Προς το περιεχόμενο

στραβο διαφραγμα


azio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, iCyd είπε

Δεν ειναι κατι τρομερο το μετα , απλα θελει προσοχη και να κανεις σωστες πλυσεις. 

Δεν θελει να ζοριζεσαι , να σηκωνεις βαρη και γενικα να μην κανεις κατι το οποιο θα σε επιβαρυνει .

Δουλεύω οδηγός οπότε έχω κουβάλημα 10 ώρες... Παίζει να χρειαστώ 1 μήνα το λιγότερο άδεια, δεν ξέρω αν το δεχτούν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, vairass είπε

Δουλεύω οδηγός οπότε έχω κουβάλημα 10 ώρες... Παίζει να χρειαστώ 1 μήνα το λιγότερο άδεια, δεν ξέρω αν το δεχτούν. 

Ναι ισχυει οτι η περιπτωση της δουλειας σου δεν βοηθαει και πολυ . Δεν ξερω για μηνα αλλα σιγουρα ενα δεκαπενθηρο το θες σιγουρα χωρις να κανεις τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, iCyd είπε

Ναι ισχυει οτι η περιπτωση της δουλειας σου δεν βοηθαει και πολυ . Δεν ξερω για μηνα αλλα σιγουρα ενα δεκαπενθηρο το θες σιγουρα χωρις να κανεις τιποτα.

25 μέρες μου είπε ο ιατρός... Και πάλι εξαρτάται από παρενέργειες. 

Υπάρχει περίπτωση να το κάνω και να μην πετύχει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, vairass είπε

25 μέρες μου είπε ο ιατρός... Και πάλι εξαρτάται από παρενέργειες. 

Υπάρχει περίπτωση να το κάνω και να μην πετύχει; 

Δεν μπορω να στο απαντησω με σιγουρια αυτο . Το μονο που μπορω να πω ειναι πως σιγουρα μετα την εγχειρηση δεν θα πας στο 100% της αναπνοης σου. Απλα θα βελτιωθει η αναπνοη σου , δεν θα φτιαξει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, iCyd είπε

Δεν μπορω να στο απαντησω με σιγουρια αυτο . Το μονο που μπορω να πω ειναι πως σιγουρα μετα την εγχειρηση δεν θα πας στο 100% της αναπνοης σου. Απλα θα βελτιωθει η αναπνοη σου , δεν θα φτιαξει.

Άρα πιο το νόημα να το κάνω ; αυτό με τις κογχες τι είναι ; τα λεγόμενα κρεατακια; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, vairass said:

Άρα πιο το νόημα να το κάνω ; αυτό με τις κογχες τι είναι ; τα λεγόμενα κρεατακια; 

αλλο το διαφραγμα αλλο οι κογχες αλλο τα κρεατακια.google is ur friend. β.το νοημα να το κανεις ειναι για να αναπνεεις καλυτερα.το ποσο καλυτερα εξαρτατε και πως αναπνεεις τωρα ή τι προβληματα εχεις.αλλα ναι μετα αναπνεεις καλυτερα

αν εχεις θεμα με τις κογχες θα στις φτιαξει ταυτοχρονα με το διαφραγμα.αν ειναι μονο κογχες τοτε γινεται με τοπικη ναρκωση συνηθως.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο εμενα..ειμαι καινουριος και θελω βοηθεια.εκανα πριν μια βδομαδα σταφυλη κογχες και διαφραγμα.καμια διαφορα...μου λενε ειναι νωρις.βλεπω το οξυγονο στο αιμα οτι ειναι χαμηλο κυριως οταν ξαπλωνω.ισως επειδη δεν περνω καλη ανασα απο την μυτη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Dimitris_w είπε

Καλησπερα και απο εμενα..ειμαι καινουριος και θελω βοηθεια.εκανα πριν μια βδομαδα σταφυλη κογχες και διαφραγμα.καμια διαφορα...μου λενε ειναι νωρις.βλεπω το οξυγονο στο αιμα οτι ειναι χαμηλο κυριως οταν ξαπλωνω.ισως επειδη δεν περνω καλη ανασα απο την μυτη?

Ειναι παρα μα παρα πολυ νωρις ακομα για να δεις διαφορα. Μετα τον πρωτο μηνα θα αρχισεις να καταλαβαινεις διαφορα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη ειναι λογικο ακομα να ανασαινω απο το στομα και να κουραζομαι οταν ανασαινω απο την μυτη? Απλα βλεπω ολοι να λενε οτι αλλαξε η ζωη τους και περιμενω και εγω.και αλλοι που λενε οτι δεν πετυχε και λεω αμα ειμαι απο τους τυχερους.

