Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 27/12/2022 στις 10:10 ΠΜ, stolenweapon είπε

Τελευταία αγορά της χρονιάς! Δεν μπόρεσα να αντισταθώ, το βρήκα κοντά στο 1/3 του MSRP του και είπα να μην αφήσω την ευκαιρία να "φύγει".

Ξανά σε 5-10 χρόνια η επόμενη αγορά, η γυναίκα μου ήδη έχει εκνευριστεί άσχημα 😝

MSRP = €21k 😳 = €7k ? Λογικό να έχει εκνευριστεί αλλά έκανες τρελή επένδυση με αυτή την ευκαιρία που βρήκες! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@dtk-386 Το συγκεκριμένο ρολογάκι πωλείται εδώ και λίγο καιρό από επαγγελματία έμπορο στην Πορτογαλία. Μπορεί να το πάρει κάποιος, διαθέσιμο ακόμα φαίνεται..😋

https://www.chrono24.com/rolex/rolex-daytona-gold-steel-white-dial-40-mm--062022--116503--full-set--id25233318.htm

Το AP που είχε αγοράσει ο φίλος @stolenweapon πριν δύο χρόνια...πωλούταν προ εξαμήνου από επαγγελματία έμπορο στην Σιγκαπούρη.

https://www.carousell.sg/p/like-new-jun-20-local-audemars-piguet-ap-code-11-59-rose-gold-purple-1166942600/

Δυστυχώς! Αυτό δεν το προλαβαίνετε, έφυγε τώρα!! 😅

Επεξ/σία από Dante80
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τουλάχιστον δεν εκνευρίστηκε η γυναίκα του παιδιού, κάτι είναι και αυτό!

Καλή χρονιά να έχουμε ρε παιδιά με υγεία! 😍

Επεξ/σία από Dante80
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/12/2022 στις 10:10 ΠΜ, stolenweapon είπε

Τελευταία αγορά της χρονιάς! Δεν μπόρεσα να αντισταθώ, το βρήκα κοντά στο 1/3 του MSRP του και είπα να μην αφήσω την ευκαιρία να "φύγει".

IMG_20221227_100027.jpg.36d564abdd9137f906520f701bcc6fa7.jpg

4ce41818-1159-4d90-a7f9-9df3c840c029.jpg.b7a5d6ea96d5325946ce2695eabca69d.jpg

Είναι το Rolex Oyster Perpètual Daytona σε ασημί/χρυσό. Ένα από τα καλύτερα ρολόγια, αν όχι το καλύτερο, για τα λεφτά του. 

Ξανά σε 5-10 χρόνια η επόμενη αγορά, η γυναίκα μου ήδη έχει εκνευριστεί άσχημα 😝

είναι δυνατόν να βρεις Rolex στο 1/3 της τιμής του?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 27/12/2022 at 11:45, Grim Ripper said:

Ωραίο είναι.

Το bluetooth είναι μόνο για ρύθμιση ώρας/ξυπνητήρι;

 

Μακάρι να μπορούσα να πάρω κάποιο από αυτά τα δύο. 😛

https://www.casio.com/intl/watches/edifice/product.EQB-2000HR-1A/

https://www.casio.com/intl/watches/edifice/product.ECB-2000MFG-1A/

Θα ήθελα και εγώ να γνωρίζω σε τι εξυπηρετεί το bluetooth. Προσωπικά μου αρέσει η ιδέα να ρυθμίζεται η ώρα από radio controlled/gps σήμα. Ποιο οικονομικό ρολόι θα προτείνατε με τέτοια λειτουργία; Η Casio βγάζει μοντέλα Edifice ή άλλα με αυτή τη λειτουργία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/12/2022 στις 10:10 ΠΜ, stolenweapon είπε

Τελευταία αγορά της χρονιάς! Δεν μπόρεσα να αντισταθώ, το βρήκα κοντά στο 1/3 του MSRP του και είπα να μην αφήσω την ευκαιρία να "φύγει".

