Προς το περιεχόμενο

στραβο διαφραγμα


azio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, poulinos είπε

την πρωτη φορα που ειχα κανει διαφραγμα και ειχα πλαστικα εκανα πλυσεις με το που ξυπνησα απο το χειρουργειο.τα πλαστικα(σιλικονη) βγηκαν μετα απο 5-6 μερες και μεχρι τοτε εκανα κανονικα καθαρισμο.ειδικα τις πρωτες μερες βγαινει πολυ πραγμα απο την μυτη(αιμα).και οσο καλα και να καθαριζεις την μυτη παλι θα βουλωσει καποια στιγμη και πρεπει να πας γιατρο να στην καθαρισει.πηγα συνολικα 3 φορες περιπου ανα 8 ημερες πανω κατω για να μου την καθαρισει και ας εκανα και καθαρισμο εγω.το vibrocil ειναι αποσυμφορητικο αλλα δεν προκειται να κανει δουλεια αν η μυτη σου ειναι μεσα με 800 κιλα ξεραμενο αιμα.

Ευχαριστώ φίλε μου.  Θα παρω το γιατρό,  εντύπωση μου κάνει.  Ολοι μιλάνε γ πλυσεις.  Κααααλα αρχίσαμε τα παρατραγουδα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 minutes ago, kominio13 said:

Ευχαριστώ φίλε μου.  Θα παρω το γιατρό,  εντύπωση μου κάνει.  Ολοι μιλάνε γ πλυσεις.  Κααααλα αρχίσαμε τα παρατραγουδα... 

ναι απλα δεν παιζει να μην θελει πλυσεις.εκατο ατομα εδωμεσα ολοι εκανα πλυσεις.πες.μας τι σου ειπε

εκτος αν το ξεχασε και το μπαλωσει σε στυλ α μετα αφου βγαλουμε τα πλαστικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, poulinos είπε

ναι απλα δεν παιζει να μην θελει πλυσεις.εκατο ατομα εδωμεσα ολοι εκανα πλυσεις.πες.μας τι σου ειπε

εκτος αν το ξεχασε και το μπαλωσει σε στυλ α μετα αφου βγαλουμε τα πλαστικα

Ελα φιλε μου τον βρήκα,  δε του ανεφερα εγω "πλυσεις"  για να δω τι θα πει.  Του λεω "νιωθω πολύ μπουκωμενος,  μέχρι να βγουν τα πλαστικα μόνο το Vibrocil;"  και μου λεει "ναι,  αν θες απο σημερα ρουφα και πολυ λιγο νεράκι σιγα σιγά"  λογικά επειδή εχω τα ραμματα,  τι να πω;  Λιγο νερακι σκέτο κ μετα τα πλαστικα το βλέπουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, kominio13 said:

Ελα φιλε μου τον βρήκα,  δε του ανεφερα εγω "πλυσεις"  για να δω τι θα πει.  Του λεω "νιωθω πολύ μπουκωμενος,  μέχρι να βγουν τα πλαστικα μόνο το Vibrocil;"  και μου λεει "ναι,  αν θες απο σημερα ρουφα και πολυ λιγο νεράκι σιγα σιγά"  λογικά επειδή εχω τα ραμματα,  τι να πω;  Λιγο νερακι σκέτο κ μετα τα πλαστικα το βλέπουμε. 

οχι νερακι.αν βαλεις νερο στην μυτη σου απο την βρυση θα την ακουσεις .η φυσιολογικο ορο που ειναι το πιο φτηνο ή athomer,psychiomer.δεν βαζεις νερο απο την βρυση . δεν ριχνεις αλλωστε 10 κιλα athomer στην μυτη.μικρη ποσοτητα χρειαζεται για να μαλακωνει η βλενα/αιμα και να μπορεις να την φτυνεις.σορρυ για το αηδιαστικο κομματι.και αν παρεις psychiomer οπως γραφεται αυτο θα παρεις χωρις αλατι μεσα (υπερτονο νομιζω το λενε).εσυ θες ισοτονο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Δεν είμαι σίγουρος αν είναι το σωστό νήμα για να κάνω την ερώτηση μου καθώς αφορά τις κόγχες(κογχοπλαστική). Ουσιαστικά έχω υπερτροφία ρινικών κογχών με αποτέλεσμα να αναπνέω με δυσκολία χωρίς σπρέι (Otrivin,Ronal etc). Έχω πάει σε δύο γιατρούς και ο ένας μου συνέστησε κογχοπλαστική με ραδιοσυχνότητες (η αλλιώς καυτηριασμό), ενώ ο δεύτερος μου συνέστησε κογχοπλαστική με την αφαίρεση και του οστού της κόγχης. Αυτο που με ενδιαφέρει είναι να ακούσω αν κάποιος έκανε κάποια απο τις δύο παραπάνω επεμβάσεις και κατα πόσο βοήθησαν. 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, DestinyGR είπε

