Προς το περιεχόμενο

Κλήση τροχαίας για σινιάλο


funbreaker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εξαρτάται πόσο πιστικός είσαι. Δοκίμασε να κάνεις μια ένσταση. Έχω ακούσει ότι υπάρχει αυτή η διαδικασία όταν διαφωνείς με μία κλήση.

 

Εάν ήταν βράδυ γιατί να μην το προφασισθείς αυτό που σου είπα.;

 

Δεν νομίζω να είναι θέμα πιστικότητας αλλά του τι λέει ο νόμος.

(Θα πρέπει να πληρώνω δικηγόρο?)

Δεν ήταν βράδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις ψιλοτσέκαρα τον κοκ. Στο κεφάλαιο περί χρήσης φώτων δεν αναφέρει τίποτα σχετικό. Όπως επίσης και σε αυτό περί ηχητικών και φωτεινών προειδοποιήσεων.

 

Μήπως είναι μούφα η φάση; Ψαρωτική δηλαδή κίνηση από τους μπάτσους, ότι και καλά το σινιάλο απαγορεύεται, για να ψαρώσει ο κόσμος και να μην τους ενοχλεί στο λειτούργημά τους (το μάζεμα φράγκων δηλαδή);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν δεν ήταν νόμιμο δεν θα σου έστελναν το συγκεκριμένο ραβασάκι με τη συγκεκριμένη αιτιολογία.

Απλά στο έντυπο της ένστασης μπορείς να αναφέρεις τη λογική σου αιτιολογία.

Για παράδειγμα εάν σου στέλνουν κλήση για υπερβολική ταχύτητα (και είσαι κοντά σε έξοδο από δρόμο ταχείας κυκλοφορίας) αναφέρεις ότι ήσουν σε φάση μείωσης της ταχύτητάς σου μετά την έξοδό σου από τον παραπάνω δρόμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις ψιλοτσέκαρα τον κοκ. Στο κεφάλαιο περί χρήσης φώτων δεν αναφέρει τίποτα σχετικό. Όπως επίσης και σε αυτό περί ηχητικών και φωτεινών προειδοποιήσεων.

 

Μήπως είναι μούφα η φάση; Ψαρωτική δηλαδή κίνηση από τους μπάτσους, ότι και καλά το σινιάλο απαγορεύεται, για να ψαρώσει ο κόσμος και να μην τους ενοχλεί στο λειτούργημά τους (το μάζεμα φράγκων δηλαδή);

 

Δεν θα το λεγα...

http://www.yme.gr/imagebank/categories/KOK_pdf.pdf

Άρθρο 36 παράγραφος 3.

Μόνο για βράδυ επιτρέπεται το σινιάλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις ψιλοτσέκαρα τον κοκ. Στο κεφάλαιο περί χρήσης φώτων δεν αναφέρει τίποτα σχετικό. Όπως επίσης και σε αυτό περί ηχητικών και φωτεινών προειδοποιήσεων.

 

Μήπως είναι μούφα η φάση; Ψαρωτική δηλαδή κίνηση από τους μπάτσους, ότι και καλά το σινιάλο απαγορεύεται, για να ψαρώσει ο κόσμος και να μην τους ενοχλεί στο λειτούργημά τους (το μάζεμα φράγκων δηλαδή);

 

Όταν λες τον ΚΟΚ εννοείς των 300 σελίδων έντυπο ή το βιβλίο που είχες στα μαθήματα οδήγησης;

 

[edit] με κάλυψε ο funbreaker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες τον ΚΟΚ εννοείς των 300 σελίδων έντυπο ή το βιβλίο που είχες στα μαθήματα οδήγησης;

 

εννοώ το των 300 σελίδων έντυπο.

 

Δεν θα το λεγα...

http://www.yme.gr/imagebank/categories/KOK_pdf.pdf

Άρθρο 36 παράγραφος 3.

Μόνο για βράδυ επιτρέπεται το σινιάλο.

