Προς το περιεχόμενο

στραβο διαφραγμα


azio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, vairass είπε

Εχω εθνική ιδιωτική και κάνουν μόνο στον Γαληνό με δικά τους έξοδα δηλαδή. 

Ξέρεις κάνα όνομα ιατρού ;  εσύ τελικά που το έκανες, σε πιο νοσοκομείο; 

Eγω το εκανα στο Πανεπιστημιακο Αλεξανδρουπολης.

Στον Αγιο Λουκα ξερω μονο το ονομα ενος γιατρου , δυστυχως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

40 λεπτά πριν, iCyd είπε

Eγω το εκανα στο Πανεπιστημιακο Αλεξανδρουπολης.

Στον Αγιο Λουκα ξερω μονο το ονομα ενος γιατρου , δυστυχως.

Και πως πήγε το όλο θέμα; Ήταν αυτό που περίμενες; αν θες στείλε πριβε το όνομα του ιατρού ίσως να τον ξέρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, vairass είπε

Και πως πήγε το όλο θέμα; Ήταν αυτό που περίμενες; αν θες στείλε πριβε το όνομα του ιατρού ίσως να τον ξέρω. 

Δεν ηταν κατι το τρομερο. Καθολου πονοι κλπ , το μονο που δεν μου αρεσε ειναι το οτι εμεινα 2 μερες στο νοσοκομειο 😂

Μετα για ενα μηνα εκανα πλυσεις 3 φορες τη μερα , το δευτερο μηνα 2 φορες τη μερα και τον τριτο μηνα 1 φορα το μηνα . Κρεμες , σπρει κλπ

Κοιτα ειμαι παρα πολυ συχνα μπουκωμενος και δεν ξερω τι γινεται αλλα οταν δεν χω μπουκωματα η μυτη μου δεν εχει σχεση με το πως ηταν παλια. Παλια απο το αριστερο ρουθουνι δεν επαιρνα σχεδον καθολου αερα.

Edit : O γιατρος www.karapantzos.gr

Επεξ/σία από iCyd
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, iCyd είπε

Δεν ηταν κατι το τρομερο. Καθολου πονοι κλπ , το μονο που δεν μου αρεσε ειναι το οτι εμεινα 2 μερες στο νοσοκομειο 😂

Μετα για ενα μηνα εκανα πλυσεις 3 φορες τη μερα , το δευτερο μηνα 2 φορες τη μερα και τον τριτο μηνα 1 φορα το μηνα . Κρεμες , σπρει κλπ

Κοιτα ειμαι παρα πολυ συχνα μπουκωμενος και δεν ξερω τι γινεται αλλα οταν δεν χω μπουκωματα η μυτη μου δεν εχει σχεση με το πως ηταν παλια. Παλια απο το αριστερο ρουθουνι δεν επαιρνα σχεδον καθολου αερα.

Edit : O γιατρος www.karapantzos.gr

Με τις γάζες  πως τα πήγες; 1 ημέρα μου είπε θα έχω γάζες  μέσα στη μύτη... Πως αναπνεεις είναι εύκολο; είμαι αγχώδης και τρέμω. 

 

Edit έφτιαξα τις λάθος λέξεις... Χεχε 

Επεξ/σία από vairass
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, vairass είπε

Με τις γάζες  πως τα πήγες; 1 ημέρα μου είπε θα έχω γάζες  μέσα στη μύτη... Πως αναπνεεις είναι εύκολο; είμαι αγχώδης και τρέμω. 

Edit έφτιαξα τις λάθος λέξεις... Χεχε 

Εγω απο τη μερα του χειρουργειου και μεχρι μια ωρα πρωτου βγω απο το νοσοκομειο ειχα 2 ταμπον μεσα στη μυτη μου. Αρκετα μεγαλα , πραμα που οταν στα βγαζουν δεν πιστευεις οτι ηταν μεσα στη μυτη σου λογω μεγεθους. Δεν ειναι πονος , απλα μια περιεργη αισθηση οταν στο βγαζουν . Τιποτα ιδιαιτερο!

Επεξ/σία από iCyd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, iCyd είπε

Εγω απο τη μερα του χειρουργειου και μεχρι μια ωρα πρωτου βγω απο το νοσοκομειο ειχα 2 ταμπον μεσα στη μυτη μου. Αρκετα μεγαλα , πραμα που οταν στα βγαζουν δεν πιστευεις οτι ηταν μεσα στη μυτη σου λογω μεγεθους. Δεν ειναι πονος , απλα μια περιεργη αισθηση οταν στο βγαζουν . Τιποτα ιδιαιτερο!

Κατάλαβα.. Από την όλη διαδικασία τι πόνεσε πιο πολύ; τι σε δυσκόλεψε; 

Ο ιατρός μου είπε ότι θα κάνω γύρω στις 10 ημέρες να πάρω αναπνοή από την μύτη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/8/2018 στις 12:29 ΜΜ, g_kor06 είπε

Υπάρχει περίπου που έκανε σχετικά πρόσφατα επέμβαση με laser για να μας καταθέσει την εμπειρία του σχετικά με την επέμβαση συνολικά και το κόστος ???