Καλησπέρα,

Δεν είμαι σίγουρος αν είναι το σωστό νήμα για να κάνω την ερώτηση μου καθώς αφορά τις κόγχες(κογχοπλαστική). Ουσιαστικά έχω υπερτροφία ρινικών κογχών με αποτέλεσμα να αναπνέω με δυσκολία χωρίς σπρέι (Otrivin,Ronal etc). Έχω πάει σε δύο γιατρούς και ο ένας μου συνέστησε κογχοπλαστική με ραδιοσυχνότητες (η αλλιώς καυτηριασμό), ενώ ο δεύτερος μου συνέστησε κογχοπλαστική με την αφαίρεση και του οστού της κόγχης. Αυτο που με ενδιαφέρει είναι να ακούσω αν κάποιος έκανε κάποια απο τις δύο παραπάνω επεμβάσεις και κατα πόσο βοήθησαν. 

Ευχαριστώ.

Σε καλα νοσοκομεια ολα αυτα με καλο εξοπλισμο και με καλο γιατρο. Εκανα τις ραδιοσυχνοτητες και ειδα μετρια διαφορα. Αλλα δεν εκανα καλες επιλογες.

χρειαζεσαι και αλλη ερευνα του θεματος σου με καλους γιατρους. Ο χρονος ειναι υπερ σου. Δυστηχως καθε επισκεψη ειναι 100€ αλλα αν γινει το λαθος μετα ειναι αργα.

η αφαιρεση οστου ακουγεται πολυ χοντρο, δεν το εχω ξανακουσει, και φυσικα δεν ειμαι γιατρος

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, DestinyGR said:

Καλησπέρα,

Δεν είμαι σίγουρος αν είναι το σωστό νήμα για να κάνω την ερώτηση μου καθώς αφορά τις κόγχες(κογχοπλαστική). Ουσιαστικά έχω υπερτροφία ρινικών κογχών με αποτέλεσμα να αναπνέω με δυσκολία χωρίς σπρέι (Otrivin,Ronal etc). Έχω πάει σε δύο γιατρούς και ο ένας μου συνέστησε κογχοπλαστική με ραδιοσυχνότητες (η αλλιώς καυτηριασμό), ενώ ο δεύτερος μου συνέστησε κογχοπλαστική με την αφαίρεση και του οστού της κόγχης. Αυτο που με ενδιαφέρει είναι να ακούσω αν κάποιος έκανε κάποια απο τις δύο παραπάνω επεμβάσεις και κατα πόσο βοήθησαν. 

Ευχαριστώ.

εκανα πριν μερικα χρονια κογχες με ραδιοσυχνοτητες.το αποτελεσμα αμεσα ορατο τουλαχιστον σε μενα.διαφραγμα ειχα κανει πιο παλια.γινεται με τοπικη ναρκωση μεσα σε δεκα λεπτα.ο πονος απλα στιγμαιος και ουτε τιποτα το πολυ.απλα σε καποιο σημειο μπορει να νιωσεις σαν λιγο καψιμο. μετα την επεμβαση καλο ειναι να μην κουραζεσαι να μην σηκωνεις βαρη κτλ.για την δευτερη μεθοδο δεν ξερω να σου πω.μπορω απλα να πω δυο πραγματα.μπορει μετα απο μερικα χρονια οι κογχες να υπερτροφησουν παλι οποτε να χρειαστει να τις ξανακανεις και επισης αν αφαιρεσεις τελειως τις κογχες (ΔΕΝ ειναι ΛΟΓΙΚΑ το ιδιο με αυτο που σου ειπε ο γιατρος για το οστο) αν το ειχα διαβασει σωστα ναι μεν δεν θα εχεις προβλημα αναπνοης αλλα μετα ξερενετε ο βλενογονος οποτε δεν το προτεινουν.αν καποιος κανει  διαφραγμα μπορει ταυτοχρονα εννοειται να κανει κ κογχες.αυτο για το οστο δεν το ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, poulinos είπε