 

αυτό ακριβώς. Το βράδυ επιτρέπεται η προειδοποίηση για μπλόκο, ενώ την μέρα όχι; Απ' ότι φαίνεται, η παράβασή σου είναι ότι έκανες σινιάλο μέρα, και όχι ότι έκανες σινιάλο για να προειδοποιήσεις για μπλόκο. Νομίζω τώρα εγώ, δεν είμαι και ειδικός. Δεν φαίνεται πουθενά ότι απαγορεύεται το σινιάλο για προειδοποίηση για μπλόκο. άλλωστε, το γαμημένο το μπλόκο, υποτίθεται πως παίζει ρόλο αποτρεπτικό. Δηλαδή, υποτίθεται πάντα, πως προσπαθεί να αποτρέψει τους οδηγούς από το να τρέχουν. Το ίδιο και το σινιάλο σου. Υποθέτω πάντα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο,τι να 'ναι. Καλή Τύχη φιλαράκι..το πιθανότερο είναι να πας και να χεστεί στο γέλιο ο δικαστής και να σ'αφήσει να φύγεις. Ο,τι να 'ναι πραγματικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο,τι να 'ναι. Καλή Τύχη φιλαράκι..το πιθανότερο είναι να πας και να χεστεί στο γέλιο ο δικαστής και να σ'αφήσει να φύγεις. Ο,τι να 'ναι πραγματικά.

 

καθόλου ότι νάναι... Η δουλειά αυτού που έστειλε την κλήση έγινε. Δεν νομίζω πως ο παθών θα ξανακάνει σινιάλο σε κανέναν για μπλόκο. Το ίδιο και κάποιοι από όσους διάβασαν το θρεντ, ή το έμαθαν με άλλον τρόπο.

 

 

 

 

Μην ψαρώνετε σύντροφοι. Το σινιάλο προς τα ανυποψίαστα υποψήφια θύματα των μπλόκων είναι καθήκον ιερό :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως σύμφωνα με τον νόμο είμαι χαμένος.(80 ευρώ)

Κανένα παραθυράκι δεν μπορώ να βρω?

 

πες πως εκπυρσοκρότησαν τα φώτα σου. ή πως ήταν εξοστρακισμός ηλιακού φωτός :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως σύμφωνα με τον νόμο είμαι χαμένος.(80 ευρώ)

Κανένα παραθυράκι δεν μπορώ να βρω?

 

Θα πω πως δεν ορίζεται πουθενά στον νόμο τι είναι νύχτα...

 

καθόλου ότι νάναι... Η δουλειά αυτού που έστειλε την κλήση έγινε. Δεν νομίζω πως ο παθών θα ξανακάνει σινιάλο σε κανέναν για μπλόκο. Το ίδιο και κάποιοι από όσους διάβασαν το θρεντ, ή το έμαθαν με άλλον τρόπο.

Μην ψαρώνετε σύντροφοι. Το σινιάλο προς τα ανυποψίαστα υποψήφια θύματα των μπλόκων είναι καθήκον ιερό :lol:

 

+1000000000000000000000000000000000000000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεστους οτι είδες τον μπατσο, τον περασες για γουρουνι και του έκανες συνιαλο για να μην πεταχτει ξαφνικα στο δρομο και τον κανεις παριζάκι.

 

Και δείξτου και τη φωτο : http://www.hotstation.gr/modules/coppermine/albums/userpics/11525/normal_parizaki_matatzis.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως σε σταματησαν κ δεν υπεγραψες την κληση κ σου ρθε δικασιμη?

 

οφφ τοπικ.μιας κ δεν εχω δει ουτε στο ινετ,ουτε απο κανεναν γνωστο μου κληση με γραμμα...μπορεις να μου πεις τι εγραφε ο φακελος απ εξω κ μεσα ειχε ξερο ενα ροζ χαρτι κ απο πάνω το χαρτι για πληρωμη σε ελτα?

 

Το σινιάλο προς τα ανυποψίαστα υποψήφια θύματα των μπλόκων είναι καθήκον ιερό :lol:

+1 κ απο μενα:P

με εχουν γλυτωσει κ εχω γλυτωσει κ εγω αλλους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως σε σταματησαν κ δεν υπεγραψες την κληση κ σου ρθε δικασιμη?

 

Όχι, ήρθε μια μπάτσαινα στο σπίτι και μου είπε την άλλη μερα να πάω στο τμήμα να πάρω την κλίση.

 

οφφ τοπικ.μιας κ δεν εχω δει ουτε στο ινετ,ουτε απο κανεναν γνωστο μου κληση με γραμμα...μπορεις να μου πεις τι εγραφε ο φακελος απ εξω κ μεσα ειχε ξερο ενα ροζ χαρτι κ απο πάνω το χαρτι για πληρωμη σε ελτα?

 

Επειδή πέρασαν μήνες και δεν θυμάμαι πως είναι θα ψάξω αύριο το χαρτί και θα σου πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...