Ξέρετε αν υπάρχει η κάλυψη απο ιδιωτικές ασφάλειες ;;

Κάλυψη υπάρχει από ασφαλιστικές, όχι όλες κ όχι άμεσα... Αναλόγως την εταιρεία θέλει κ χρόνο διαφορετικό.

Κ πάντα με τη προϋπόθεση πως (θεωρητικά) δεν γνώριζες το πρόβλημα πριν την αίτηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 27/09/2018 at 21:58, vairass said:

Κατάλαβα.. Από την όλη διαδικασία τι πόνεσε πιο πολύ; τι σε δυσκόλεψε; 

Ο ιατρός μου είπε ότι θα κάνω γύρω στις 10 ημέρες να πάρω αναπνοή από την μύτη. 

ολοι λενε οτι πιο παραξενη στιγμη ειναι οταν βγαζεις τις γαζες ενω μερικοι πονεσαν επισης οταν γινοταν καθαρισμος απο τον γιατρο στην μυτη.

On 27/09/2018 at 20:06, vairass said:

Με τις γάζες  πως τα πήγες; 1 ημέρα μου είπε θα έχω γάζες  μέσα στη μύτη... Πως αναπνεεις είναι εύκολο; είμαι αγχώδης και τρέμω. 

Edit έφτιαξα τις λάθος λέξεις... Χεχε 

την πρωτη μερα ναι εχεις γαζες και συνηθως μετα τις βγαζουν.παλια τις εβγαζαν μετα απο πολλες μερες.εννοειται οταν εχεις τις γαζες δεν αναπνεεις αν και μερικοι γιατροι(δεν το εχω δει στην πραξη) βαζουν γαζες που εχουν τρυπα στην μεση για να αναπνεεις.τζαμπα αγχωνεσαι.απλα πηγαινε καντην.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vairass είπε

Κατάλαβα.. Από την όλη διαδικασία τι πόνεσε πιο πολύ; τι σε δυσκόλεψε; 

Ο ιατρός μου είπε ότι θα κάνω γύρω στις 10 ημέρες να πάρω αναπνοή από την μύτη. 

Το πιο δυσκολο ειναι οταν εχεις τα ταμπον μεσα στη μυτη και αναπνεεις μονο απο το στομα και συνεχεια ξεραινεται . Επισης οταν πηγαινα να πιω νερο απο τις γουλιες κουνιοταν τα ταμπον και ηταν εκνευριστικο , οχι πως παθαινα κατι αλλα ηταν κατι πρωτογνωρο και φοβομουν. Ολα αυτα 2 μερες στο νοσοκομειο , μετα σαν να μην εγινε τιποτα , απλα προσεχα.

Εγω ειχα 2 ταμπον και μια γαζα απο κατω μικρη κολλημενη πανω στη μυτη σε περιπτωση που εσταζαν τα ταμπον , την οποια μου την αλλαζαν καθε πρωι οσο ημουν εκει. Αυτο που αναφερε ο poulinos  με τις τρυπες εγω πρωτη φορα το ακουω, λογικα θα γινεται πολυ σπανια.

Γενικα δεν ειναι τιποτα , οταν βρεις χρονο πανε καν την και θα ηρεμησεις. Ειναι πραγματικα 2 μερες " ταλαιπωρια" , η οποια για μενα ηταν το νοσοκομειο (επειδη δεν τα μπορω) .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή βαρίεμαι απίστευτα... να ρωτησω κάτι που δεν είναι τοσο σοβαρό , εκανα το χειρουργιο σε νοσοκομειο την Τετάρτη. Θα με επηρεάσει αν παιξώ στο Pc ;; Επίσης Την Τετάρτη μου είπε θα βγάλω το φιλμ δεν εχω ιδεα αλλα ακομη δεν μπορω να παρω ανασα παντως. Οτι θέλετε ρωτηστε με

Επεξ/σία από randaplann
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, randaplann είπε

Επειδή βαρίεμαι απίστευτα... να ρωτησω κάτι που δεν είναι τοσο σοβαρό , εκανα το χειρουργιο σε νοσοκομειο την Τετάρτη. Θα με επηρεάσει αν παιξώ στο Pc ;; Επίσης Την Τετάρτη μου είπε θα βγάλω το φιλμ δεν εχω ιδεα αλλα ακομη δεν μπορω να παρω ανασα παντως. Οτι θέλετε ρωτηστε με

Περαστικά φίλε... Πως ήταν η όλη εμπειρία; αυτό με τις γάζες την παλεύεις; ολική νάρκωση έγινε ; όταν ξύπνησες πονούσες η ένιωθες περίεργα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 28/09/2018 at 00:42, randaplann said:

Επειδή βαρίεμαι απίστευτα... να ρωτησω κάτι που δεν είναι τοσο σοβαρό , εκανα το χειρουργιο σε νοσοκομειο την Τετάρτη. Θα με επηρεάσει αν παιξώ στο Pc ;; Επίσης Την Τετάρτη μου είπε θα βγάλω το φιλμ δεν εχω ιδεα αλλα ακομη δεν μπορω να παρω ανασα παντως. Οτι θέλετε ρωτηστε με

δεν σε επηρεαζει.εχεις ακομα μεσα στην μυτη σαν 2 ναρθηκακια απο σιλικονη.αυτα θα σου βγαλει.ειναι λιγο μεγαλα.δεν ποναει.καθαρισμους κανεις?