εκανα πριν μερικα χρονια κογχες με ραδιοσυχνοτητες.το αποτελεσμα αμεσα ορατο τουλαχιστον σε μενα.διαφραγμα ειχα κανει πιο παλια.γινεται με τοπικη ναρκωση μεσα σε δεκα λεπτα.ο πονος απλα στιγμαιος και ουτε τιποτα το πολυ.απλα σε καποιο σημειο μπορει να νιωσεις σαν λιγο καψιμο. μετα την επεμβαση καλο ειναι να μην κουραζεσαι να μην σηκωνεις βαρη κτλ.για την δευτερη μεθοδο δεν ξερω να σου πω.μπορω απλα να πω δυο πραγματα.μπορει μετα απο μερικα χρονια οι κογχες να υπερτροφησουν παλι οποτε να χρειαστει να τις ξανακανεις και επισης αν αφαιρεσεις τελειως τις κογχες (ΔΕΝ ειναι ΛΟΓΙΚΑ το ιδιο με αυτο που σου ειπε ο γιατρος για το οστο) αν το ειχα διαβασει σωστα ναι μεν δεν θα εχεις προβλημα αναπνοης αλλα μετα ξερενετε ο βλενογονος οποτε δεν το προτεινουν.αν καποιος κανει  διαφραγμα μπορει ταυτοχρονα εννοειται να κανει κ κογχες.αυτο για το οστο δεν το ξερω.

Ρωτάω επειδή διάβασα ότι με την αφαίρεση μεγάλου μέρους της κόγχης μπορεί να προκαλέσει σοβαρές επιπλοκές όπως είναι το Empty Nose Syndrome οπου ο ασθενής χάνει την αίσθηση της αναπνοής. Και εγώ θα προτιμήσω τον καυτηριασμό απ'ότι φαίνεται.  Επίσης και οι δυο γιατροί με συμβούλεψαν να χρησιμοποιήσουμε ολική νάρκωση (για τον καυτηριασμό πάντα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 minutes ago, DestinyGR said:

Ρωτάω επειδή διάβασα ότι με την αφαίρεση μεγάλου μέρους της κόγχης μπορεί να προκαλέσει σοβαρές επιπλοκές όπως είναι το Empty Nose Syndrome οπου ο ασθενής χάνει την αίσθηση της αναπνοής. Και εγώ θα προτιμήσω τον καυτηριασμό απ'ότι φαίνεται.  Επίσης και οι δυο γιατροί με συμβούλεψαν να χρησιμοποιήσουμε ολική νάρκωση (για τον καυτηριασμό πάντα).

ναι δεν προτεινεται η αφαιρεση τον κογχων διοτι αυτες ζεσταινουν και τον αερα που αναπνεεις κτλ.εκτος αν καποιος εχει μεγαλο οστο οποτε εκει κοβουν καποιο μερος. εκτος αν εννοουσε αυτο ο δικος σου γιατρος οταν ειπε οτι θα αφαιρεσει το οστο.οτι μπορει να εννοουσε ενα μερος του οστου.

για τις ραδιοσυχνοτητες παρε και τριτη αποψη. οι περισσοτεροι που εχω διαβασει γραφουν το παρακατω:

ραδιοσυχνοτητες με τοπικη ναρκωση .αν καποιος κανει ολικη ναρκωση τοτε δεν το κανει καν με ραδιοσυχνοτητες αλλα γινεται σαν μικρη τρυπα οπου αφαιρουν ιστο αντι να τον καινε.οποτε κανεις μικροτερη πληγη.οποτε σου λενε οτι αμα κανεις διαφραγμα κανε και κογχες με αυτον τον τροπο που ειναι ο καλυτερος.αν ομως  ειναι να κανεις μονο κογχες οι ραδιοσυχνοτητες ειναι μια γρηγορη μεθοδος που μπορει να ξαναεπαναληφθει αν για καποιο λογο χρειαστει και δεν απαιτει ολικη ναρκωση.οποτε το να κανεις ολικη ναρκωση για ραδιοσυχνοτητες που φαινεται λιγο παραξενο.αν ειναι να περασεις ολο το χειρουργειο ας το κανουν με τον σωστο(πιο καλο τροπο).

