Προς το περιεχόμενο

MMORPG (Αγαπημένα, Προτάσεις, Απορίες)


giorgos147

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ψαχνω να αρχισω καποιο καινουργιο mmo γιατι αυτα που παιζω τωρα elder scrolls online και guid wars τα χω βαρεθει.

 

απτα παρακατω 3 πιο προτεινεται??

 

1. skyforge

 

2. blade & soul

 

3. black desert online

 

 

η κατι αλλο καινουργιο σχετικα.

 

Ένα θα πω. Αν έχεις παίξει το ESO 1000+ ώρες, το έχεις εξερευνήσει πλήρως, έχεις ρίξει κάμποσες εκατοντάδες ώρες στην Cyrodil, θα δεις ότι όλα τα άλλα MMO είναι ριχά. Και θα κόψεις τα MMO τελείως όπως έκανα εγώ :(

 

Πάντως από συναδέλφους που ξέρω το Skyforge είναι για πολλά microtransactions. Ετοιμάσου να έχεις καλό πορτοφόλι

 

Από εκεί και μετά, αν δεν έχεις παίξει το SWTOR αξίζει να το έχεις με συνδρομή για κάμποσους μήνες, και να κάνεις τα storylines.

Μπορεί να είναι παλαιό, και να έχει χάλια γραφικά σε σχέση με το σήμερα, αλλά έχει πολύ καλά storylines, και αξίζει τις  ώρες που θα κάψεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιο mmo να αρχισω??

 

ψαχνω να αρχισω καποιο καινουργιο mmo γιατι αυτα που παιζω τωρα elder scrolls online και guid wars τα χω βαρεθει.

 

απτα παρακατω 3 πιο προτεινεται??

 

1. skyforge

 

2. blade & soul

 

3. black desert online

 

 

η κατι αλλο καινουργιο σχετικα.

 

Και τα 3 ξεφεύγουν αρκετά από το στυλ του ESO. Αν θες κάτι πιο παρεμφερές τσέκαρε Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, έχω ακούσει ότι έχει ωραίο story-ατμοσφαιρα και είναι στο μήκος κύματος του ESO.

 

Το BDO έχει το πιο διασκεδαστικό combat που έχω δει για mob grinding και εξαιρετικά γραφικά, αλλά είναι grindfest. Έχω ακούσει όμως πολύ καλά λόγια για τις τελευταίες αλλαγές που έχουν γίνει στο παιχνίδι.

 

Γενικά αν μας πεις τι ακριβώς ψάχνεις αυτόν τον καιρό στα ΜΜΟ ίσως θα μπορούσαμε να σε βοηθήσουμε περισσότερο. Pve? Pvp? Open world pvp? Dungeons, Raids? Σε ενδιαφέρει το setting, τα γραφικά το story/lore?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαιξα με  quest pass black desert και ειδα οτι ειχε πολυ κοσμο.Αν δεις και στο foroum καθε μερα μπαινουν νεοι παικτες.Θελω να το παρω αλλα δεν εχω πολυ καλο pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το revelation online ειναι σε open beta κ το κατεβάζω να το δω, το έχει παίξει κανείς ? 

Το κατέβασα και εγώ χθές και θα μπώ λιγο το απόγευμα να δώ πως είναι (αφού κάνω dailies στο BladeNSoul...

 

Υποτίθεται ότι για το χειρισμό/target μπορείς να επιλέξεις ανάμεσα σε κλασικό point-and-click, εντελώς δυναμικό στυλ Tera και σε soft-lock στύλ Blade and Soul. 

Για το upgrade/enchant του gear μου είπανε ότι είναι πιο κοντά στο Tera το οποίο κατ'εμέ δεν ειναι καλό γιατι είναι με % επιτυχίας και έχει μια τάση να καταλήγει πολύ RNG.

Τα GvG battle τα κράζουνε γιατι εχει υπερβολικό κόστος να κάνεις declare και δεν έχεις κανένα ουσιαστικό όφελος ακόμα και να κερδίσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η Amazon Game Studios έχει ανακοινώσει ότι δουλεύει πάνω σε ένα sandbox MMO που θα διαδραματίζεται σε μία εναλλακτική φανταστική και "σκοτεινή" εκδοχή της Αμερικής του 17ου αιώνα. To "New World".

 

Δείτε μετά το 10:30 (πριν λέει για άλλα games)

https://youtu.be/ZGbDbq7V3Mo

 

Κάτι να περιμένουμε στο μακρινό μέλλον εμείς οι fan των sandbox MMOs, μιας και είναι η πρώτη φορά που ακούω για ένα ενδιαφέρον και πρωτότυπο project για sandbox MMO από δυτικούς, σοβαρούς developer.

Επεξ/σία από Gilmaru
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Amazon Game Studios έχει ανακοινώσει ότι δουλεύει πάνω σε ένα sandbox MMO που θα διαδραματίζεται σε μία εναλλακτική φανταστική και "σκοτεινή" εκδοχή της Αμερικής του 17ου αιώνα. To "New World".

 

Δείτε μετά το 10:30 (πριν λέει για άλλα games)

https://youtu.be/ZGbDbq7V3Mo

 

Κάτι να περιμένουμε στο μακρινό μέλλον εμείς οι fan των sandbox MMOs, μιας και είναι η πρώτη φορά που ακούω για ένα ενδιαφέρον και προτώτυπο project για sandbox MMO από δυτικούς, σοβαρούς developer.

Το έχω ξαναδεί ... νομίζω είχα κάνει κ ποστ παλιά ... φενεται πολύ epic ... αλλά αργεί πολύ ... μόνο το bless περιμένω να δω για φέτος ... και μετά το ashes of creation https://youtu.be/KHTWhIF5cqI

 

Τέλος το revelation online πολύ μέτριο φίλε ... για μένα θα σκάσει πιο γρήγορα από το bdo .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...