Προς το περιεχόμενο

στραβο διαφραγμα


azio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ποσα πληρωσατε εξτρα για αναισθησιολογο? γιατι σε μενα τελευταια στιγμη μου το εσκασαν και αυτο το κοστος (μεσα στο νοσοκομειο)

Επεξ/σία από NemeSis1990
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, NemeSis1990 είπε

ποσα πληρωσατε εξτρα για αναισθησιολογο? γιατι σε μενα τελευταια στιγμη μου το εσκασαν και αυτο το κοστος (μεσα στο νοσοκομειο)

Τιποτα. Ηταν ολα μεσα στην τιμη απο πριν. Εσενα στα ανεβασαν με κλεψιμο. Οτι εχεις συμφωνησει δινεις. Εγω θα εφευγα δεν κανω πλακα, αν δεν ειχα δωσει φραγγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Έχω διαβάσει το ποσοστό τον συμβαντον αλά δεν βρησκω κάποιον που να έχει κάνει τοπική αναισθησία (θα μου ξέφυγε) για εγχείρηση διάφραγμα τος και κογχων. Υπάρχει κανείς που να μην έχει κάνει γενική (ολική) αναισθησία αλά να το έκανε με τοπική? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, vonmike είπε

Καλησπέρα σε όλους. Έχω διαβάσει το ποσοστό τον συμβαντον αλά δεν βρησκω κάποιον που να έχει κάνει τοπική αναισθησία (θα μου ξέφυγε) για εγχείρηση διάφραγμα τος και κογχων. Υπάρχει κανείς που να μην έχει κάνει γενική (ολική) αναισθησία αλά να το έκανε με τοπική? 

Το καναν παλια και απαγορευτηκε για καποιο λογο. Ολικη αναισθησια ειναι και τελος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Zerg13 είπε

Το καναν παλια και απαγορευτηκε για καποιο λογο. Ολικη αναισθησια ειναι και τελος

σοβαρά?... Εγώ προχθές έκλεισα για εγχείρηση κ μου είπε ότι μπορεί να με βάλει την επόμενη εβδομάδα... Και το έκλεισα.. (δημόσιο νοσοκομείο) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, vonmike είπε

σοβαρά?... Εγώ προχθές έκλεισα για εγχείρηση κ μου είπε ότι μπορεί να με βάλει την επόμενη εβδομάδα... Και το έκλεισα.. (δημόσιο νοσοκομείο) 

Τοπικη ή ολικη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Τοπικη ή ολικη;

Τοπική μου είπε.. Είπε επίσης ότι είναι σαν να κάνω απονεύρωση δεν θα νιώσω πολλά και τέτοια..  Απλώς δεν διάβασα κανέναν με τοπική γιαυτό έγραψα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, vonmike είπε

Τοπική μου είπε.. Είπε επίσης ότι είναι σαν να κάνω απονεύρωση δεν θα νιώσω πολλά και τέτοια..  Απλώς δεν διάβασα κανέναν με τοπική γιαυτό έγραψα. 

Τι γιατρος ειναι αυτος; Γνωριζεις κανεναν απο την δουλεια του; Ποιος στον συστησε;

φιλε εγω θα ακυρωνα. Οι καινοτομιες και οι εφευρεσεις δεν οδηγουν σε καλο. Πριν χρονια τα καναν αυτα.

εκτος αν εισαι υπερβαρος ή εχεις κατι αλλο και φοβαται την ολικη σε σενα...η μονη εξαιρεση

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Τι γιατρος ειναι αυτος; Γνωριζεις κανεναν απο την δουλεια του; Ποιος στον συστησε;

φιλε εγω θα ακυρωνα. Οι καινοτομιες και οι εφευρεσεις δεν οδηγουν σε καλο. Πριν χρονια τα καναν αυτα.

εκτος αν εισαι υπερβαρος ή εχεις κατι αλλο και φοβαται την ολικη σε σενα...η μονη εξαιρεση

Μου τον σύστησαν οικογενειακόι φίλοι τον ξέρουν χρόνια.... Δεν έχω κάποιο θέμα υγείας. Απλά μου είπε για γενική ολική θα μου κάνει μετά τον Οκτώβρη ενώ τοπική σε μια ένδομαδα... Και είπα ναι γιατί θέλω όντως να το κάνω τώρα να τελειώνω.... Θα ξανά πάρω τηλ να βεβεωθω λίγο... Γιατί αρχηζω και τρομάζω χαχαχ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, vonmike είπε

Μου τον σύστησαν οικογενειακόι φίλοι τον ξέρουν χρόνια.... Δεν έχω κάποιο θέμα υγείας. Απλά μου είπε για γενική ολική θα μου κάνει μετά τον Οκτώβρη ενώ τοπική σε μια ένδομαδα... Και είπα ναι γιατί θέλω όντως να το κάνω τώρα να τελειώνω.... Θα ξανά πάρω τηλ να βεβεωθω λίγο... Γιατί αρχηζω και τρομάζω χαχαχ 

Διαφραγμα καναν; Το διαφραγμα ειναι μια κατηγορια μονο του. Δεν υπαρχει καλος γιατρος, τον ξερω παω και την κανω εκει. Θελουμε να εχει αποτελεσματα στο διαφραγμα. 

Μηπως κανει με laser;

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/8/2018 στις 5:02 ΜΜ, madtracker είπε

που χειρουργει φιλε μου?? ξερεις ποσο στοιχιζει?