Ευχαριστω για την απαντηση σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, poulinos είπε

αλλο το διαφραγμα αλλο οι κογχες αλλο τα κρεατακια.google is ur friend. β.το νοημα να το κανεις ειναι για να αναπνεεις καλυτερα.το ποσο καλυτερα εξαρτατε και πως αναπνεεις τωρα ή τι προβληματα εχεις.αλλα ναι μετα αναπνεεις καλυτερα

αν εχεις θεμα με τις κογχες θα στις φτιαξει ταυτοχρονα με το διαφραγμα.αν ειναι μονο κογχες τοτε γινεται με τοπικη ναρκωση συνηθως.

Μπορεί να κάνει ταυτόχρονα όλα μαζί ;  γιατί όταν έβαλε την κάμερα δεν μου είπε κάτι για κογχες και κρεατακια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, vairass είπε

Μπορεί να κάνει ταυτόχρονα όλα μαζί ;  γιατί όταν έβαλε την κάμερα δεν μου είπε κάτι για κογχες και κρεατακια. 

Συνηθως αμα χρειαζεσαι και κογχες θα στο κανει μεσα στο χειρουργειο για το διαφραγμα . Δεν ειναι κατι. Στην εξεταση φαινεται τι χρειαζεσαι και τι οχι.

9 λεπτά πριν, Dimitris_w είπε

Δηλαδη ειναι λογικο ακομα να ανασαινω απο το στομα και να κουραζομαι οταν ανασαινω απο την μυτη? Απλα βλεπω ολοι να λενε οτι αλλαξε η ζωη τους και περιμενω και εγω.και αλλοι που λενε οτι δεν πετυχε και λεω αμα ειμαι απο τους τυχερους.

Ευχαριστω για την απαντηση σου

Σιγουρα θα αλλαξει η αναπνοη σου μολις αναρωσεις . Αυτο θα το καταλαβεις στο μηνα , τωρα οπως προαναφερθηκε , το κατα τι ποσοστο θα παιρνεις αναπνοη εξαρταται στον ανθρωπο. Παντως σιγουρα θα εισαι καλυτερα απο πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 27/09/2018 at 17:29, Dimitris_w said:

Καλησπερα και απο εμενα..ειμαι καινουριος και θελω βοηθεια.εκανα πριν μια βδομαδα σταφυλη κογχες και διαφραγμα.καμια διαφορα...μου λενε ειναι νωρις.βλεπω το οξυγονο στο αιμα οτι ειναι χαμηλο κυριως οταν ξαπλωνω.ισως επειδη δεν περνω καλη ανασα απο την μυτη?

κανεις πλυσεις στην μυτη?

On 27/09/2018 at 17:46, Dimitris_w said:

Δηλαδη ειναι λογικο ακομα να ανασαινω απο το στομα και να κουραζομαι οταν ανασαινω απο την μυτη? Απλα βλεπω ολοι να λενε οτι αλλαξε η ζωη τους και περιμενω και εγω.και αλλοι που λενε οτι δεν πετυχε και λεω αμα ειμαι απο τους τυχερους.

Ευχαριστω για την απαντηση σου

μια βδομαδα η μυτη σου ακομα μπουκωνει και σε καποια στιγμη θα πας στο γιατρο για καθαρισμο ασχετα με τις πλυσεις.θα βγει αρκετο ξεραμενο αιμα απο μεσα.εχεις ακομα.

On 27/09/2018 at 17:47, vairass said:

Μπορεί να κάνει ταυτόχρονα όλα μαζί ;  γιατί όταν έβαλε την κάμερα δεν μου είπε κάτι για κογχες και κρεατακια. 

ναι μπορουν να γινουν διαφορα μαζι οπως κογχες και διαφραγμα ή και πλαστικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, vairass είπε

Ας αναφέρει κάποιος Θεσσαλονίκη στον Γαληνό την κλινική το έκανε; αν ναι όνομα ιατρού; 

Θεσσαλονικη εχω ακουσει καλα λογια για τον Αγιο Λουκα , εχω και γνωστους που εκαναν εκει. 

Για εκει προοριζομουν και γω αλλα τελικα εκανα σε δημοσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, iCyd είπε

Θεσσαλονικη εχω ακουσει καλα λογια για τον Αγιο Λουκα , εχω και γνωστους που εκαναν εκει. 

Για εκει προοριζομουν και γω αλλα τελικα εκανα σε δημοσιο.

Εχω εθνική ιδιωτική και κάνουν μόνο στον Γαληνό με δικά τους έξοδα δηλαδή. 

Ξέρεις κάνα όνομα ιατρού ;  εσύ τελικά που το έκανες, σε πιο νοσοκομείο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...