το laser εκανε καυτηριασμο αλλα εκαιγε αρκετα τον ρινικο βλενογονο οποτε για αυτο γινεται με ραδιοσυχνοτητες.παλι καινε ιστο απλα ειναι πιο ελεγχομενη οποτε δεν επηρεαζει μεγαλη επιφανει.η αφαιρεση ιστου ειναι οτι καλυτερο αλλα δεν μπορει να γινει με τοπικη. οποτε για αυτο λενε οτι κανεις διαφραγμα κανε και σωστα τις κογχες.κανεις μονο κογχες καντες με ραδιοσυχνοτητα παρα να κανεις ολικη μονο για αυτες. δεν ειμαι γιατρος αλλα δεν ξερω γιατι θελουν να σου κανουν ολικη.οπως σου ειπα μου βαλαν ορο πηγα μεσα εκατσα στην καρεκλα σε 5-8 λεπτα ο γιατρος ειχε κανει την δουλεια σηκωθηκα και οκ.χασαμε και 5 λεπτα επειδη μετακινησα το χερι μου και βγηκε η βελονα του ορου(δεν την ειχαν στηριξει καλα).

οποτε παρε καμια αποψη ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, DestinyGR είπε

Έχει κανείς να προτείνει καμία καλή ιδιωτική κλινική στην Αθήνα? Η και κανένα καλο δημόσιο νοσοκομείο? 

Πατρα, στον Αγιο Ανδρέα την έκανα εγώ πριν μια βδομάδα.  Το νοσηλευτικο προσωπικο αψογο,  ο κος Σαρρης επαγγελματιας και ειδικος στο διάφραγμα, κογχες και η κλινικες λογω της νεότητας του κτιρίου ειναι σε τελεια κατασταση.  Για το αποτέλεσμα θα σου πω την Πέμπτη σίγουρα που βγαζω τα πλαστικα απ τη μύτη.  Πάντως δεν ειχα ουτε αιμορραγία, ουτε πυρετός τίποτα περίεργο. Αν βρεθείς Πατρα αξίζει να έρθεις μια απ τον Αγ.  Ανδρέα να βρεις τον κο Σαρρη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 02/09/2018 at 01:59, kominio13 said:

Πατρα, στον Αγιο Ανδρέα την έκανα εγώ πριν μια βδομάδα.  Το νοσηλευτικο προσωπικο αψογο,  ο κος Σαρρης επαγγελματιας και ειδικος στο διάφραγμα, κογχες και η κλινικες λογω της νεότητας του κτιρίου ειναι σε τελεια κατασταση.  Για το αποτέλεσμα θα σου πω την Πέμπτη σίγουρα που βγαζω τα πλαστικα απ τη μύτη.  Πάντως δεν ειχα ουτε αιμορραγία, ουτε πυρετός τίποτα περίεργο. Αν βρεθείς Πατρα αξίζει να έρθεις μια απ τον Αγ.  Ανδρέα να βρεις τον κο Σαρρη. 

δεν κανουν ολοι πυρετο παντα.εξαρτατε πως σε πιανει η ναρκωση και ολο το χειρουργειο.με το αιμα απλα θελει προσοχη μην κουραζεσαι ,σκυβεις,κανεις μπανιο με ζεστο νερο διοτι μπορει να προκαλεσουν αιμοραγγια.

On 01/09/2018 at 15:45, DestinyGR said:

Ρωτάω επειδή διάβασα ότι με την αφαίρεση μεγάλου μέρους της κόγχης μπορεί να προκαλέσει σοβαρές επιπλοκές όπως είναι το Empty Nose Syndrome οπου ο ασθενής χάνει την αίσθηση της αναπνοής. Και εγώ θα προτιμήσω τον καυτηριασμό απ'ότι φαίνεται.  Επίσης και οι δυο γιατροί με συμβούλεψαν να χρησιμοποιήσουμε ολική νάρκωση (για τον καυτηριασμό πάντα).

