Προς το περιεχόμενο

Sony PSP® 3004 - Hack - Questions


spyros83

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει τρόπος να παίξει παιχνίδια από την κάρτα μνήμης το συγκεκριμένο μηχάνημα;

 

Επίσης πως μπορώ να δω τι μητρική φοράει το PSP μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

μηπως εννοει οτι θελει να παιζει τα αυθεντικα αντιγραφα ασφαλειας απο την καρτα μνημης??? σε αυτην την περιπτωση δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Η σειρά 3k απ'ότι γνωρίζω δεν είναι hackable. Άσε που είναι χειρότερη από τις προηγούμενες.

 

Αναγκαστικά θα μείνεις στο στυλ που έχει προβλέψει η Sony. Παρακολούθησε βέβαια τις εξελίξεις γιατί ποτέ δεν ξέρεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

εχει σπασει ρε παιδια το 3004.εγω εχω 3004 και το εχω φορτομενω απο god of war μεχρι locoroco και τα παιζει ολα.

πρεπει να εχεις official firmware 5.03 για να βαλεις το CHickHEN R2 και στην συνεχεια το Gen-A custom firmware. το psp σου δεν γινετε να το μπρικαρεις παρα μονο αν πειραξεις τοην μνηνμη flash0.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει σπασει ρε παιδια το 3004.εγω εχω 3004 και το εχω φορτομενω απο god of war μεχρι locoroco και τα παιζει ολα.

πρεπει να εχεις official firmware 5.03 για να βαλεις το CHickHEN R2 και στην συνεχεια το Gen-A custom firmware. το psp σου δεν γινετε να το μπρικαρεις παρα μονο αν πειραξεις τοην μνηνμη flash0.

 

 

Aυτά και αν είναι νέα φίλε μου.

Μπορείς να δώσεις και άλλες πληροφορίες έστω μέσω pm;

Όπως: που μπορεί να σπάσει το psp 3004, πόσο στοιχίζει, και αν μπορείς να έχεις ταυτόχρονα περισσότερα από ένα παιχνίδια στο memory stick;

Συγγνώμη για τις απορίες αλλά είμαι εντελώς αρχάριος.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει σπασει ρε παιδια το 3004.εγω εχω 3004 και το εχω φορτομενω απο god of war μεχρι locoroco και τα παιζει ολα.

πρεπει να εχεις official firmware 5.03 για να βαλεις το CHickHEN R2 και στην συνεχεια το Gen-A custom firmware. το psp σου δεν γινετε να το μπρικαρεις παρα μονο αν πειραξεις τοην μνηνμη flash0.

 

μονο αυτά? δεν θέλει pandora και magic memory stick?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα.

Κατέβασα σε μορφή .zip καποιες εφαρμογές, όπως calculator, mp3/video player, dictionary κλπ, αλλά δεν γράφουν οδηγίες εγκατάστασης.

Πρέπει να τα αποσυμπιέσω σε κάποιο φάκελο του memory stick ή εγκαθίστανται μέσω του pc μου;

Γνωρίζει κανένας;

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο αυτά? δεν θέλει pandora και magic memory stick?

Όχι, όχι. Μόνο το PC σου.

 

Aυτά και αν είναι νέα φίλε μου.

Μπορείς να δώσεις και άλλες πληροφορίες έστω μέσω pm;

Όπως: 1)που μπορεί να σπάσει το psp 3004, 2)πόσο στοιχίζει, 3)και αν μπορείς να έχεις ταυτόχρονα περισσότερα από ένα παιχνίδια στο memory stick;

4)Συγγνώμη για τις απορίες αλλά είμαι εντελώς αρχάριος.

Ευχαριστώ.

1) Σπίτι σου

2) 0 ευρώ και 0 λεπτά (εκτός αν έχεις dial up και μετράς πόσο σε χρεώνει το internet ή βάλεις ADSL μόνο για αυτό άρα 30 ευρώ το μήνα ,ανάλογ ατην ταχύτητα να μην λέτε :P)

3) Φυσικά και ΝΑΙ. Εγώ με 16 GB είμαι άρχοντας και πάζω τα αγαπημένα ps1 παιχνίδια μου που είχα τόσα χρόνια να παίξω και δεν κουβαλάω πια UMD μιας και τα έκανα όλα ISO (CSO) και τα έχω στο memory stick μου :lol:

4) Δεν πειράζει και εγώ έτσι είμαι όμως να είναι καλά ένα site που όποτε απαντάει με αυτό σε κάθε ερώτηση για psp ο gherudos......:P

http://www.octapus.net/forum/viewtopic.php?f=113&t=8866&start=0 Και ΔΙΑΒΑΣΕ ΚΑΛΑ!!! Μην έρθεις να μας πεις έχω το 3000 και μπρίκαρε ενώ έκανα το 1ο μέρος!!! HINT:

Για PSP 3000 είναι το 3ο μέρος :P:p:p

 

:lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα.

Κατέβασα σε μορφή .zip καποιες εφαρμογές, όπως calculator, mp3/video player, dictionary κλπ, αλλά δεν γράφουν οδηγίες εγκατάστασης.

