεις; Και αν όχι, τότε γιατί πχ. να το κάνεις εδώ μέσα;

Τον συνομιλητή μας δεν τον γνωρίζουμε όπως δεν γνωρίζουμε και τίποτα όσον αφορά αυτόν. Οπότε μιλάμε ευγενικά και με τρόπους. Οτιδήποτε άλλο είναι απαράδεκτο για ένα forum, και δυστυχώς το συγκεκριμένο forum το έχει χάσει κατα πολύ σε αυτό το κομμάτι, με αποτέλεσμα να έχει μαζέψει πάρα πολλούς ανάγωγους που δεν βρίσκουν "στέγη" αλλού ή έχουν μπαναριστεί από αλλού.

Συμφωνώ, πολύ σωστός. Ένας λόγος παραπάνω είναι ότι μιλάμε για γραπτά, που θα είναι εκεί και μετά από χρόνια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολιτισμένος είναι όποιος ξέρει να κάνει διάλογο. Τίποτα άλλο.

 

 

Με τους φίλους/γνωστούς μπορεί. Και αν και εφόσον συμβεί, τότε μόνο όταν μιλάμε μεταξύ μας. Εσύ πχ. όμως, σε έναν άγνωστο στο δρόμο, σε ένα κατάστημα, στο τηλέφωνο, όταν πας να του μιλήσεις χρησιμοποιείς αυτές τις λέξεις; Και αν όχι, τότε γιατί πχ. να το κάνεις εδώ μέσα;

Τον συνομιλητή μας δεν τον γνωρίζουμε όπως δεν γνωρίζουμε και τίποτα όσον αφορά αυτόν. Οπότε μιλάμε ευγενικά και με τρόπους. Οτιδήποτε άλλο είναι απαράδεκτο για ένα forum, και δυστυχώς το συγκεκριμένο forum το έχει χάσει κατα πολύ σε αυτό το κομμάτι, με αποτέλεσμα να έχει μαζέψει πάρα πολλούς ανάγωγους που δεν βρίσκουν "στέγη" αλλού ή έχουν μπαναριστεί από αλλού.

Ισχύει αυτό με τους φίλους και το άλλο για έξω στο δρόμο.

 

Γιατί εδώ μέσα; Γιατί υποτίθεται ότι λόγω ανωνυμίας το κλίμα μπορεί να είναι πιο χαλαρό. Αν θες , ή καλύτερα θέλετε, για να μιλάω και στον πληθυντικό όπως θα έκανα με κάποιον έξω, μην χρησιμοποιείτε το όνομα l337 αλλά το πραγματικό. Αλλά σε έναν χώρο που ο ένας λέγετε l337, zio10 και pogchamp μου φαίνεται υπερβολικό να υπάρχει τόσο φορμαλισμός ( να το θέσω? αν η λέξη κολλάει - δεν είμαι σίγουρος ετυμολογικά ) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί υποτίθεται ότι λόγω ανωνυμίας το κλίμα μπορεί να είναι πιο χαλαρό

Tο κλιμα μπορει να ειναι πιο ειλικρινες, οχι λιγοτερο ευπρεπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει αυτό με τους φίλους και το άλλο για έξω στο δρόμο.

 

Γιατί εδώ μέσα; Γιατί υποτίθεται ότι λόγω ανωνυμίας το κλίμα μπορεί να είναι πιο χαλαρό. Αν θες , ή καλύτερα θέλετε, για να μιλάω και στον πληθυντικό όπως θα έκανα με κάποιον έξω, μην χρησιμοποιείτε το όνομα l337 αλλά το πραγματικό. Αλλά σε έναν χώρο που ο ένας λέγετε l337, zio10 και pogchamp μου φαίνεται υπερβολικό να υπάρχει τόσο φορμαλισμός ( να το θέσω? αν η λέξη κολλάει - δεν είμαι σίγουρος ετυμολογικά ) 

 

Η γνώμη μου είναι πως ο τελικός χρήστης που χρησιμοποιεί το μέσο αυτό αρκεί να ακολουθεί το netiquette. Τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο.

(αυτό απαντάει και στα παραπάνω ερωτήματα)

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν ήξερα που να βάλω την ερώτηση και την βάζω εδώ παρά το γεγονός ότι μπορεί να είμαι εκτός θέματος. Το τελευταίο διάστημα το insomnia πραγματικά σέρνεται. Οι σελίδες μου φορτώνουν με καθυστέρηση περίπου μισού λεπτού. Υπάρχει κάποιο θέμα? Γιατί μόνο στο insomnia το παρατηρώ. Όλα τα άλλα sites εμφανίζονται κανονικά με ελάχιστη καθυστέρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Παιδιά δεν ήξερα που να βάλω την ερώτηση και την βάζω εδώ παρά το γεγονός ότι μπορεί να είμαι εκτός θέματος. Το τελευταίο διάστημα το insomnia πραγματικά σέρνεται. Οι σελίδες μου φορτώνουν με καθυστέρηση περίπου μισού λεπτού. Υπάρχει κάποιο θέμα? Γιατί μόνο στο insomnia το παρατηρώ. Όλα τα άλλα sites εμφανίζονται κανονικά με ελάχιστη καθυστέρηση.

http://www.insomnia.gr/topic/662091-%CF%80%CE%BF%CE%BB%CF%8D-%CE%B1%CF%81%CE%B3%CF%8C-%CF%84%CE%BF-insomnia%CF%85%CF%80%CE%AC%CF%81%CF%87%CE%B5%CE%B9-%CE%BA%CE%AC%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%BF-%CE%B8%CE%AD%CE%BC%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82-hosting-servers-%CF%84%CE%BF%CF%85/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αν μπορεί να γίνει κάτι για μερικές διαφημίσεις όπως αυτή

2AcPk.jpg

Τι να γίνει? Google ads είναι, personalized ανάλογα με τον χρήστη. :P

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τι να γίνει? Google ads είναι, personalized ανάλογα με τον χρήστη. :P

 

Παίζει παντού! Δεν φταίει το προφιλ του χρήστη... :P 

Και δεν έχει και "Χ" να την κόψεις... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορεί να γίνει κάτι για μερικές διαφημίσεις όπως αυτή

2AcPk.jpg

LOL!

 

Παντως σοβαρα,απο το 2006 που ειμαι μελος,εχω συστησει το ινσομνια σε εκατονταδες πλεον μαθητες μου μερικοι των οποιων ειναι ανηλικοι,καλο θα ηταν να μην διαβαζαν τετοιο αισχρο περιεχομενο.Δεν λεω οτι φταιει το site αλλα καπως να κοβοταν τετοια πραγματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...