τα κανω και Copy paste.απο αυτα που θα διαβασεις καταλαβαινεις οτι δεν εχει νοημα να γινει ολικη ναρκωση και να κανεις ραδιοσυχνοτητες και οχι μικροεκτομη

 

Κογχοτομή με Ραδιοσυχνότητες Οι ραδιοσυχνότητες λειτουργούν με ραδιοκύματα, αντίστοιχα εκείνων των φούρνων μικροκυμάτων. Ειδικό ηλεκτρόδιο εισάγεται μέσα στη μάζα της υπερτροφικής κόγχης και ασκεί ελεγχόμενο θερμικό έγκαυμα, το οποίο οδηγεί σε συρρίκνωση της κόγχης, με μηχανισμό παρόμοιο εκείνου του Laser. Τα βασικά πλεονεκτήματα της κογχοτομής με ραδιοσυχνότητες είναι το χαμηλό κόστος, η ασφάλεια, η τεχνική ευκολία εφαρμογής ακόμα και το ιατρείο με τοπική αναισθησία και η δυνατότητα επανάληψης, αν απαιτηθεί.

Κογχοπλαστική με μικροεκτομή Η μείωση του όγκου των ρινικών κογχών γίνεται με ειδική συσκευή μικροεκτομής (shaver). Με μία μικροσκοπική τομή 2 χιλιοστών, εισάγεται το εργαλείο κάτω από τον βλεννογόνο της κόγχης και αφαιρείται η περίσσεια ιστού. Έτσι, η κόγχη συρρικνώνεται χωρίς να καταστρέφεται το κάλυμμά της, που είναι βλεννογόνος πολύ σημαντικός για τις λειτουργίες της μύτης (φιλτράρισμα και κλιματισμός του εισπνεόμενου αέρα). Η επέμβαση γίνεται με γενική αναισθησία, και γι’ αυτό συχνά συνδυάζεται με άλλες ρινικές επεμβάσεις, όπως διόρθωση του ρινικού διαφράγματος. Μετεγχειρητικά δεν χρησιμοποιείται πωματισμός. Στις δικές μας σειρές ασθενών, η τεχνική αυτή έχει το καλύτερο αποτέλεσμα και το χαμηλότερο ποσοστό επιπλοκών από όλες τις μεθόδους μείωσης των κογχών

Κογχοτομή με Laser Τα διάφορα είδη Laser έχουν χρησιμοποιηθεί επί πολλά χρόνια για τη μείωση των ρινικών κογχών. Το Laser ασκεί θερμική επίδραση. Το ελεγχόμενο έγκαυμα που προκύπτει και η ουλοποίηση που ακολουθεί, συρρικνώνουν την κόγχη. Παρά το γεγονός ότι η ομάδα μας έχει μεγάλη εμπειρία στη χρήση του, δεν το χρησιμοποιούμε πλέον, διότι θεωρούμε ότι η θερμική βλάβη που προκαλεί, ιδιαίτερα σε επιφανειακή εφαρμογή, δεν συμβαδίζει με τη σύγχρονη ιδέα της ελάχιστα παρεμβατικής χειρουργικής, διότι προκαλεί καταστροφή του λειτουργικού βλεννογόνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδία, Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι ερωτήσεις που με απασχολούν εδώ και καιρό. Εχώ περίπου 10 χρόνια σκολίωση ρινικου διαφραγματος και πηγα σε ΩΡΛ και μου είπε οτι θέλω χειρουργείο και είναι βαθύ. Το είπε για να μου δείξει ότι είναι δυσκολο και καλα ή όντως πρέπει να ειναί(δεν εχώ δεξι ρουθούνι παντώς).