Πρέπει να τα αποσυμπιέσω σε κάποιο φάκελο του memory stick ή εγκαθίστανται μέσω του pc μου;

Γνωρίζει κανένας;

Ευχαριστώ.

 

Κανεις extract τα αρχεια και μετα αντιγραφεις τον φακελο της εφαρμογης στον φακελο psp/game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν.

Για όσους έχουν psp300x

1)Αρχικά θέλουμε official firmware 5.03

Το κατεβάζουμε από εδω.

http://pspslimhacks.com/psp-firmware/official-firmware-updates/

ΠΡΟΣΟΧΗ! Όχι το 5.50.

 

2)Κάνουμε έναν φάκελο ''UPDATE" μέσα στο φάκελο "GAME" και τον τρέχουμε από το psp μας.(Καλό θα ήταν η μπαταρία να είναι γεμάτη πριν ξεκινήσουμε την διαδικασία.

(πρέπει πρώτα να μετονομαστεί σε EBOOT.PBP)

 

3)Τώρα έχουμε firmware 5.03.παμε λοιπόν να βάλουμε το ChickHEN R2.Μπορουμε να το πάρουμε από εδω. http://psp3000hacks.com/psp-3000-hacks/custom-firmware-on-psp-3000s-gen-a-cfw-released/'>http://psp3000hacks.com/psp-3000-hacks/custom-firmware-on-psp-3000s-gen-a-cfw-released/

 

4)υπάρχει φάκελος "read me" μέσα αλλά με απλά λόγια αυτό που κάνουμε είναι να αντιγράψουμε τις φωτογραφίες στον φάκελο psp/photos και το αρχείο "h.bin" στην αρχική διαδρομή από το στικακι.(αρχική διαδρομή, δηλαδή με το που μπαίνουμε στο memory stick μας)

 

5)για να το ενεργοποιήσουμε πάμε από το psp στις φωτογραφίες ChickHen και πηγαίνουμε κατευθείαν στην τελευταία. το psp θα κάνει reboot και θα έχουμε πλέον chickHen.

(μπορεί να μην πιάσει με την πρώτη η την δεύτερη)

 

6)Αφού πλέον έχουμε και το ChickHen R2 ενεργοποιημένο πάμε να βάλουμε το Cfw Gen-A.

http://psp3000hacks.com/psp-3000-hacks/custom-firmware-on-psp-3000s-gen-a-cfw-released/ το κατεβάζουμε και επίσης έχει φάκελο "read me"

 

Το read me είναι πολύ απλό και δεν νομίζω να χρειάζεται επεξήγηση.

01. Connect your PSP to the computer in USB Mode when you have loaded ChickHEN R2.

02. Unzip 5.03GEN-A_for_HEN.zip on your desktop by example

03. double-click on LAUNCH-ME.exe (GUI)

04.PSP Model : choose options PSP-2000 or PSP-3000 (depends of your PSP)

05.Mode : Choose option FULL

06.PSP Install : Choose option YES

07. push START.

08.the files are copied on your PSP.

09. Disconnect the PSP from USB.

10. Launch the main EBOOT.PBP using ChickHEN R2 (only R2! NOT R1!).

11. When the app load, press L or R to flash the firmware in your flash. YOU ONLY NEED MAKE IT ONE TIME!

12. Press O to reboot in the custom firmware.

 

 

Κάτι που δεν αναφέρεται είναι να μην ξεχάσουμε να βάλουμε το γράμμα στο PSP UNIT DRIVE , δηλαδή αν είναι το F βάζουμε F κτλ.

7)Κατεβάζουμε τον άμπακο από (προσωπική προτίμηση) εδω και παίζουμε.

http://www.teampsp.org/?p=99

ΠΡΟΣΟΧΗ! Όσοι είναι φοιτητές συνιστώ να κάνουν το βήμα 7 μετά της 2/7. Αλλιώς άσχημα τα πράγματα.

 

Φυσικά μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε και τον 2ο τρόπο που υπάρχει στην σελίδα που μας δίνει ο loukas77 με τον custom firmware enabler.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους σκέφτονται να πάρουν αυτούς τους δύσκολους καιρούς PSP,

1)Γιατί ξέρουν ότι ο κολλητός που είπε ότι θα περάσει σας πάρει στης 9 ακόμα κοιμάται

2)γιατί έπιασε μπουρίνι και το πλοίο δεν σαλπάρει

3)γιατί η Μαρία βάφεται ενώ εσείς λιώνεται περιμένοντας κάτω από το σπίτι στο αμάξι χωρίς κλιματισμό

4)και για άλλους 1002 λογούς

 

και μιας που ξέρουμε ότι όσα έχουν official firmware πάνω από 5.03 δεν μπορούν να χρησιμοποιήσουν ctf καλό θα ήταν να κοιτάξουμε το bar-code του psp. έχουμε και λέμε

1. (No letter) = 4.20

2. A = 4.20/4.21

3. B = ??

4. C = 5.02

5. D = ??

6. E = ??

 

post-127188-129063011439_thumb.jpg

 

οπότε από D και πάνω καλύτερα θα ήταν να μην το πάρετε αν το θέλετε για να παίζεται games μέσω του memory stick σας.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...