17 hours ago, vairass said:

Περαστικά φίλε... Πως ήταν η όλη εμπειρία; αυτό με τις γάζες την παλεύεις; ολική νάρκωση έγινε ; όταν ξύπνησες πονούσες η ένιωθες περίεργα; 

μονο μια μεθοδος υπαρχει με τοπικη που δεν εχω ακουσει καποιον να την εχει κανει.το γραψαμε πιο πανω.δεν πονας μετα την ναρκωση και λογω ναρκωσης και φαρμακων.οι γαζες θα βγουν μια μερα η μιση μερα μετα ΣΥΝΗΘΩΣ.παλια τις εβγαζαν πολλες μερες μετα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, poulinos είπε

δεν σε επηρεαζει.εχεις ακομα μεσα στην μυτη σαν 2 ναρθηκακια απο σιλικονη.αυτα θα σου βγαλει.ειναι λιγο μεγαλα.δεν ποναει.καθαρισμους κανεις?

μονο μια μεθοδος υπαρχει με τοπικη που δεν εχω ακουσει καποιον να την εχει κανει.το γραψαμε πιο πανω.δεν πονας μετα την ναρκωση και λογω ναρκωσης και φαρμακων.οι γαζες θα βγουν μια μερα η μιση μερα μετα

Ναι μου είπε αυτά θα βγούνε την Τετάρτη. Καθαρισμους κανώ σιγουρα  περιπού 8 φορες την ημέρα ή  γενικά οταν την νιωθω ξερή

7 ώρες πριν, vairass είπε

Περαστικά φίλε... Πως ήταν η όλη εμπειρία; αυτό με τις γάζες την παλεύεις; ολική νάρκωση έγινε ; όταν ξύπνησες πονούσες η ένιωθες περίεργα; 

Βαρίομουν παρα πολύ μεσα στο νοσοκομείο... ενα 24ωρό θα προσπαθείς να κοιμασαι να περνάει η ωρα αλλα ουτε αυτό δεν θα μπορεις... λογο οτι δεν εχεις μύτη :P Ελάχιστος πόνος , ο διπλανος μου που εκανε ασπουμε εκανε εμετους αλλα ειχε παρα πολυ αιμοραγία. Εγω δεν είχα τίποτα τέτοιο απλά μια μικρη αιμοραγία οταν μου έβγαλε τα ταμπον και έκατσα 5ωρες παραπανω στο νοσοκομείο για να είναι σίγουροι και καλα. Με τις μέρες είμαι καλύτερα απλα περιμένω να έρθει η Τετάρτη σαν τρελός να δω πως θα παίρνω ανασα!

Επεξ/σία από randaplann
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, randaplann είπε

Ναι μου είπε αυτά θα βγούνε την Τετάρτη. Καθαρισμους κανώ σιγουρα  περιπού 8 φορες την ημέρα ή  γενικά οταν την νιωθω ξερή

Βαρίομουν παρα πολύ μεσα στο νοσοκομείο... ενα 24ωρό θα προσπαθείς να κοιμασαι να περνάει η ωρα αλλα ουτε αυτό δεν θα μπορεις... λογο οτι δεν εχεις μύτη :P Ελάχιστος πόνος , ο διπλανος μου που εκανε ασπουμε εκανε εμετους αλλα ειχε παρα πολυ αιμοραγία. Εγω δεν είχα τίποτα τέτοιο απλά μια μικρη αιμοραγία οταν μου έβγαλε τα ταμπον και έκατσα 5ωρες παραπανω στο νοσοκομείο για να είναι σίγουροι και καλα. Με τις μέρες είμαι καλύτερα απλα περιμένω να έρθει η Τετάρτη σαν τρελός να δω πως θα παίρνω ανασα!

Δηλαδή πόνος καθόλου; όλες αυτές τις μέρες αναπνεεις από στόμα; πως το αντέχεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, vairass είπε

Δηλαδή πόνος καθόλου; όλες αυτές τις μέρες αναπνεεις από στόμα; πως το αντέχεις. 

Δεν το αντέχω απλά μετράω τις μέρες , δεν ποναώ καθόλου ελάχιστα. :P  απλά εμένα ήταν διαφραγμα σε ακραίο βαθμό το είχα αφήσει 9χρόνια κοντά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...