δεν γνωρίζω αλλά όπως είπα πριν googlαρε : Σφηκας Δημήτρης ΩΡΛ Γκύζη και θα τα βρεις όλα

Επεξ/σία από MrHavoC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 hours ago, vonmike said:

Καλησπέρα σε όλους. Έχω διαβάσει το ποσοστό τον συμβαντον αλά δεν βρησκω κάποιον που να έχει κάνει τοπική αναισθησία (θα μου ξέφυγε) για εγχείρηση διάφραγμα τος και κογχων. Υπάρχει κανείς που να μην έχει κάνει γενική (ολική) αναισθησία αλά να το έκανε με τοπική? 

κογχες με τοπικη ναι γινεται και εχω γραψει και σε προηγουμενη σελιδα καποια πραγματα.διαφραγμα πρωτη φορα το ακουω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/9/2018 στις 2:05 ΜΜ, poulinos είπε

εκανα πριν μερικα χρονια κογχες με ραδιοσυχνοτητες.το αποτελεσμα αμεσα ορατο τουλαχιστον σε μενα.διαφραγμα ειχα κανει πιο παλια.γινεται με τοπικη ναρκωση μεσα σε δεκα λεπτα.ο πονος απλα στιγμαιος και ουτε τιποτα το πολυ.απλα σε καποιο σημειο μπορει να νιωσεις σαν λιγο καψιμο. μετα την επεμβαση καλο ειναι να μην κουραζεσαι να μην σηκωνεις βαρη κτλ.για την δευτερη μεθοδο δεν ξερω να σου πω.μπορω απλα να πω δυο πραγματα.μπορει μετα απο μερικα χρονια οι κογχες να υπερτροφησουν παλι οποτε να χρειαστει να τις ξανακανεις και επισης αν αφαιρεσεις τελειως τις κογχες (ΔΕΝ ειναι ΛΟΓΙΚΑ το ιδιο με αυτο που σου ειπε ο γιατρος για το οστο) αν το ειχα διαβασει σωστα ναι μεν δεν θα εχεις προβλημα αναπνοης αλλα μετα ξερενετε ο βλενογονος οποτε δεν το προτεινουν.αν καποιος κανει  διαφραγμα μπορει ταυτοχρονα εννοειται να κανει κ κογχες.αυτο για το οστο δεν το ξερω.

Φιλε μου επανηλθα.  Εβγαλα τις σιλικονες απ τη μυτη.  Επίσης έκοψαν τα ραμματα που τις συγκρατουσαν. Δεν πονεσε οπως οι γάζες. Εχω δυο ερωτήσεις : Πρωτον εκοψαν τα ραμματα αλλα εχω ριζωμενες κλωστές μες στη μύτη,  αυτές θα πέσουν;  Δεύτερον απ το "κακο",  πρώην κακο ρουθουνι αναπνεω τερμα,  τρομερό συναισθημα,  απ το αλλο είναι μπουκωμενο.  Ειναι φυσιολογικό;  Εκανα διαφραγμα κογχες 27 Αυγούστου,  και χθες εβγαλα τα πλαστικα.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 08/09/2018 at 00:45, kominio13 said:

Φιλε μου επανηλθα.  Εβγαλα τις σιλικονες απ τη μυτη.  Επίσης έκοψαν τα ραμματα που τις συγκρατουσαν. Δεν πονεσε οπως οι γάζες. Εχω δυο ερωτήσεις : Πρωτον εκοψαν τα ραμματα αλλα εχω ριζωμενες κλωστές μες στη μύτη,  αυτές θα πέσουν;  Δεύτερον απ το "κακο",  πρώην κακο ρουθουνι αναπνεω τερμα,  τρομερό συναισθημα,  απ το αλλο είναι μπουκωμενο.  Ειναι φυσιολογικό;  Εκανα διαφραγμα κογχες 27 Αυγούστου,  και χθες εβγαλα τα πλαστικα.  

καποια ραμματα πεφτουν μονα τους οποτε θα βγαλεις κλωστες ακομα απο μεσα.β.λογικα θα πρεπει να εχει ακομα ξεραμενο αιμα,βλεννα η μυτη.σε πλυσεις εχεις ακομα αιμα?σε μενα περασαν 2 βδομαδες σιγουρα και περιοου 3 επισκεψεις στο ωρλ για να μου καθαρισει την μυτη μεχρι να μην εχω πλεον αιμα στις πλυσεις.μεχρι τοτε ειχα και εγω βουλωμενα ρουθουνια.μετα τον καθαρισμο που σου κανε δεν ησουν οκ με το ρουθουνι εστω και για λιγο?οι γαζες ειναι οτι ποναει πιο πολυ.ολα τα αλλα ειναι λιγος εως καθολου πονος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια,

Το προηγουμενο σαββατο εκανα εχγειρηση στο διαφραγμα και ρινοπλαστικη σε ιδιωτικη κλινικη.  Αλλα νιωθω την μυτη μου λιγο μπουκωμενη και δυσκολευομαι στην αναπνοη περισσοτερο απο πριν και δεν διακρινω αυτο το ενθουσιωδες αποτελεσμα που εχετε καποιοι οπως διαβασα παραπανω.

Σημερα εβγαλα το γυψακι στον γιατρο αλλα επειδη εστιασα πιο πολυ στο αισθητικο κομματι της μυτης κ οχι στο λειτουργικο (ξεχαστηκα εντελως) δεν τον ρωτησα σε τι μπορει να οφειλεται. Αν και θα τον καλεσω απο εβδομαδα να τον ρωτησω τι μπορει να φταιει, μηπως μπορειτε να μου πειτε αν οφειλεται σε κατι συγκεκριμενο (δεν πετυχε η εγχειρηση, κακαδιακια λογω αιματος κ βλενας απο την εγχειρηση που εμποδιζουν την αναπνοη) η χρειαζεται και αλλος χρονος για να φανει το αποτελεσμα? (ειμαι ηδη στην μια εβδομαδα μετα). 

Ευχαριστω!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...