Ήθελα να ρωτήσω, ενώ κοιμάμαι 8ωρες γίνεται να ξυπνάω και να είμαι κουρασμένος; Να έχω συνέχεια πρόβλημα με την αμυγδαλή μου(πρίξημο); Επίσης να μην μπορώ να κοιμηθώ πολλές ώρες; να νιωθω κουρασμένος όλη την ώρα; να έχω όλη τη μέρα υπνιλία λες και παίρνω χάπια αλλα και να νιώθω κουρασμένος δεν μπορώ να κοιμηθω(σαν να κουτουλαω σε τοιχους)!! Επίσης έχω εμβοές εδώ και 5χρόνια. 

Αυτά είναι τα λιγα προβλήματα που τραβάω εδω και πολύ καιρο!!! Αιματολογίκες πάντως δείχνουν ότι είμαι μια χαρα.

Επεξ/σία από randaplann
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, randaplann είπε

Καλησπέρα παιδία, Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι ερωτήσεις που με απασχολούν εδώ και καιρό. Εχώ περίπου 10 χρόνια σκολίωση ρινικου διαφραγματος και πηγα σε ΩΡΛ και μου είπε οτι θέλω χειρουργείο και είναι βαθύ. Το είπε για να μου δείξει ότι είναι δυσκολο και καλα ή όντως πρέπει να ειναί(δεν εχώ δεξι ρουθούνι παντώς).

Ήθελα να ρωτήσω, ενώ κοιμάμαι 8ωρες γίνεται να ξυπνάω και να είμαι κουρασμένος; Να έχω συνέχεια πρόβλημα με την αμυγδαλή μου(πρίξημο); Επίσης να μην μπορώ να κοιμηθώ πολλές ώρες; να νιωθω κουρασμένος όλη την ώρα; να έχω όλη τη μέρα υπνιλία λες και παίρνω χάπια αλλα και να νιώθω κουρασμένος δεν μπορώ να κοιμηθω(σαν να κουτουλαω σε τοιχους)!! Επίσης έχω εμβοές εδώ και 5χρόνια. 

Αυτά είναι τα λιγα προβλήματα που τραβάω εδω και πολύ καιρο!!! Αιματολογίκες πάντως δείχνουν ότι είμαι μια χαρα.

Αυτα ειναι τα κλασικα συμπτωματα του στραβου διαφραγματος. Μπες σε ιστοσελιδες γιατρων να τα δεις.

το να μην μπορεις να κοιμηθεις πολυ ισως εχει να κανει με αρκετα αλλα και οχι το διαφραγμα , δεν θα ηθελα να γραφω γιατι δεν ειμαι γιατρος. Οι εμβοες τι ειναι; Τεσπα αντε κανε την επεμβαση ειναι ευκολη αν θες ονοματα ζητα απο εδω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, randaplann είπε

Καλησπέρα παιδία, Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι ερωτήσεις που με απασχολούν εδώ και καιρό. Εχώ περίπου 10 χρόνια σκολίωση ρινικου διαφραγματος και πηγα σε ΩΡΛ και μου είπε οτι θέλω χειρουργείο και είναι βαθύ. Το είπε για να μου δείξει ότι είναι δυσκολο και καλα ή όντως πρέπει να ειναί(δεν εχώ δεξι ρουθούνι παντώς).

Ήθελα να ρωτήσω, ενώ κοιμάμαι 8ωρες γίνεται να ξυπνάω και να είμαι κουρασμένος; Να έχω συνέχεια πρόβλημα με την αμυγδαλή μου(πρίξημο); Επίσης να μην μπορώ να κοιμηθώ πολλές ώρες; να νιωθω κουρασμένος όλη την ώρα; να έχω όλη τη μέρα υπνιλία λες και παίρνω χάπια αλλα και να νιώθω κουρασμένος δεν μπορώ να κοιμηθω(σαν να κουτουλαω σε τοιχους)!! Επίσης έχω εμβοές εδώ και 5χρόνια. 

Αυτά είναι τα λιγα προβλήματα που τραβάω εδω και πολύ καιρο!!! Αιματολογίκες πάντως δείχνουν ότι είμαι μια χαρα.

Τα ίδια συμπτώματα έχω κ εγώ με τις εμβοες εδώ κ 2 ετη και δεν ξέρω αν συνδέεται το πρόβλημα με το διαφραγμα. Την επόμενη Τρίτη έχω ραντεβού για να μιλήσουμε με τον γιατρό για το χειρουργείο και θα ενημερώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...