IMG_20221227_100027.jpg.36d564abdd9137f906520f701bcc6fa7.jpg

4ce41818-1159-4d90-a7f9-9df3c840c029.jpg.b7a5d6ea96d5325946ce2695eabca69d.jpg

Είναι το Rolex Oyster Perpètual Daytona σε ασημί/χρυσό. Ένα από τα καλύτερα ρολόγια, αν όχι το καλύτερο, για τα λεφτά του. 

Ξανά σε 5-10 χρόνια η επόμενη αγορά, η γυναίκα μου ήδη έχει εκνευριστεί άσχημα 😝

αυτός τώρα γιατί δεν έχει πάει για μπαν-άκι ήδη μου λέτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας δείξω και τη δική μου συλλογή.

Το casio w 740, είναι japan, πάει πολλά χρόνια πίσω από όταν πήγαινα γυμνάσιο και είναι δώρο από τον πατέρα μου. To databank είναι china δυστυχώς και το πήρα πέρσυ για να το έχω, δεν το έχω φορέσει ποτέ. Περισσότερο από όλα πια φοράω το galaxy smart watch...είχα και apple watch αλλά τώρα που είμαι με android τηλέφωνο το έδωσα στη σύζυγο μέχρι να ξαναπάρω apple....

Αυτό που έχω ως στόχο να πάρω είναι ένα tag με μαύρο καντράν, κάτι σαν το παρακάτω ίσως

https://www.skroutz.gr/s/10363166/TAG-Heuer-Ρολόι-Formula-1-Αυτόματο-με-Μεταλλικό-Μπρασελέ-σε-Ασημί-χρώμα-WAZ2011-BA0842.html

 

θα περιμένω όμως να πέσουν οι τιμές γιατί έχουν ανέβει εντελώς παράλογα όλα....δεν αξίζει κανείς να αγοράζει τίποτα αυτή την εποχή....αυτή η σύγκριση τιμών στο skroutz σε βγάζει λίγο από τα ρούχα σου....

image.png

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διακινδυνεύω να πω ότι οι τιμές στα ρολόγια δεν θα ξαναπέσουν ποτέ. Όταν ο καθένας μας εκ προοιμίου έχει τουλάχιστον ένα ρολόι απόλυτης ακριβείας πάνω του (το κινητό του), το ρολόι δεν είναι για να λέει την ώρα, είναι αξεσουάρ. Όλες οι παραδοσιακές μάρκες του χώρου ποντάρουν στο ένδοξο (ή όχι και τόσο) παρελθόν τους και πατώντας εκεί ανεβάζουν τις τιμές.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Voodooman είπε

Διακινδυνεύω να πω ότι οι τιμές στα ρολόγια δεν θα ξαναπέσουν ποτέ. Όταν ο καθένας μας εκ προοιμίου έχει τουλάχιστον ένα ρολόι απόλυτης ακριβείας πάνω του (το κινητό του), το ρολόι δεν είναι για να λέει την ώρα, είναι αξεσουάρ. Όλες οι παραδοσιακές μάρκες του χώρου ποντάρουν στο ένδοξο (ή όχι και τόσο) παρελθόν τους και πατώντας εκεί ανεβάζουν τις τιμές.

 

και smartwatch πάρα πολλοί.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Voodooman είπε

Διακινδυνεύω να πω ότι οι τιμές στα ρολόγια δεν θα ξαναπέσουν ποτέ. Όταν ο καθένας μας εκ προοιμίου έχει τουλάχιστον ένα ρολόι απόλυτης ακριβείας πάνω του (το κινητό του), το ρολόι δεν είναι για να λέει την ώρα, είναι αξεσουάρ. Όλες οι παραδοσιακές μάρκες του χώρου ποντάρουν στο ένδοξο (ή όχι και τόσο) παρελθόν τους και πατώντας εκεί ανεβάζουν τις τιμές.

 

Αυτό με τα κινητά συμβαίνει τα τελευταία 20 χρονιά τουλάχιστον όμως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...