Προς το περιεχόμενο

The Watchmen


Freakster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε εντάξει, κολλημένοι υπάρχουν πάντα. Άσε που κάπως πρέπει να πουλήσει και η καινούρια της Μακρυπούλια =ρ

 

Απλά μωρέ, είναι αστείο αυτό που συμβαίνει. Μπαίνει ο κάθε ξεκάρφωτος και μιλάει για σκηνές σπλάττερ σε μία ταινία που απαγορεύεται η είσοδος σε άτομα κάτω των 18 ετών. Ε έχει σεξ και βία, είναι προφανές, δεν το κάνουν για σπάσιμο στα ανήλικα. Το ίδιο ακριβώς έγινε και με το καινούριο punisher, βγήκε το κάθε αμερικανάκι και το έβριζε γιατί είχε σπλάττερ. Ε ναι. Το punisher είναι, δεν είναι τα τελετάμπις.

 

Τώρα σε όσους ποιοτικά δεν άρεσε, τι να πω, κρίμα. Εμένα με ενθουσίασε, το ξαναείπα και σε προηγούμενο ποστ. Το μόνο που με ενόχλησε ήταν ότι θα ήθελα ένα διάλειμμα κάπου στη μέση για να κάνω ένα τσιγάρο απόλαυσης ανάμεσα στα δυο μισά της ταινίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι. Αξίζει. Πολύ. Και να το διαβάσεις πριν δεις την ταινία. Βασικά αν δεν σου αρέσει το κόμικ μην μπεις στον κόπο να δεις και την ταινία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αδικαιολόγητα επειδή?

Αδικαιολόγητα σε σχέση με το θέμα της ταινίας. Γιατί θα πρέπει να βλέπω σε μια ταινία-κόμικ σιδεροπρίονο να κόβει δυο χέρια, κόκαλα να πετάγονται από το δέρμα και λοιπές αηδίες; Που εξυπηρετεί το στόρυ; Μια χαρά στέκονταν οι σκηνές δράσης χωρίς αυτές (βλέπε V for Vendetta που ήταν εντελώς διαφορετικά δοσμένες). Κλασσικές υπερβολές εντυπωσιασμού που τις έχουμε συνηθίσει και δεν μας ενοχλούν ενώ θα έπρεπε.

Βία σε τέτοιο βαθμό (όπως και σεξ) υπάρχει και σε άλλες ταινίες (πχ το History of Violence) αλλά εκεί είχε νόημα και λόγο ύπαρξης. Εδώ για ποιο λόγο; Επειδή υπήρχε και στο κόμικ και έπρεπε η μεταφορά να είναι "πιστή" (ήταν τελικά; ); Επειδή η ταινία ειναι 18+; Μήπως επειδή από αυτό το χάλι έπρεπε να μείνει κάτι να θυμόμαστε; Κάτι σαν τα μπουτάκια νεαρής και ατάλαντης λαικής τραγουδιάρας σε σκυλάδικο; Τέλος πάντων, γνώμη μου είναι αυτή, η ταινία δεν μου άρεσε και αυτό είναι όλο. Και αρκετά ασχολήθηκα, μάλιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα σε όσους ποιοτικά δεν άρεσε, τι να πω, κρίμα. Εμένα με ενθουσίασε, το ξαναείπα και σε προηγούμενο ποστ. Το μόνο που με ενόχλησε ήταν ότι θα ήθελα ένα διάλειμμα κάπου στη μέση για να κάνω ένα τσιγάρο απόλαυσης ανάμεσα στα δυο μισά της ταινίας.

 

Σε μας είχε διάλλειμα στα μισά της ταινίας. :P

 

By the way, που μπορώ να βρω το κόμικ ρε παιδιά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλύτερη ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ δεν υπαρχει. Κόντεψα να κάνω εμετό. Μην την δείτε ποτε. Προτείνω να κρεμαστεί ο παραγωγός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλύτερη ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ δεν υπαρχει. Κόντεψα να κάνω εμετό. Μην την δείτε ποτε. Προτείνω να κρεμαστεί ο παραγωγός.

Θα θελα να μου πεις μια ταινία που είδες και σ' άρεσε, για να μπορώ να εκτιμήσω καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλύτερη ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ δεν υπαρχει. Κόντεψα να κάνω εμετό. Μην την δείτε ποτε.

 

Ρε φιλε η αντιδραση σου ειναι χειροτερη και απο την αντιδραση αυτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα θελα να μου πεις μια ταινία που είδες και σ' άρεσε, για να μπορώ να εκτιμήσω καλύτερα.

 

Τι να εκτιμήσεις με τέτοια αντίδραση. ΨΥΥΥΥΥΥΧΧΧΧΙΙΙΙΙΑΑΑΑΑΤΡΡΡΕΕΕΕΕΙΙΙΙΙΟΟΟΟΟΟΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλύτερη ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ δεν υπαρχει. Κόντεψα να κάνω εμετό. Μην την δείτε ποτε. Προτείνω να κρεμαστεί ο παραγωγός.

 

Τα επιχειρήματά σου κυριολεκτικά μας αφόπλισαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλύτερη ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ δεν υπαρχει. Κόντεψα να κάνω εμετό. Μην την δείτε ποτε. Προτείνω να κρεμαστεί ο παραγωγός.

 

Ψαγμένο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...